17 Kasım 2008, Pazartesi 11:07:13

THY, ANADOLUJET’İ SATTI MI?

Türk Hava Yolları’nın alt markası Anadolujet’in satılacağı söylentisi ayyuka çıktı. Özellikle kokpit ve kabin personeli arasında dilden dile dolaşan senoryaya göre, Anadolujet bir ay sonra satılacak.
  • Arkadaşlar bu işin başındakiler yani yönetimdekiler ,Akp nin yandaşları olmasalardı bu işler bu duruma gelmezdi kala kala bir genel müdürlük kalacak anlaşılan.Yetim hakkı nasıl yeniyor görün işte.. dogrudan olması gerekmiyor bazı şeylerin dolaylıda olabiliyor.Ozelleştikce bu kadar calışan işci personel ne olacak kazanılmış hakları nerede ? Arkadaşlar zihniyet önemli..Torpillilere sesleniyorum torpillerinizi araya soksanızda şu özelleştirmeleri durdursanız :)..Yani Anlamıyorum herşeyi bıraktım hergün büyüyen Ulusal bir hava yolu diyorlar hergün medyada kar payından bahsediyorlar ama işci cıkarıyorlar örneğin call center akibeti icin bile hala bir cevap yok. Tabi bu işler yavaş yavaş saman altından gider dimi.....
  • ooh ne guzel devlet eliyle, yani bizim paramiz kullanilarak bir hava yolu yaratilacak. tum alt ust yapisi ne kadar yapi varsa hazirlanacak. ankara cikisli hatlar hazir alinacak. sonra albayraklara satilacak. yaziktir gunahtir. devletin parasi bu kadar peskes cekilmez. boyle yola tabi devam edersiniz siz. utanin biraz. insanlarin bir iki ucak alip sirket kurmaya calistigi donemde. bizim paramizla haksiz rekabet. bu yolunuza tas koyacak cok kisi cikacak. bu boyle devam etmeyecek. gunu gelecek hesabi sorulacak.
  • Bundan iki sene once bodrumda yer personeliyle konustugumuzda anadolu meydanlarinin yer isletmesinin satilacagi haberleri ortalarda geziyordu.Ikimizde mumkun degil demistik bugun istanbul dahil hepsi satildi.Teknik ozellesecegi zaman call center da ozellesecek soylentileri vardi birkac sene sonra oda oldu.Sirada egitim var.En son ucus.Biz bile bunlari biliyorken sendikanin bilmemezlige vurmasi garip.Kimseye guven yok anadolujet tabiki satilacaktir.Herseye ragmen sendikamiz var en azindan diyoruz .hos sendikacilarida yavas yavas temizliyorlar cesitli bahanelerle.THY yi karda gosterip yavas yavas satiyorlar.
  • Anadolu Jet satılırmı bilmem? Satılırsa eğer birilerine (söylendiği kadarıyla Albayraklara) peşkeş için satılacağı ayan beyan ortada. Lakin AKP ye oy vermiş biri olarak söylüyorum, bu peşkeş ve AKP bundan çok büyük yara alır. Tamam kendi adamlarını koruyup kolladılar, yeri geldi gördüler. Ama bu kadarı çok ileri olur. Ki bu olursa THY yi idare edenler Başbakanın emir eri olmaktan bir adım öteye gidemeyeceklerini ispat etmiş olurlar. Herkes ayağını denk alsın, benden demesi.

"Türk Hava Yolları’nın Ankara merkezli operasyonunu yürüten alt markası Anadolujet satıldı mı?"

Şimdilerde bu konu dilden dile dolaşıyor. Kokpit ve kabin personelleri arasında endişeyle karşılanan satış söylentisi, çalışanları bir hayli tedirgin etti. Özellikle kokpit personelinin, Anadolujet’in satılması halinde Türk Hava Yolları’ndan buraya kaydırılma korkusu yaşadığı belirtiliyor.

