14 Aralık 2013, Cumartesi 09:36:58

THY ARACI ONUR AIR UÇAĞINA ÇARPTI

İstanbul-Antalya seferini yapmaya hazırlanan Onur Air uçağına Atatürk Havalimanı apronunda THY apron aracı çarptı, uçak bakıma alındı.
  • Adi gecen yoneticinin bu konuda ve farkli konularda attigi mailleri arkadasim gosterdi, bir yoneticiye yakismayacak uslup ve kendi birimini o kadar asagilarcasina ki sasirdim. Sayesinde ekmek yedigi insanlara bu tarz yaklasim icinde olmasi, o konumdaki bir kisiye hic yakismiyor!!
  • Hat bakımda BMC gördüğünü iddia edenler var. BMC'ler 2 yıl önce MKE'nin hurda tesislerine gitti. Ford'ların en eskisi 1998 model ve hepsi de komple revizyondan geçti. Uno'ların 6 tanesi hurdaya gitti, son bir tanesi de (yeni bir araç geldiğinde) önümüzdeki hafta o da gidiyor. Son ana kadar da gerekli bakımları yapılıyor. Peki 15 gün önce yeni gelen Doblo'lar şu an ne halde biliyor musunuz. İçinde boş çerez paketleri, kirli kola bardakları, gazeteler, 2-3 tane WD-40, high speed bantlar, vs. Geçenlerde Mehmet (Yılmaz) Bey bizzat kendisi topladı bunları araçlardan. Hat bakımın araçlarının esas adı nedir biliyor musunuz. "Çarpışan Arabalar" Her hafta enaz iki araç bir yerlere çarpıyor. Aslolan yeni araç almak ya da tamir etmek değil aracı kırıp dökmemektir. Temizlemek değil kirletmemektir. Lütfen biraz dikkat biraz İNSAF.
  • Bakıyorum Başkan ordusuna talimat vermiş .Büyük başkan nidalari atilir olmuş .57 araç nerde arkadaş hodri meydan hat bkm önündeki araclarin fotosu çekilsin .Hat Teknisyenlerin sadecebir ggünü kameraya çekilsin Allah büyük kimse haketmedigi mevkide kalamaz Allah yar ve yardimcidir bu başkan zulmünden tehdidinden kurtar Yarabbi.Aldigin ahlar yeter bu eziyet niye kimi kandiriyorsun .
  • Bu kapisi calinan ;dertlere deva;ucakciliktan anlayan ;çözüm bulan kişi bizim baskanmi sanirim başkan değişti bizlerin haberi yok,!!!!! Hatta şirketteki arabalarda yeniymiş bu yöneticilere yyaranmaya çalişan arkadaşlar burada da sahnede bitmez bizim derdimiz arkadaşlar.Ama unutmayın bi gün bi köroğlu cikar bu tip yan gel yat adamlar gider çalisan adamlar hahkettigi yere gelir .

İstanbul'dan Antalya'ya gidecek olan Onur Air'e ait uçağa apron aracı çarptı. Görünmez kaza bu sabah saatlerinde yaşandı. 

İstanbul-Antalya seferi için yolcularını alan Onur Air uçağı, pist başına gitmek için push back yapmaya başladı.

Bu sırada apronda içinde şoför bulunmayan bir THY aracı hareket ederek Onur Air uçağının motoruna çarptı.

El freni çekilmediği için hareket ettiği tahmin edilen araç, uçağın motorunda küçük çaplı hasar oluşturdu.

Uçak bakıma alınırken yolcular bir başka uçakla Antalya'ya gönderildi.

ARACIN UÇAK MOTORUNA ÇAPTIĞI ANAirporthaber.com ÖZEL

THY ARACI ONUR AIR UÇAĞINA ÇARPTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (79)

