24 Şubat 2009, Salı 09:21:14

THY, Alitalia'yı geride bıraktı...

Avrupa Ulusal Havayolları Birliği'nin verilerine göre Avrupa'da havayolu sektörünün son 25 yılda, Çernobil faciası ve 11 Eylül saldırıları dışında ilk kez ekonomik kriz nedeniyle küçüldüğü bildirildi.
  • Alitalia, AB kuralları içinde devletten mali yardım almadan toparlanmaya çalışan bir havayolu. thy eğer kendi bünyesinde bu başarıyı yakalamışsa gurur duyarım ama devletten mali destek alıyorsa AB üyesi devlet havayollarıyla kıyaslama yapılması adil olmaz
  • Alitalia ile kiyaslamak çok yanlis THY'yi. Haber basligini okuyunca "E yani, bir de birakmasaymis" diyesim geldi...
  • Hepimiz milli havayolunun başarılarını destekleriz ama alitalia işin içine girince durum değişir.Alitalia kıstas olabilirmi?
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Küresel krizden Avrupalı rakipleri kadar etkilenmeyen THY ise, geçen yıl yolcu sayısını yüzde 15.6 artırarak 21 milyon 870 bine yükseltirken, ücretli yolcu trafiğini (RPK) yüzde 13.9 ve kapasitesini yüzde 11.6 artırdı.

2008'de THY'nin doluluk oranını da 1.5 puan artışla yüzde 74.6'ya çıktı. Bu şekilde THY, Avrupa'nın en hızlı büyüyen üç ulusal havayolu şirketi arasına girdi.

THY, geçen yıl mali açıdan zor günler yaşayan ve hükümet müdahalesiyle kurtarılan Alitalia'yı geride bırakarak Avrupa'nın yedinci büyük havayolu şirketi oldu.

THY, Alitalia'yı geride bıraktı...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Misafir ~ 9 yıl önce
Alitalia, AB kuralları içinde devletten mali yardım almadan toparlanmaya çalışan bir havayolu. thy eğer kendi bünyesinde bu başarıyı yakalamışsa gurur duyarım ama devletten mali destek alıyorsa AB üyesi devlet havayollarıyla kıyaslama yapılması adil olmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Alitalia ile kiyaslamak çok yanlis THY'yi. Haber basligini okuyunca "E yani, bir de birakmasaymis" diyesim geldi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Hepimiz milli havayolunun başarılarını destekleriz ama alitalia işin içine girince durum değişir.Alitalia kıstas olabilirmi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000