23 Aralık 2010, Perşembe 10:05:44

THY BİR ŞİRKET DAHA KURACAK

TOBB İstanbul Hizmet Binası'nda toplanan Türkiye Sivil Havacılık Meclisi, sektörün sorunlarını ve çözüm önerilerini görüştü. Toplantıda, Türk Hava Yolları ile TUSAŞ'ın ortak bir şirket kuracağı da resmen açıklandı.
  • pgt kara kaşına kara gözüne iş yapmıyorum yurt dışı uçuşlarda BİR kg fazla bagaj için 10 euro,yurt içi uçuşlarda BİR kilo fazla bagaj için 4 tl alıyor.opsiyon hakları da yok.thy yine insaflı opsiyon hakkı tanıyor.
  • THY yi her zaman destekliyorum ama herşeyin bir ölçüsü var. THY ve Anadolujet yeter daha fazlasını havacılık kaldırmaz. havacılık en ufak bir krizde batabilecek sektördür... Dikkatli ve temkinli olmak lazımdır...
  • Kim ne kurarsa kursun PGT havayollarinin guclu ve Tüm dunyaya acilmasi lazimki Fiyatlarda yukselme olmasin... PGT havayollari olmasa acaba halimiz ne olabilir bu fiyatlar nereye cikar...??? Ben sahsen PGT ucagi oldugu muddetce bir yolcuyu bir yere vermeyi dusunmem... Sayin ALI SABANCI Diyer havayollarinin yapmis olduklari hatayi yapmayin... Müdürlerinizi denetlerseniz guzel olur... Müdürler sadece kiravat takip masada veya kafeteriyalarda müdür olmaz... Ucaklarin kalkis zamanlarinda alanda ve Acentalari esit tutmalari lazim... PGT havayollarini tebrik ediyorum sizler olmasaniz bu yolcu fiyatlarina bir bakalim...??? KÖLUN den
  • Yakındır bir de süpermarket açarlar şarküterisinde deve eti, giyim kısmında takunya, kozmetik bölümünde hacı yağı satarlar adını da helal market koyarlar olur biter..
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sivil Havacılık Meclisi Başkanı Şahabettin Bolukçu, amatör ve sportif havacılığın gelişmesi için, Amatör Havacılık Federasyonu ve Türk Hava Kurumu'nun işbirliği yapması gerektiğini ifade etti. Türk Hava Kurumu Başkanı Necdet Şendil ise havacılık sektörünün donanımlı insan kaynağına ihtiyacı olduğunu bildirdi. Şendil, mevcut mevzuatın, uçuş okullarını teşvik edici yönde düzenlenmesinin önemine değindi.
 
TOBB İstanbul Hizmet Binası'nda toplanan Türkiye Sivil Havacılık Meclisi, sektörün sorunlarını ve çözüm önerilerini görüştü. Meclis toplantısında, sektör temsilcilerine bir sunum gerçekleştiren Türk Hava Kurumu Genel Müdürü Necdet Şendil, Türkiye'de amatör ve sportif havacılık ile uçuş okullarının gelişememesinin sebeplerini; mevzuat ve finans eksiklikleri ile organizasyon, altyapı ve hizmet anlamındaki yetersizliklere bağladı. Şendil, amatör ve sportif havacılığın gelişmesiyle birlikte, Türk uçak sanayinin temellerinin sağlamlaşacağını belirtti. Havacılığın ileri teknoloji kullanılan bir alan olduğuna dikkat çeken Şendil, sektörün donanımlı insan kaynağına ihtiyacı olduğunu vurguladı. Şendil, sunumunda uluslararası alanda rekabet gücünün artması için yapılması gerekenler üzerinde durdu. Öncelikle, havayolu şirketleri ile yerli uçuş okulları arasında işbirliği yapılması gerektiğini ifade eden Şendil, mevzuatın uçuş okullarını destekler şekle dönüştürülmesinin önemli bir ihtiyaç olduğunu dile getirdi. Necdet Şendil ayrıca, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nde (SHGM) hizmet maliyetlerinin düşürülmesi önerisinde bulundu. 
 
TUSAŞ, THY İLE ORTAK ŞİRKET KURACAK
 
Türkiye Sivil Havacılık Meclisi toplantısının ikinci sunumunu TUSAŞ (Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.) Strateji Planlama ve Endüstriyel İşbirliği Başkanı Yılmaz Güldoğan gerçekleştirdi. Güldoğan yaptığı sunumda, TUSAŞ'ın genel tanıtımı, mühendislik ve üretimi hakkında bilgilendirmelerde bulundu. TUSAŞ olarak 232 adet Türk Hava Kuvvetleri'ne, 46 adet de Mısır Hava Kuvvetleri'ne 278 F-16C uçağını teslim ettiklerini ifade eden Güldoğan, 34 adet SP 260 eğitim uçağı, 59 adet CN 235 nakliye uçağı ve 30 adet AS 532 helikopter ürettikleri bilgisini verdi.

Yılmaz Güldoğan, Türk Hava Yolları ile birlikte, Aircraft Interiors Türk Kabiniçi Sistemleri Tasarım ve Üretim A.Ş. adında bir şirket kuracaklarını açıklarken, söz konusu şirketin, uçağın içindeki bütün aksesuarların tasarım ve üretimini gerçekleştireceğini kaydetti.
THY BİR ŞİRKET DAHA KURACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 7 yıl önce
pgt kara kaşına kara gözüne iş yapmıyorum yurt dışı uçuşlarda BİR kg fazla bagaj için 10 euro,yurt içi uçuşlarda BİR kilo fazla bagaj için 4 tl alıyor.opsiyon hakları da yok.thy yine insaflı opsiyon hakkı tanıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
THY yi her zaman destekliyorum ama herşeyin bir ölçüsü var. THY ve Anadolujet yeter daha fazlasını havacılık kaldırmaz. havacılık en ufak bir krizde batabilecek sektördür... Dikkatli ve temkinli olmak lazımdır...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Kim ne kurarsa kursun PGT havayollarinin guclu ve Tüm dunyaya acilmasi lazimki Fiyatlarda yukselme olmasin... PGT havayollari olmasa acaba halimiz ne olabilir bu fiyatlar nereye cikar...??? Ben sahsen PGT ucagi oldugu muddetce bir yolcuyu bir yere vermeyi dusunmem... Sayin ALI SABANCI Diyer havayollarinin yapmis olduklari hatayi yapmayin... Müdürlerinizi denetlerseniz guzel olur... Müdürler sadece kiravat takip masada veya kafeteriyalarda müdür olmaz... Ucaklarin kalkis zamanlarinda alanda ve Acentalari esit tutmalari lazim... PGT havayollarini tebrik ediyorum sizler olmasaniz bu yolcu fiyatlarina bir bakalim...??? KÖLUN den

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Yakındır bir de süpermarket açarlar şarküterisinde deve eti, giyim kısmında takunya, kozmetik bölümünde hacı yağı satarlar adını da helal market koyarlar olur biter..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000