 

Satışla ilgili bir de iddia dolaşıyor ortada. Senaryoya göre; AnadoluJet, Albayrak grubuna satıldı, ancak tepkilerden çekinildiği için süreç içerisinde satışın açıklanacağı ifade ediliyor.

 

Şirket statüsünde olmadığı için Anadolujet’in satışı şu an için mümkün değil. Ancak marka olarak satışın gerçekleşmesinin önünde engel bulunmuyor.

 

Anadolujet’in şu anda filosunda 6 adet Boeing 737-400 ve 2 adet de Boeing 737-800 tipi olmak üzere toplam 8 adet uçak bulunuyor.

 

©AirportHaber Özel

 

THY, ANADOLUJET’İ SATTI MI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

jet ~ 10 yıl önce
Arkadaşlar bu işin başındakiler yani yönetimdekiler ,Akp nin yandaşları olmasalardı bu işler bu duruma gelmezdi kala kala bir genel müdürlük kalacak anlaşılan.Yetim hakkı nasıl yeniyor görün işte.. dogrudan olması gerekmiyor bazı şeylerin dolaylıda olabiliyor.Ozelleştikce bu kadar calışan işci personel ne olacak kazanılmış hakları nerede ? Arkadaşlar zihniyet önemli..Torpillilere sesleniyorum torpillerinizi araya soksanızda şu özelleştirmeleri durdursanız :)..Yani Anlamıyorum herşeyi bıraktım hergün büyüyen Ulusal bir hava yolu diyorlar hergün medyada kar payından bahsediyorlar ama işci cıkarıyorlar örneğin call center akibeti icin bile hala bir cevap yok. Tabi bu işler yavaş yavaş saman altından gider dimi.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
wolf ~ 10 yıl önce
ooh ne guzel devlet eliyle, yani bizim paramiz kullanilarak bir hava yolu yaratilacak. tum alt ust yapisi ne kadar yapi varsa hazirlanacak. ankara cikisli hatlar hazir alinacak. sonra albayraklara satilacak. yaziktir gunahtir. devletin parasi bu kadar peskes cekilmez. boyle yola tabi devam edersiniz siz. utanin biraz. insanlarin bir iki ucak alip sirket kurmaya calistigi donemde. bizim paramizla haksiz rekabet. bu yolunuza tas koyacak cok kisi cikacak. bu boyle devam etmeyecek. gunu gelecek hesabi sorulacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hepsi satilmadimi ~ 10 yıl önce
Bundan iki sene once bodrumda yer personeliyle konustugumuzda anadolu meydanlarinin yer isletmesinin satilacagi haberleri ortalarda geziyordu.Ikimizde mumkun degil demistik bugun istanbul dahil hepsi satildi.Teknik ozellesecegi zaman call center da ozellesecek soylentileri vardi birkac sene sonra oda oldu.Sirada egitim var.En son ucus.Biz bile bunlari biliyorken sendikanin bilmemezlige vurmasi garip.Kimseye guven yok anadolujet tabiki satilacaktir.Herseye ragmen sendikamiz var en azindan diyoruz .hos sendikacilarida yavas yavas temizliyorlar cesitli bahanelerle.THY yi karda gosterip yavas yavas satiyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ağa ~ 10 yıl önce
Anadolu Jet satılırmı bilmem? Satılırsa eğer birilerine (söylendiği kadarıyla Albayraklara) peşkeş için satılacağı ayan beyan ortada. Lakin AKP ye oy vermiş biri olarak söylüyorum, bu peşkeş ve AKP bundan çok büyük yara alır. Tamam kendi adamlarını koruyup kolladılar, yeri geldi gördüler. Ama bu kadarı çok ileri olur. Ki bu olursa THY yi idare edenler Başbakanın emir eri olmaktan bir adım öteye gidemeyeceklerini ispat etmiş olurlar. Herkes ayağını denk alsın, benden demesi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000