20 Mart 2015, Cuma 21:15:36

THY BAYAN KABİN MEMURU ALACAK

Türk Hava Yolları (THY), resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada bayan kabin memuru alımı yapacağını duyurdu. İşte adaylarda aranan özellikler...
  • ya şu 11000 tl alan 7000 tl alan arkadaşlar bi maaş bordrosu koysun da görelim lütfen
  • Arkadaşım burası kurumsal şirket tabii ki görev tanımı.O bunu demiş ,şu bunu demişle iş yapıyosunuz.Nerden bilicez demiş mi dememiş mi.Ne zaman genel müdür ya da kurul karar alır bagaja yardım etmek görev tanımına girer,km ler bu konuda bilgilendirilir o zaman kimse aksini söyleyemez.O zamana kadar bu durum geçerlidir,eğitimde sana ne söylendiyse o dur.Kafanıza göre iş yapmayacaksınız,kural neyse ona uyacaksınız,saçma sapan konuşmayacaksınız.
  • Sen görev tanımında bagaj taşıma yok diyorsun, genel müdür şu bagajlar için steward alalım diyor. Görev tanımı mı Genel müdür talebi mi, yaşlısı kaldıramayanı yardım istediğinde siz kaldırın ben de ucundan yardım edeyim ya da erkek olarak birlikte kaldıralım diyecek halim yok, bu işi daha uzun süre yapabilmek isteyen bel ve sırt kaslarını kuvvetli tutmak ve spor yapmak zorundadır.
  • Ben başvurmak ısterdım ama yaşım küçük maalesef

Türk Hava Yolları (THY), resmi internet sitesi üzerinden akşam saatlerinde yaptığı duyuruda, bayan kabin memuru alacağını açıkladı.

THY'den yapılan açıklama şöyle;

Dünya’da en fazla ülkeye uçan ve üst üste 4. kez Avrupa’nın en iyi havayolu seçilen Ortaklığımızın büyüme sürecinde Kabin Memuru olarak yer almak isteyen iletişim becerisi yüksek, ekip çalışmasına yatkın, dinamik ve güler yüzlü bayan çalışma arkadaşları arıyoruz. 

Genel Koşullar
T.C. vatandaşı olmak
01/01/1986 ile 31/12/1991 tarihleri arasında doğmuş olmak
En az lise mezunu olmak (Yurtdışındaki okullardan alınan lise diplomaları için denklik belgesi ibrazı gerekmektedir.)
İyi derecede İngilizce bilmek
Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak

Sağlık ve Fiziki Koşullar
160-180 cm. arası boya sahip olmak (Boy-kilo orantılı olmalıdır.)*
Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Seçme süreçlerinde başarılı olan adaylarımızdan işe başlama aşamasında  Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları ve raporlarını THY A.O. Sağlık Müdürlüğü işyeri hekimlerine onaylatmaları gerekmektedir.)
THY A.O. Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing, yara izi vb. bulunmamak
Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak
*Boy-kilo ölçümleri, THY A.O. veya THY A.O.’nun belirleyeceği kurum/kuruluş tarafından yapılacaktır.

Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol
Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana THY A.O. resmi web sitesi www.thy.com üzerinden başvurmaları gerekmektedir. Yalnızca bu adresten yapılan başvurular geçerlidir. Bunun dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir.
Adaylar, aşağıdaki linkte yer alan başvuru formunu eksiksiz olarak tamamlayıp onayladıktan sonra THY A.O. tarafından süreçlere katılmak üzere davet edilecektir.

Adaylarımızın Dikkatine!
2012, 2013 ve 2014 Kabin Memuru alım süreçlerimizde boy ölçümü aşamasında elenen,
2014 Kabin Memuru alım süreçlerimizde mülakatta elenen ve/veya süreci olumlu sonuçlanıp eğitim aşamasını tamamlamayan,
THY A.O.’dan herhangi bir sebeple iş sözleşmesinin feshi yoluyla ilişiği kesilen, adaylar ilanımıza başvuru yapamayacaklardır.

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYIN

THY BAYAN KABİN MEMURU ALACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (103)

antithy ~ 3 yıl önce
ya şu 11000 tl alan 7000 tl alan arkadaşlar bi maaş bordrosu koysun da görelim lütfen

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hostes ~ 3 yıl önce
Arkadaşım burası kurumsal şirket tabii ki görev tanımı.O bunu demiş ,şu bunu demişle iş yapıyosunuz.Nerden bilicez demiş mi dememiş mi.Ne zaman genel müdür ya da kurul karar alır bagaja yardım etmek görev tanımına girer,km ler bu konuda bilgilendirilir o zaman kimse aksini söyleyemez.O zamana kadar bu durum geçerlidir,eğitimde sana ne söylendiyse o dur.Kafanıza göre iş yapmayacaksınız,kural neyse ona uyacaksınız,saçma sapan konuşmayacaksınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Sen görev tanımında bagaj taşıma yok diyorsun, genel müdür şu bagajlar için steward alalım diyor. Görev tanımı mı Genel müdür talebi mi, yaşlısı kaldıramayanı yardım istediğinde siz kaldırın ben de ucundan yardım edeyim ya da erkek olarak birlikte kaldıralım diyecek halim yok, bu işi daha uzun süre yapabilmek isteyen bel ve sırt kaslarını kuvvetli tutmak ve spor yapmak zorundadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Ben başvurmak ısterdım ama yaşım küçük maalesef

Yanıtla

Kalan karakter 1000
greg ~ 3 yıl önce
e büyüyünce başvurursun

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000