05 Haziran 2012, Salı 11:22:57

THY ANKARA'DAN YURTDIŞINA UÇACAK

Türk Hava Yolları, Ankara çıkışlı yurtdışı seferlere başlıyor...
  • Yorumcular da ilginç, bir sabiha gökçen dersiniz bir esenboğa dersiniz. oldu tamam. bölme işlemi ahl ve sabiha gökçen arasında bile zor,mümkün yapılabilir ama zor,sabiha gökçen uzak ve ulaşım imkanı suan için yalnızca otobüs havaş havataş vs. bu da cok uzun, ha transit içinse tamam ama öbür türlü bence biraz muallak.
  • Thy asıl "Dubai-BAE" ve "Doha-Katar" başlasa ya Ankara'dan. Qatar Airways haftanın 7 günü ESB-Doha full çakıyor. Thy Dubai ve Doha açsa haftanın 7 günü full çakar. Zira Emirates ve Qatar Airways oralardan tüm dünyaya transit yolcu taşıyor. Özellikle de uzakdoğuya. Uzakdoğuya İstanbul üzerinden uçacağıma Ankara'dan Doha veya Dubai aktarmalı gitmeyi 50 kere tercih ederim. Bu haliyle THY Alamancılara hizmet eder anca Ankara'dan. Almanya'nın 5 şehrine uçuşa başlamakla 2. Hub olunmaz. Biraz kafalarını AHL'den kaldırıp baksalar allahın Katar'lısı haftanın 7 günü Esenboğa'dan ne kaldırıyor diye. Lufthansa zaten bunca zaman yedi Esenboğa'nın ekmeğini bizim THY ciler burayı Anadolujet'e terkettiğinden beri.
  • fazla gitmez
  • THY istanbul AHL'de sıkışınca önümüzdeki kış tarifesini dahi bekleyemeden çareyi filoyu dağıtmakta buldu anlaşılan. 70 milyon + bir o kadar yabancı transit yolcuyu pist kısıtlı AHL'den uçurma hayali suya düştü. Esenboğa'ya günde 11 adet yurtdışı uçak iniyor hali hazırda. Bunların 3-4 tanesi de Ercan Kıbrıs seferi. Madem Esenboğa'yı kullanmayacaktınız niye bu kadar güzel bir terminal yaptınız? Yazık değil mi? Geç de olsa alınmış doğru karar için THY'yi tebrik etmek gerek. Esenboğa THY'nin AHL'deki transit yolcusunun en az %20 sini (7 milyon yolcu eder) çok rahat kaldırabilir. Terminal ve pist olarak ilaveler yapmaya çok müsait. Daha fazla dış hatla desteklenmesi gerekiyor. Önümüzdeki kış tarifesinde filonun en az 25 adet uçağının Esenboğa'da konuşlanacağını düşünüyorum. Bir yerde THY buna mecbur kalacak. Zira AHL bitmiştir.

 

Türk Hava Yolları, Ankara çıkışlı direkt yurtdışı seferlerine 9 Haziran itibariyle başlıyor.

Türk Hava Yolları markası ile Ankara çıkışlı 12 şehire haftada 40 frekans olarak planlanan seferlerle  ilk etapta Moskova, Tahran, Bağdat, Viyana, Düsseldorf, Stockholm, Brüksel, Amsterdam, Köln, Stuttgart, Berlin ve Hamburg’a  uçulabilecek.

Ankara çıkışlı Berlin, Hamburg ve Stuttgart uçuşları  uzun bir aradan sonra tekrar  Ankara’lı yolcularımızın hizmetine sunulacak. Ankara çıkışlı Bağdat seferleri ise ilk kez gerçekleştirilecek.

Ankaralı yolcularımızı Türk Hava Yolları konfor ve güveniyle dünyaya bağlayacak bu seferler aynı zamanda Moskova, Tahran, Bağdat ile Avrupa noktalarımız arasında transit imkanı sunacak.

THY ANKARA'DAN YURTDIŞINA UÇACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Yorumcular da ilginç, bir sabiha gökçen dersiniz bir esenboğa dersiniz. oldu tamam. bölme işlemi ahl ve sabiha gökçen arasında bile zor,mümkün yapılabilir ama zor,sabiha gökçen uzak ve ulaşım imkanı suan için yalnızca otobüs havaş havataş vs. bu da cok uzun, ha transit içinse tamam ama öbür türlü bence biraz muallak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dubai ve Katar ~ 6 yıl önce
Thy asıl "Dubai-BAE" ve "Doha-Katar" başlasa ya Ankara'dan. Qatar Airways haftanın 7 günü ESB-Doha full çakıyor. Thy Dubai ve Doha açsa haftanın 7 günü full çakar. Zira Emirates ve Qatar Airways oralardan tüm dünyaya transit yolcu taşıyor. Özellikle de uzakdoğuya. Uzakdoğuya İstanbul üzerinden uçacağıma Ankara'dan Doha veya Dubai aktarmalı gitmeyi 50 kere tercih ederim. Bu haliyle THY Alamancılara hizmet eder anca Ankara'dan. Almanya'nın 5 şehrine uçuşa başlamakla 2. Hub olunmaz. Biraz kafalarını AHL'den kaldırıp baksalar allahın Katar'lısı haftanın 7 günü Esenboğa'dan ne kaldırıyor diye. Lufthansa zaten bunca zaman yedi Esenboğa'nın ekmeğini bizim THY ciler burayı Anadolujet'e terkettiğinden beri.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bir iki ay sürer ~ 6 yıl önce
fazla gitmez

Yanıtla

Kalan karakter 1000
seve seve mi oldu acaba ~ 6 yıl önce
THY istanbul AHL'de sıkışınca önümüzdeki kış tarifesini dahi bekleyemeden çareyi filoyu dağıtmakta buldu anlaşılan. 70 milyon + bir o kadar yabancı transit yolcuyu pist kısıtlı AHL'den uçurma hayali suya düştü. Esenboğa'ya günde 11 adet yurtdışı uçak iniyor hali hazırda. Bunların 3-4 tanesi de Ercan Kıbrıs seferi. Madem Esenboğa'yı kullanmayacaktınız niye bu kadar güzel bir terminal yaptınız? Yazık değil mi? Geç de olsa alınmış doğru karar için THY'yi tebrik etmek gerek. Esenboğa THY'nin AHL'deki transit yolcusunun en az %20 sini (7 milyon yolcu eder) çok rahat kaldırabilir. Terminal ve pist olarak ilaveler yapmaya çok müsait. Daha fazla dış hatla desteklenmesi gerekiyor. Önümüzdeki kış tarifesinde filonun en az 25 adet uçağının Esenboğa'da konuşlanacağını düşünüyorum. Bir yerde THY buna mecbur kalacak. Zira AHL bitmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000