01 Haziran 2012, Cuma 20:00:44

THY AİLE FOTOĞRAFNI BOZACAK MI?

İş yavaşlatma eylemine giden THY personelinden 350'sinin işine son verildiği haberleri gelirken Boeing 737-800 uçağının üzeriden 17 bin çalışanının fotoğrafı eksilecek mi merak konusu.
  • Arkadaslar bılıyorsunuz yasadıgımız gergin gunlerin ardından bizi o veya bu sekilde bekleyen bir TİS süreci var.yasa şuanda onaylamıs oldugundan dolayı bu donem cok zor gececek ve hatta kazanılmıs haklarımızın buyuk bır bolumunu kaybedecegız.Malumunuz isveren eline buyuk bir koz gecirdi ve bu kozu yıllardır kendısıne sılah olarak kulanan meydanlarda turlu hakaretler eden yıllardır kavgalı oldugu bu sendıka yonetımıne karsı kullanacak olması asıkar.Bu durumda cagrımı tekrarlıyorum acilen sendıkada yonetımı uzaklastırılıp yenı bır krız yonetımı kurmak zorundayız.bunun icin ne yapmamız gerekıyorsa bırılerının bize on ayak olması lazım.lutfen konu hakkında goruz bıldırın.
  • eger aile degilsek fotografların gözüne siyah bant çekmek gerekirdi !!!
  • Sn başbakan konuştu .... 02 Haziran 2012, Cumartesi 01:02:09 THY gerekeni yapmıştır nokta !!! Siz hala neyin geri dönüşünden bahsediyorsunuz!!! Havacılıkta grev olamaz biraz mantıklı duşunun bide kokpit kabın 5 gün grev yapılsa o zararı kim öder böyle bir mantık varmi arkadaslar o kadar insan mağdur siz turk hava yollarından bahsediyorsunuz tc ait ülke dusmanimisiniz siz biraz ülkenizi duşunun... yazmış badem ahh ah. tebaa olmak zor tabi kafayı kullanmamak gerekiyor. arkadaşım yazdığın mesajda havacılıkta yı sil, gümrük yaz, sil sağlık yaz, sil eğitim yaz, sil güvenlik yaz, sil hizmet yaz... hepsinde insanlar mağdur oluyor. yani grev olmamalı sana göre. her tebaa olmalı. hak ettiğin cevabı yazmayacağım. ama sen tuvalet kağıdı değil insansın. tuvalet kağıtlığu yapma.
  • haklısın arkadasım sızın ısınız herketen zor olabılır.kalıfıye gerektırebılır.aynı sekılde muhaasebecısıde oyle satıscısıda oyle bu yasa sadece sızemı ozel cııyordu.sız kalıfıye olabılırsınız ama kabul edın sızı yanlıs yonlendıren sendıka yonetımınız kalıfıye degıl.oraya o saate mesaısı bıtmıs yuzlerce adam toplayabılırdı sendıka sızde ıs yavaslatma yapardınız ne adınız duyulurdu ne nerde calıstıgınız tabi eger ses getırecek bır eylem yapmak ısteseydı. sendıka resmen ucucuları atase attı ve hepınızın akmegıyle oynadı.ne ugruna.bak bende cok kalıfıye degılım ama bunu dusunuyorum en azından.neden sendıkaya bu soruyu sormuyorsunuz.nerde dıger havacılar?gece ucte mesaj herkezemı gıttı yoksa sadece ucucularamı?bana gelmedı sahsen:(

Türk Hava Yolları, dünyada bir ilk olacak projeyle, Boeing firmasının katkılarıyla, filosundaki bir Boeing 737-800 uçağını, tüm çalışanlarını temsilen, dünyanın 191 noktasında görev yapan farklı pozisyonlardaki çalışanlarının yaklaşık 17 bin fotoğrafıyla süslemişti. “Globally Yours” şiarının Türk Hava Yolları ailesine ne ifade ettiğinin bir defa daha tüm dünyada vurgulanması, bu dev ailenin her bireyinin dünyanın farklı noktalarındaki tüm yolcuların hizmetinde olduğunun altının çizilmesi, Türk Hava Yolları’nın yakaladığı başarının, havacılık sektöründeki gücünün vurgulanması tüm Türk Hava Yolları çalışanlarına teşekkür edilmesinin hedeflendiği açıklanmıştı.

