05 Şubat 2016, Cuma 09:27:15

THY binden fazla kabin memuru alacak

THY Genel Müdür Yardımcısı Abdülkerim Çay, "2016'da yaklaşık 40 uçak alacağız. Bu 40 uçakla birlikte bin kişiden fazla kabin memuru alımımız olacak" dedi.
  • hahahha bu sitede savas var resmen ,..
  • Henüz km değilim fakat üniversitede bölüm okuyarak eğitim aşamasındayım, hedefim tk fakat maaşından falan da değil, sandığınız kadar kolay bir meslek değil uçakta çay kahve dağıtmakla bitmiyor insanlar uyurken yeryüzünde, onlar gökyüzünde emek vererek uçaktaki yolcuların stresini çekiyor. Güzel yanları da var kötü yanları da ama bu iş yapılacaksa atlas Pegasus gibi değil Hakkı'nı veren tk da yapılmalı diye düşünüyorum. Alınan maaş ta gözü olanlar utanmalı, başkasının ekmek yediği çanağa pislik atmak son moda olmuş...
  • Bütün yorumları okudumda en üzücü olan çalışma arkadaşım,ekip arkadaşım dediğimiz insanların burada maaşımız,yaptığımız iş hakkında atıp tutması... kabinin teknikle yada tekniğin kabinle hiç bi sorunu yok. Dışarıdan yapılan yorumlar zerre umrumda değil çünkü bu maaşlar ASLA düşmeyecek. Akıl var mantık var bu kadar zorlu bi mesleği kimse çok daha düşük maaşa yapmaz. Ben de özelden gelen biriyim ve ozeldekiler deli gibi bize gelmeye çalışıyor... İnşallah hak eden gelir. Maaşların düşmesini isteyen bizleri karalamaya çalışan iftiralar atan insanlara en kısa zamanda hak ettiklerini bulmasını dilerim.
  • bu tercih meselesidir, maaşla derdi olan gidip genel müdürlükte durumu kınamalı, burada boşuna laf kalabalığı yapmamalıdır, Türkiye'de lise mezunu kişiler kpss'siz memur yapılmışken, bir yakın koruma 6-7 bin tl ücret alıyorken, 5 yıldızlı bir otel aşçısı doktor'dan 2 kat fazla alıyorken, ilkokul terk galerici bir araç satışıyla senin aylık maaşını alıyorken bu insanların rakamlarına göz koymayı ve konuşmayı bırak artık, maaş kıyaslamaları yapacaksak sabaha kadar bunu konuşabiliriz, ama haklısınız kabahat sizin değil, o paylaşımları dikkatsiz yapan arkadaşlarımın, insanların maaşlarının her yerde konuşulmasının etkisi var, ABD'de okurken buraya nazaran iyi sayılacak bir para alıyordum, ben sırf güzel istanbul'da olabilmek için bu işe girdim, bulaştım, bırakamıyorum, VA'da aldığım maaş vale bahşişleri ile yine bir doktor'dan fazlaydı, güzel ülkemizin tüm adaletsizliklerini giderdiniz, bizim maaşlar kaldı öyle mi? her airport kabin memuru haberi altına aynısını tekrarlamayın.

THY Genel Müdür Yardımcısı Abdülkerim Çay, "2016'da yaklaşık 40 uçak alacağız. Bu 40 uçakla birlikte bin kişiden fazla kabin memuru alımımız olacak" dedi.

THY Genel Müdür Yardımcısı Abdülkerim Çay, milli havayolu şirketinin son 12 yılda çok ciddi bir büyüme katettiğini söyledi.

Türkiye'nin gelişmesiyle THY'nin de yaklaşık 5 kat büyüdüğünü ifade eden Çay, "2003'te 65 uçağımız vardı, şimdi 300'lere yaklaştık. Şirketimizin büyümesiyle beraber ekiplerimizin sayısı da büyüdü ve artarak büyümeye devam ediyor" dedi.

