14 Aralık 2012, Cuma 11:04:01

THY BASTIRDI PARAYI VE...

İzlenme rekorları kıran Türk Hava Yolları’nın Messi ve Kobe’li reklam filmi, 11 milyon kişi tarafından daha izlenirse Youtube’da bir rekoru eline geçirecek. Peki o rekorun sırrı ne?
  • Bu futbolcuları reklamlardaoynatscsgınıza biletleri çok önceden ucuz yapmanız lazımdı,Şimdi %20 indirim yapmışsınız sizin olsun biletiniz de uçağımızda Firmanızda
  • atatürk ün yüzyılın en iyi şarkıcısı seçildiği time anketinden sonra hala nette yapılan anket yada seyredilme sayısına bakarak gururlu şeyler yazanlar. atatürk diyorum, şarkıcı diyorum? anlıyormusun?
  • rekora az kaldi ey cemati osmanli :-)))))
  • vw reklamı ile thy reklamını kıyaslamak ... çok komiksiniz..

Türk Hava Yolları’nın büyük ses getiren Arjantinli futbol yıldızı Lionel Messi ve ABD’li NBA yıldızı Kobe Bryant’ın oynadığı reklam filmi, 8 gün gibi kısa sürede 49.7 milyon kişi tarafından izlendi.

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi Youtube’a yüklendiği ilk gün 7 milyon kişi tarafından izlenen THY’nin reklam filmi, o günden beri hızlı yükselişini sürdürdü ve 50 milyon sınırına dayandı.

Bir Türk firmasına ait en çok izlenen reklam filmi olma ünvanını şimdiden eline geçiren THY’nin Messi’li Kobe’li reklamı, şimdi gözünü bir başka rekora dikti.

Youtube aramalarında en üst sırada çıkan reklam filmi, 11 milyon kişi tarafından daha izlenirse bu alanda dünya rekorunu eline geçirecek. Şu anda youtube’da dünyanın en çok izlenen reklam filmi ünvanını ‘skating babies’ adlı reklam filmiyle Fransız su firması Evian, elinde bulunduruyor. 2009 yılı Temmuz ayında youtube’a yüklenen reklam filmi şu ana kadar 60.7 milyon kişi tarafından izlendi.

Listenin ikinci sırasında ise Alman otomotiv devi Wolkswagen’in Passat 2012 serisini tanıttığı reklam filmi bulunuyor. 2011 yılı Şubat ayında internete yüklenen film, iki yıla yakın sürede 55.5 milyon kişi tarafından izlendi.
Bu iki popüler reklam filmini ise THY izliyor. 8 günde 50 milyon kişi tarafından izlenen film, 11 milyon kez daha görüntülenirse bu alanda rekor THY’nin eline geçecek.

THY PARA MI ÖDEDİ?

Bu arada THY’nin reklamının youtube aramalarında en üst sırada çıkmasının ve dolayısıyla milyonlarca kişi tarafından izlenmesinin sırrı da ortaya çıktı. Ses getirmek ve daha çok kişiye ulaşmak isteyen firmalar, bu tür reklamların en üstte çıkması için sosyal paylaşım sitelerine ve arama motorlarına hatırı sayılır miktarda para ödüyor. Dijital Pazarlama uzmanları da THY’nin de sözkonusu reklam filmi için youtube’a yüklü miktarda para ödediği ileri sürüyor.

İşte THY'nin Youtube'daki rakiplerinin reklam filmleri...

Volkswagen:

Evian Babies:

THY'nin Kobe ve Messi'li reklam filmi:

©AirportHaber Özel

THY BASTIRDI PARAYI VE...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

Hamdi ~ 3 yıl önce
Bu futbolcuları reklamlardaoynatscsgınıza biletleri çok önceden ucuz yapmanız lazımdı,Şimdi %20 indirim yapmışsınız sizin olsun biletiniz de uçağımızda Firmanızda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
prometheus ~ 5 yıl önce
atatürk ün yüzyılın en iyi şarkıcısı seçildiği time anketinden sonra hala nette yapılan anket yada seyredilme sayısına bakarak gururlu şeyler yazanlar. atatürk diyorum, şarkıcı diyorum? anlıyormusun?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
algilama problemi ~ 5 yıl önce
gercekleri algilama kopuklugu diyorum! anliyormusun?
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
rekora az kaldi ey cemati osmanli :-)))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 5 yıl önce
vw reklamı ile thy reklamını kıyaslamak ... çok komiksiniz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000