18 Kasım 2008, Salı 09:04:18

THY bombacısına hapis cezası

Singapur'un Changi Havalimanı'nda kalkışa hazırlanan Türk Havayolları'na ait uçağa yetişmek için asılsız bomba ihbarında bulunan Türk yolcu İsmet Nurçin, polis tarafından gözaltına alındı.
  • allahim kurtar bizi böyle kisilerden ve bana uzak sana yakin olsun ey yücce rabbim. amin

Nurçin'in serbest kalması için 657 dolar ödemesi gerekiyor. Ancak daha önce de havalimanı güvenlik görevlisi ile tartışmaya girmesi ve bu nedenle 1 ay hapis cezası alması nedeniyle ödemesi gereken tutar bin 313.20 doları buluyor.

Singapur'un Changi Havalimanı'nı karıştıran Türk yolcu İsmet Nurçin, polis tarafından gözaltına alındı. Türk Havayolları'nın tarifeli uçuşuna yetişmek için uçakta bomba bulunduğu yönünde söylenti çıkaran Nurçin, durumun asılsız olduğunun anlaşılması üzerine polis tarafından gözaltına alındı.

Uçağın patlayacağını söyleyen Nurçin'in serbest bırakılması için 657 dolar ödemesi gerekiyor. Ancak 29 Ağustos tarihinde yine aynı havalimanının 1 nolu terminalinin transit yolcu bölümünde güvenlik görevlisine mukavemette bulunan ve bu nedenle 1 ay hapis cezası alan Nurçin'in ödemesi gereken tutar 1.313.20 doları buluyor.

Polis sorgusunda, uçuşa kayıtlı yolcu olup olmadığı sorulan Nurçin, "Hayır değilim. O uçak patlayacak" yanıtını verdi. Nurçin'in avukatı SS Dhillon, müvekkilinin ruhsal dengesinin bozuk olduğunu belirtirken, Nurçin'in bin 313.20 dolar kefalet ödemek zorunda olduğunu ya da 4 yıl hapis cezasına çarptırılacağını ifade etti.

Öte yandan Nurçin'in Singapur'dan sınırdışı edilmesi için gerekli belgelerin hazırlandığı kaydedildi.

THY bombacısına hapis cezası

Facebook Yorum

Yorumlar

diesel ~ 9 yıl önce
allahim kurtar bizi böyle kisilerden ve bana uzak sana yakin olsun ey yücce rabbim. amin

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000