Şimdi akıllardaki soru bu aile fotoğrafı bozulacak mı? Hafta başında başlayan eylemle ile gündeme gelen THY personeli yasa dışı eylam yaptıkları gerekçesi ile işten çıkartılmaya başladı. Grev ve lokavt haklarının ellerinde alınmasına karşı iş yavaşlatma eyleminde bulunun personelden 350 tanesinin işine son verildi.

EYLEMLER DEVAM EDECEK

Hava-İş Sendikası Başkanı Atilay Ayçin, 350 raporlu kabin memurundan 300’nün ’SMS’ yoluyla iş akitlerine son verildiğini bildirdi. Ayçin, işten atılan üyelerinin haklarını arayacaklarını da belirterek şunları söyledi: "Gerekli suç duyurularını yaptık. Bizim yaptığımız eylem yasal ama arkadaşlarımız yasal olmayan bir yolla işten çıkartıldı. Üyelerimiz işten çıkartıldıklarını "SMS" yoluyla öğrendi. Arkadaşlarımız haklarını sonuna kadar arayacağız. Arkadaşlarımız işlerine tekrar başlayana kadar her gün 06.00-23.00 saatleri arasında Atatürk Havalimanı’nda eylemlerimize devam edeceğiz."

Milliyet

THY AİLE FOTOĞRAFNI BOZACAK MI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (56)

tum tk lılara ~ 6 yıl önce
Arkadaslar bılıyorsunuz yasadıgımız gergin gunlerin ardından bizi o veya bu sekilde bekleyen bir TİS süreci var.yasa şuanda onaylamıs oldugundan dolayı bu donem cok zor gececek ve hatta kazanılmıs haklarımızın buyuk bır bolumunu kaybedecegız.Malumunuz isveren eline buyuk bir koz gecirdi ve bu kozu yıllardır kendısıne sılah olarak kulanan meydanlarda turlu hakaretler eden yıllardır kavgalı oldugu bu sendıka yonetımıne karsı kullanacak olması asıkar.Bu durumda cagrımı tekrarlıyorum acilen sendıkada yonetımı uzaklastırılıp yenı bır krız yonetımı kurmak zorundayız.bunun icin ne yapmamız gerekıyorsa bırılerının bize on ayak olması lazım.lutfen konu hakkında goruz bıldırın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
herhalde aileyizdir ~ 6 yıl önce
eger aile degilsek fotografların gözüne siyah bant çekmek gerekirdi !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
PROMETHEUS ~ 6 yıl önce
Sn başbakan konuştu .... 02 Haziran 2012, Cumartesi 01:02:09 THY gerekeni yapmıştır nokta !!! Siz hala neyin geri dönüşünden bahsediyorsunuz!!! Havacılıkta grev olamaz biraz mantıklı duşunun bide kokpit kabın 5 gün grev yapılsa o zararı kim öder böyle bir mantık varmi arkadaslar o kadar insan mağdur siz turk hava yollarından bahsediyorsunuz tc ait ülke dusmanimisiniz siz biraz ülkenizi duşunun... yazmış badem ahh ah. tebaa olmak zor tabi kafayı kullanmamak gerekiyor. arkadaşım yazdığın mesajda havacılıkta yı sil, gümrük yaz, sil sağlık yaz, sil eğitim yaz, sil güvenlik yaz, sil hizmet yaz... hepsinde insanlar mağdur oluyor. yani grev olmamalı sana göre. her tebaa olmalı. hak ettiğin cevabı yazmayacağım. ama sen tuvalet kağıdı değil insansın. tuvalet kağıtlığu yapma.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yarım maasa ~ 6 yıl önce
haklısın arkadasım sızın ısınız herketen zor olabılır.kalıfıye gerektırebılır.aynı sekılde muhaasebecısıde oyle satıscısıda oyle bu yasa sadece sızemı ozel cııyordu.sız kalıfıye olabılırsınız ama kabul edın sızı yanlıs yonlendıren sendıka yonetımınız kalıfıye degıl.oraya o saate mesaısı bıtmıs yuzlerce adam toplayabılırdı sendıka sızde ıs yavaslatma yapardınız ne adınız duyulurdu ne nerde calıstıgınız tabi eger ses getırecek bır eylem yapmak ısteseydı. sendıka resmen ucucuları atase attı ve hepınızın akmegıyle oynadı.ne ugruna.bak bende cok kalıfıye degılım ama bunu dusunuyorum en azından.neden sendıkaya bu soruyu sormuyorsunuz.nerde dıger havacılar?gece ucte mesaj herkezemı gıttı yoksa sadece ucucularamı?bana gelmedı sahsen:(

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000