teknik arkadasi ~ 5 yıl önce
Adi gecen yoneticinin bu konuda ve farkli konularda attigi mailleri arkadasim gosterdi, bir yoneticiye yakismayacak uslup ve kendi birimini o kadar asagilarcasina ki sasirdim. Sayesinde ekmek yedigi insanlara bu tarz yaklasim icinde olmasi, o konumdaki bir kisiye hic yakismiyor!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Hat bakımda BMC gördüğünü iddia edenler var. BMC'ler 2 yıl önce MKE'nin hurda tesislerine gitti. Ford'ların en eskisi 1998 model ve hepsi de komple revizyondan geçti. Uno'ların 6 tanesi hurdaya gitti, son bir tanesi de (yeni bir araç geldiğinde) önümüzdeki hafta o da gidiyor. Son ana kadar da gerekli bakımları yapılıyor. Peki 15 gün önce yeni gelen Doblo'lar şu an ne halde biliyor musunuz. İçinde boş çerez paketleri, kirli kola bardakları, gazeteler, 2-3 tane WD-40, high speed bantlar, vs. Geçenlerde Mehmet (Yılmaz) Bey bizzat kendisi topladı bunları araçlardan. Hat bakımın araçlarının esas adı nedir biliyor musunuz. "Çarpışan Arabalar" Her hafta enaz iki araç bir yerlere çarpıyor. Aslolan yeni araç almak ya da tamir etmek değil aracı kırıp dökmemektir. Temizlemek değil kirletmemektir. Lütfen biraz dikkat biraz İNSAF.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
LA2 ~ 5 yıl önce
hatbakımdaysan la2 yi bilirsin(2 nolulastik aracı)keşke bmc araba olsaydı,en azından daha yeni olurdu.o arabayı sana kullandırmak lazım.süt satarsın dışarda :)
teknik ~ 5 yıl önce
arabadaki WD-40 ı hiçbir teknisyen çöp veya kirlilik olarak görmez, kesinlikle teknisyen degilsin. pardon ama nesinn senn :)
Ordu ~ 5 yıl önce
Bakıyorum Başkan ordusuna talimat vermiş .Büyük başkan nidalari atilir olmuş .57 araç nerde arkadaş hodri meydan hat bkm önündeki araclarin fotosu çekilsin .Hat Teknisyenlerin sadecebir ggünü kameraya çekilsin Allah büyük kimse haketmedigi mevkide kalamaz Allah yar ve yardimcidir bu başkan zulmünden tehdidinden kurtar Yarabbi.Aldigin ahlar yeter bu eziyet niye kimi kandiriyorsun .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
furkan ~ 5 yıl önce
ordu arkadaşım kimse baskanin adami değil bu bir ikincisi gel sana 2010 2013 arasında toplam kac araç alindigini ispat edicem eger ispat ettiğimde sende hatbakimin içinde sunu yapcanmı arkadaş ben bu sirketten istifa ediyorum?veger ben ispat etmesem ben söz veriyorum istifa etcegime yüreğin varsa hodri meydan diyorum birrde mademki insanlari baskalarinin adamliginla suçluyorsun bu yaptigin iftiradan dolayi bende ve senin gibilerede Rabbime havele ettim insan olsan insanlarin gösterdiği cabaya emeğe saygi duyarsin birilerini suçlarken ilk önce kendini bir teraziye koy agirlin ne ondan sonra baskasinin agirligini ölç
furkan sen nesin? ~ 5 yıl önce
arkadaşım 57 aracı sen aldın heralde,sürekli aynı mesajı yolluyosun.57 araç alındıysa nerdeler onuda söyle.yada hat bakım park yerine git bakalım.orda toplam 57 araç yok,neyin kafasını yaşıyosun.ne içiyosan bizede söylede bizde hayatın tadını çıkaralım senin gibi :)
envanteri geç ~ 5 yıl önce
Hat bakıma 50 küsür arac alındı diyen arkadaş, hat bakımda faal şu anda eski yeni toplam kullanılan araç sayısı 50 etmez. Park yerindeki hatçının kullandığı aracı sayın görün. Sadece yeni, son 2yılı saysan iki elin parmağı etmez. E tabi sen, yakıtçıya verileni,teknik kontrolöre müdüre vs.. değişik birimlerdekilere verilenleri de hat bakım başkanlığı altında sayıp,envanter sayılarıyla konuşuyorsun. Reelde,hat bakım teknisyeninin kullandığı araç sayısı söylediğin rakamda değil bi kere. O kadar yeni arabamız olduğu için mi,platform, lastik değişim araçlarıyla, başteknisyenlerin kal olmk üzere olan unolarıyla, hidrlik freni olmyan,ısıtması olmayıp camı bugulanan, vitesi geçmeyen araçlar v daha beterleriyle uçaklara 7/24 transit check için gitmek zorunda kalıyoruz? Biz mi salağız yeni araç kullanmıyoruz,madem var? Pilotun biri,dökülen kamyonetin biriyle yolcu binen uçağa gelindiğini,thy ye yakışmadığını söylüyor,o deyince araç kal ediliyor.biz söylerken kaale alınmıyor. Anlatabildim mi...
Başkan ~ 5 yıl önce
Bu kapisi calinan ;dertlere deva;ucakciliktan anlayan ;çözüm bulan kişi bizim baskanmi sanirim başkan değişti bizlerin haberi yok,!!!!! Hatta şirketteki arabalarda yeniymiş bu yöneticilere yyaranmaya çalişan arkadaşlar burada da sahnede bitmez bizim derdimiz arkadaşlar.Ama unutmayın bi gün bi köroğlu cikar bu tip yan gel yat adamlar gider çalisan adamlar hahkettigi yere gelir .

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000