11 Ağustos 2009, Salı 12:45:33

THY ANKARA TEKNİK HANGARI HİZMETE AÇILDI

THY Teknik A.Ş’nin Ankara Esenboğa Havalimanı’nda inşa ettiği teknik hangar az önce açıldı.
  • İnsan gelecege yönelik bir hangar yapar yapacaksa iki tane piper sokarsınız artık içine
  • Hangi dünya başarıları kabul etmiş anlayamadım. Arap dünyası mı ? O da öenmli değil zaten.
  • Nasıl açılış diyen arkadaşımız: O soruyu fotoğrafı çeken arkadaşımıza sormak lazım, neden törene katılan teknisyenleri çekmedin diye??
  • Hangar açılıyor açılışta bir tane teknisyen fotosu yok kim çalışacak bu hangarda

THY Teknik A.Ş’nin Ankara Esenboğa Havalimanı’nda yaptırdığı teknik hangar biraz önce, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, THY Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin, THY Genel Müdürü Temel Kotil, Sivil Havacılık Genel Müdürü Ali Arıduru ve Devlet Hava Meydanları Genel Müdürü Orhan Birdal’ın yanı sıra çok sayıda davetlinin katılımıyla faaliyete açıldı.

THY Teknik A.Ş Ankara teknik hangarının açılışını Airport TV canlı olarak yayınladı.

THY Teknik A.Ş Ankara Esenboğa Hangarı, eski dış hatlar terminali ve VIP Salonunun yıkılması ile elde edilen 9600 metrekarelik alanda, şirketin İstanbul dışındaki ilk tesisi olarak faaliyete geçti.

Açılıştan önce kürsüye davet edilen Binali Yıldırım: “Buranın 2004’teki halini hatırlıyoruz. Burası köy meydanından farksızdı. Başbakanımdan aldığım; 'Burası Türkiye’nin Başkentine ve Başbakanına yakışmıyor. Gereğini yapın' talimatıyla çalışmalara başladık ve 23 ayda burayı 10 milyon yolcu kapasiteli bir hale getirdik” dedi.

Konuşmasına devam eden Yıldırım: “Dünyada 69 milyar Dolarlık Bakım-Onarım bütçesi bulunuyor. Peki, Türkiye bu bütçeden ne kadar pay alıyor? Bu Bakım-Onarım bütçesinden Ülkemize çok az bir pay düşüyordu. Ancak, bu hangarın ve özellikle de HABOM projesinin hayata geçmesiyle birlikte Türk Hava Yolları küresel bir marka olacak” dedi.

Öte yandan son zamanlarda gündemden düşmeyen trafik sıkıntısına da değinen Yıldırım: “Trafik sorunu konuşuluyor. Trafik neden olur? Hareket halinde çok fazla aracınız varsa trafik olur. Türkiye şu anki trafikle dünyanın en iyi ülkeleri arasında. Buna rağmen tedbirlerimizi alıyor. Vatandaşın da buna yardımcı olması lazım. Daha çok çaba göstermeliyiz” diyerek sözlerini bitirdi.

Açılışta konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin ve Teknik A.Ş Genel Müdürü İsmail Demir, açılan hangarın çok faydalı olacağından bahsederken, THY'nin aldığı yolun da gözardı edilemeyeceğini ifade etti. Karlıtekin ayrıca; "Cumhuriyetimizin 100. yılında 300 uçağa ulaşmış olacağız. Gönlümden daha fazla rakamlar geçiyor ama en az 300 uçaklık filoya kavuşmuş olacağız" dedi.

Teknik A.Ş açılışı

THY ANKARA TEKNİK HANGARI HİZMETE AÇILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 9 yıl önce
İnsan gelecege yönelik bir hangar yapar yapacaksa iki tane piper sokarsınız artık içine

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Hangi dünya başarıları kabul etmiş anlayamadım. Arap dünyası mı ? O da öenmli değil zaten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Nasıl açılış diyen arkadaşımız: O soruyu fotoğrafı çeken arkadaşımıza sormak lazım, neden törene katılan teknisyenleri çekmedin diye??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Hangar açılıyor açılışta bir tane teknisyen fotosu yok kim çalışacak bu hangarda

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000