12 Temmuz 2016, Salı 14:55:45

THY Avrupa'nın en iyisi seçildi

Bu yılki Skytrax sonuçlarına göre, “En İyi Business Class İkram Servisi”, “En İyi Business Class Özel Yolcu Salonu İkramı” ve “Güney Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi” ödülleri de yine Türk Hava Yolları’nın oldu.
  • havacılığı sadece ikram ve reklam olarak gören thy yönetimine sormak lazım, havacılığın en önemli konusu olan uçuş güvenliğinde thy kaçıncı sırada ? ve neden hala 5. yıldızı alamadılar ?
  • Geçen sene Dünya'nın 4.'sü iken bu yıl 7.'ciliğe inmişiz. Yine de çok özel bir ödül. Başarılar THY...
  • Şirketin eserine bakın borsada yarı yarıya düşmüş bir şirket daha yok
  • The World’s Top 10 Airlines of 2016 are: 1. Emirates 2. Qatar Airways 3. Singapore Airlines 4. Cathay Pacific 5. ANA All Nippon Airways 6. Etihad Airways 7. Turkish Airlines 8. EVA Air 9. Qantas Airways 10. Lufthansa Emirates, qatar, ethiad kabini zaten full uzak doğulu. Kısacası en iyi on hava yolu şirketinin yedisi uzak doğudan. Bir biz aralara girebilmişiz.

Avrupa'nın en iyi havayolu şirketi unvanını elinde bulunduran Türk Hava Yolları (THY), bu yılki Skytrax sonuçlarına göre, “En İyi Business Class İkram Servisi”, “En İyi Business Class Özel Yolcu Salonu İkramı” ve “Güney Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi” ödüllerine layık görüldü.

Ödüller, bugün Londra’da düzenlenen törende Skytrax CEO’su Edward Plaisted tarafından Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı’ya takdim edildi.

Küresel havacılığın farklı alanlarında ticari kaygılardan bağımsız, performans esaslı yürüttüğü araştırmalarla havayolu şirketlerini her yıl düzenli olarak ödüllendiren Skytrax, geçtiğimiz beş yılda olduğu gibi bu yıl da Türk Hava Yolları’nı, “Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi” ilân etti. Bayrak taşıyıcı havayolu aynı zamanda, Avrupa’da bulunduğu bölgenin en iyisi seçilerek peş peşe sekizinci kez “Güney Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi” unvanına sahip oldu.

Bu ödüllerden farklı olarak, yolcularına uçuş öncesi sıra dışı konforun kapılarını açan ‘Turkish Airlines Lounge Istanbul’un dünyaca ünlü ikram konsepti, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Türk Hava Yolları’na, dünya sıralamasında “En İyi Business Class Özel Yolcu Salonu İkramı” ödülünü kazandırdı.

Ayrıca, Business Class yolcularına sunulan ‘Flying Chef’ hizmeti ve yenilenen ikram konseptiyle ayrıcalıklı uçuşun sınırlarını zorlayan küresel taşıyıcı, 2013 ve 2014 yıllarında olduğu gibi, yine bu yıl da dünya sıralamasında “En İyi Business Class İkram Servisi” ödülünün sahibi oldu.

Türk Hava Yolları, elde ettiği bu ödüllerle yolcular nezdinde tercih nedeni olma başarısını bir kez daha tescilledi. Bugün, Londra’daki Farnborough Airshow’da açıklanan ödüller, Skytrax CEO’su Edward Plaisted tarafından Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı’ya takdim edildi.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı ödül töreninde yaptığı açıklamada; “Lâyık görüldüğümüz bu ödül, yalnızca Türk Hava Yolları’nın değil, aynı zamanda Türk Sivil Havacılığının başarısı, hepimizin ortak paydası. Geçtiğimiz altı yıl boyunca, dünya genelindeki yolcular tarafından “Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi” seçilmek bizler için son derece gurur verici. Bu gurur, 40.000’in üzerinde çalışanımız ve iş ortaklarımızın yer aldığı büyük ailemizin her bir ferdinin haklı gururu. Bu ödül ve tabii ki diğerleri, farklı ve yenilikçi hizmet anlayışımız ile dünyanın en iyi havayolu şirketi olma hedefimiz doğrultusundaki ilerleyişimizde önemli birer teşvik unsuru. Bizlere bugün burada bu mutluluğu yaşatan, Türk Hava Yolları ailesinin çalışkan bireyleri başta olmak üzere, markamızı bir istikrar sembolü hâline getiren daimi velinimetimiz yolcularımıza sonsuz teşekkür ediyor ve daha uzun yıllar bu başarıya ortak olacağımızın taahhüdünü buradan da yenilemek istiyorum.” dedi.

“Havacılık sektörünün Oscarları” olarak nitelendirilen Yolcu Tercihleri Ödülleri, dünyanın saygın denetleme ve danışmanlık kuruluşlarından biri olan Skytrax tarafından yapılan denetlemeler sonucunda her yıl düzenli olarak takdim ediliyor. Bu yıl da, dünya genelindeki 550 havalimanında yürütülen ve 1 milyonun üzerinde yolcunun katılımıyla sonuçlandırılan bağımsız araştırmada; check-in’den, varışlara, transfer hizmetlerinden, alışverişe, güvenlikten, ülke giriş hakları ve kalkış noktası prosedürlerine kadar birçok farklı alanı kapsayan temel performans kriterleri değerlendirilerek, ödüller sahiplerine teslim edildi.

Küresel havacılık sektöründeki ürün ve hizmet kalitesi eksenli rekabet noktasında ulaştığı başarıyı bir kez daha ispat eden Türk Hava Yolları, son yıllarda hayata geçirdiği önemli yatırımlar, elde ettiği dikkat çekici büyüme rakamları ve ses getiren başarılarıyla dünya havacılığındaki etkin konum ve gücünü pekiştirmeye devam ediyor.THY Avrupa'nın en iyisi seçildi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (39)

? ~ 4 ay önce
havacılığı sadece ikram ve reklam olarak gören thy yönetimine sormak lazım, havacılığın en önemli konusu olan uçuş güvenliğinde thy kaçıncı sırada ? ve neden hala 5. yıldızı alamadılar ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
4 => 7 ~ 4 ay önce
Geçen sene Dünya'nın 4.'sü iken bu yıl 7.'ciliğe inmişiz. Yine de çok özel bir ödül. Başarılar THY...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thy ~ 4 ay önce
Şirketin eserine bakın borsada yarı yarıya düşmüş bir şirket daha yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
isim ~ 4 ay önce
The World’s Top 10 Airlines of 2016 are: 1. Emirates 2. Qatar Airways 3. Singapore Airlines 4. Cathay Pacific 5. ANA All Nippon Airways 6. Etihad Airways 7. Turkish Airlines 8. EVA Air 9. Qantas Airways 10. Lufthansa Emirates, qatar, ethiad kabini zaten full uzak doğulu. Kısacası en iyi on hava yolu şirketinin yedisi uzak doğudan. Bir biz aralara girebilmişiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Konyalı ~ 4 ay önce
Niye bu sıralamada British Airways , Lufthansa , KLM , Air France vb gibi batılı şirketler yok ? Sıralamaya bakıyorum da yeme , içme , avanta ve göz böyama kültür ağırlıklı Arap zihniyetini görüyorum. Eh THY ' da yerini ( layıkını) bulmuş bu arabesk içerinde. Bu zihniyete bu sıralama. Kutlarım.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000