Çay, THY'de çalışan 20 bin personelden 9 bininin kabin memuru olduğunu belirtti. Her yıl uçak alımlarıyla kabin ekibi kadrosunun da büyüdüğüne dikkati çeken Çay, şöyle devam etti:

"2016'da yaklaşık 40 uçak alacağız. Bu 40 uçakla birlikte bin kişiden fazla kabin memuru alımımız olacak. Bu arkadaşlarımız bize sadece şirketimizin internet sitesinden başvurabilirler. Başka yollar denemesinler. En az lise mezunu, İngilizce bilen, fiziki olarak bayan arkadaşlarımızda 1,60, erkek arkadaşlarımızda ise 1,70 metre minimum boy oranı ve kilo orantlılı kişiler başvurabilirler. Arkadaşlarımızı burada İngilizce ve psikoteknik sınavlara alıyoruz. Daha sonra mülakatları da geçiyorlar. Bu sınav maratonunu geçen arkadaşlar şirketimizde kabin memuru olarak göreve başlıyorlar."

AYLIK BRÜT ÜCRET 4 BİN LİRA

THY'deki kabin memurlarının 113 ülke ile 290 şehirde çok keyifli bir iş ortamında çalışma şansı yakaladığını ifade eden Çay, mesleğin gençler açısından ilgi gördüğünü anlattı.

Çay, kabin memurlarının aylık 4 bin lira brüt ücretle işe başladıklarını belirterek, "İkramiyeler de dağıtıldığında brüt ücretleri 5 bin liraya yaklaşıyor. Sabredip ilerlediklerinde çalışma sürelerine göre ücret artışları devam ediyor" dedi.

2 AYLIK EĞİTİM PROGRAMI UYGULANIYOR

THY Uçuş Eğitim Başkanı Sedat Şekerci ise işe başlayan kabin ekiplerine yaklaşık 2 aylık eğitim programı uyguladıklarını söyledi. Şekerci, kabin memurlarının hem teorik hem de uygulamalı dersler gördüğünü ifade ederek, "Kabin memurları uçuş eğitim merkezi bünyesinde bütün görmesi gereken, mevzuatların gerektirdiği uçak tipiyle acil durum eğitimlerini uygulamalı olarak burada bulunan çeşitli cihazlarla alıyorlar" diye konuştu. 

THY binden fazla kabin memuru alacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (140)

s. ~ 2 yıl önce
hahahha bu sitede savas var resmen ,..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
. ~ 2 yıl önce
Henüz km değilim fakat üniversitede bölüm okuyarak eğitim aşamasındayım, hedefim tk fakat maaşından falan da değil, sandığınız kadar kolay bir meslek değil uçakta çay kahve dağıtmakla bitmiyor insanlar uyurken yeryüzünde, onlar gökyüzünde emek vererek uçaktaki yolcuların stresini çekiyor. Güzel yanları da var kötü yanları da ama bu iş yapılacaksa atlas Pegasus gibi değil Hakkı'nı veren tk da yapılmalı diye düşünüyorum. Alınan maaş ta gözü olanlar utanmalı, başkasının ekmek yediği çanağa pislik atmak son moda olmuş...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
..... ~ 2 yıl önce
Bütün yorumları okudumda en üzücü olan çalışma arkadaşım,ekip arkadaşım dediğimiz insanların burada maaşımız,yaptığımız iş hakkında atıp tutması... kabinin teknikle yada tekniğin kabinle hiç bi sorunu yok. Dışarıdan yapılan yorumlar zerre umrumda değil çünkü bu maaşlar ASLA düşmeyecek. Akıl var mantık var bu kadar zorlu bi mesleği kimse çok daha düşük maaşa yapmaz. Ben de özelden gelen biriyim ve ozeldekiler deli gibi bize gelmeye çalışıyor... İnşallah hak eden gelir. Maaşların düşmesini isteyen bizleri karalamaya çalışan iftiralar atan insanlara en kısa zamanda hak ettiklerini bulmasını dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sözleşme ~ 2 yıl önce
Yukarıdaki ile sözleşme mi yaptın nerden biliyorsun düşmeyecegini ?burası türkiye.bundan 15 yıl önce ögretmenlik garanti meslekken şu gün atanamayan ögretmen cennetiyiz.doktorluk iyi kazandıran meslekken muayenecilik bitti doktorların paraya para demediği dönem bitti.sizin devranınız da çok sürrmez.çünkü çok dikkat çekmeye başladınız .forumlarda sürekli sizin maaşlarınız konuşulur oldu.resmi işsiz sayısının 4 milyon oldugu bi kenarında iç savaşın oldugu ülkede size de daha fazla göz yummazlar.işi bırakırsanız da 4 milyon işsiz içinde üniversite mezunu çat pat dil bilen binlercesi yerinize geçer kendinizi kandırmayın
km ~ 2 yıl önce
bu tercih meselesidir, maaşla derdi olan gidip genel müdürlükte durumu kınamalı, burada boşuna laf kalabalığı yapmamalıdır, Türkiye'de lise mezunu kişiler kpss'siz memur yapılmışken, bir yakın koruma 6-7 bin tl ücret alıyorken, 5 yıldızlı bir otel aşçısı doktor'dan 2 kat fazla alıyorken, ilkokul terk galerici bir araç satışıyla senin aylık maaşını alıyorken bu insanların rakamlarına göz koymayı ve konuşmayı bırak artık, maaş kıyaslamaları yapacaksak sabaha kadar bunu konuşabiliriz, ama haklısınız kabahat sizin değil, o paylaşımları dikkatsiz yapan arkadaşlarımın, insanların maaşlarının her yerde konuşulmasının etkisi var, ABD'de okurken buraya nazaran iyi sayılacak bir para alıyordum, ben sırf güzel istanbul'da olabilmek için bu işe girdim, bulaştım, bırakamıyorum, VA'da aldığım maaş vale bahşişleri ile yine bir doktor'dan fazlaydı, güzel ülkemizin tüm adaletsizliklerini giderdiniz, bizim maaşlar kaldı öyle mi? her airport kabin memuru haberi altına aynısını tekrarlamayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Örnek ~ 2 yıl önce
Bak mesela altta bi tanesi maaşımız ikramiyesiz 2900"un iki katı demiş.çok insanın dikkatini çekiyorsunuz.türkiye çok garip bi ülke bi anda herşey değişiyor.binbaşı ve amiraller cezaevine atılır sonra da onlar çıkar onları attıranlar atılır paralelci diye misal.o yüzden çok güvenmeyin bu devran böyle gitmez.tk bi gün bi el değiştirir özelleşir ,bi bakarsınız 2500 tl bile almıyorsunuz
trolleycan ~ 2 yıl önce
ikramiyesiz 2.900 un iki kati diyen arkadas ben niye almiyorum o parayi?thy özellisirde bu parayi vermezse cogu kisi cikar isten.ben gider meslegimi yaparım alirim zaten devlette 3.5 maasimi.hafta sonu tatillerim filanda miss.hem 45 yasina kadar calisma suresi zaten 2 bin tl icin de kimse o yolcularin kahrini cekmez
birazfikir ~ 2 yıl önce
her onune gelen kabin memuru maasini sorgulamis.arkadas bizim maasimiz sizunkiyle ayni zaten.tazminatla yati parasiyla artiyor sadece.yati parasi zaten yatida yemek vs zaruri ihtiyaclarimiz icin gidiyor.nobetlerde vs aradiklarinda hemen ulasabilmek icin havalanina yakin yerlerde oturmak zorundayiz zaten maasin 3 te 1 i kiraya gidiyor.ben daha fazla maasi hak ediyorum diye soyleneceginize sürekli yok pilot maaslari fazla yok kabin memuru maaslari fazla.nedir bu ya

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000