05 Ağustos 2013, Pazartesi 11:38:04

THY AFRİKA ÇIKARMASINA DEVAM EDİYOR

Dünya’nın en çok ülkesine uçan havayolu şirketi unvanını elinde bulunduran Türk Hava Yolları, uçuş ağına 2 yeni nokta daha ekliyor.
  • LTBA-DNMM ve LTBA-DNKN kargo uçuşları varmı
  • Nijerya dan gelen birisi olarak, bazı yorumlara cevaben yazıyorum bu yorumu... güvenlik adam öldürme vs. Gibi şeyler yazılmış, şunlar bilinmeli ki, dıştan göründüğü kadar güvenlik etkisiz değil, hele uçuşun başlayacağı Kano eyaletinde. Havaalanına yıllardır arap ülkeleri uçuyor, örneğin Mısır havayolları, neredeyse tüm yurt dışı ağını elinde bulunduruyuor Kano da. Aslında yıllardır yapılmasıbaşlaması beklenen thy uçuşları bir türlü gerçekleşmedi, bir iki yıllık yada sadece Türk okullarından dolayı olan bir mesele değil, okul sebepli olsaydı yıllardır thy kanoya uçuyor olurdu. Kano zengin nüfusunda bol olduğu bir şehir, çok kısa zamanda Çad aktarmasını da kaldırıp direkt Istanbul-Kano-Istanbul şeklinde uçuş olacağına da şüphem yok. Yani kar marjı güden arkadaşlar rahat olsunlar, thy nin kanodan kar edeceğinden şüpheleri olmasın :)
  • Asıl amaç Fetonun okullarının açıldığı ya da Tuskon ekibinin iş bağlantıları için önerdiği destinasyonlar olmasına rağmen, Afrika'ya uçuşların artması Türkiye için faydalıdır. Ancak bu limanların çoğu gerekli altyapı ve güvenlik önlemlerinden yoksundur. Hele 100 kişi ile nerede ise ülkeyi ele geçirebileceğiniz N'djemena gibi yerlerde kalan ekiplere Allah kolaylık versin
  • Sırf bu Afrika yatilari yüzünden thy den tiksiniyoruz ustelikde 48-72 saat maalesef :( new York'a git iki katı yol 22 saatte don. Afrika'ya git oda hapsine mahkum ol. Otellerde cabası. Dünya nin 4. Buyuk ağına sahibiz dogru. Lakin bizden önceki ilk uç şirket hangi destinasyonlara uçuyor ? Ve onlarla aynı yerlerde yatı yaptığımızda aynı kalite otellerdemi kalıyoruz????

Dünyanın 4’ncü büyük uçuş ağına sahip olan Türk Hava Yolları, uçuş ağına yeni noktalar eklemeye devam ediyor.

Afrika açılımı çerçevesinde Türk Hava Yolları uçuş ağına eklenecek iki yeni noktanın Nijerya’nın  kuzeyinde yer alan Kano şehri ile Çad’ın başkenti N’Djamena olacağı öğrenildi.

AirportHaber’in edindiği bilgiye göre; Türk Hava Yolları’nın bu seferlere 12 Aralık 2013 tarihinden itibaren başlayacağı ve N’Djamena uçuşlarının Kano aktarmalı olarak icra edileceği öğrenildi. THY’nin bu seferleri haftalık 4 frekans olarak düzenlemesi bekleniyor.

KANO’YU TANIYALIM

Kano, Nijerya'nın Kuzey Bölgesinde bulunan bir şehirdir. Aynı zamanda Nijerya'nın federal yapısı içinde bulunan Kano Eyaleti'nin başkentidir.

9. yüzyıl'dan kalma eski bir sitenin yerine kurulan şehirde Haussaların başkenti olduğu 16. yüzyıl'dan kalma yapılar vardır. Müslüman şehri 20 km'lik bir duvarla çevrilidir; bunun ötesinde konut ve ticaret semtleri gelişmiştir. Kano, büyük bir hayvan, deri, yer fıstığı, tuz pazarıdır.

N’DJAMENA’YI TANIYALIM

N'Djamena (1973'ten önceki adı: Fort-Lamy), Çad'ın başkenti ve en büyük şehridir. Chari Nehri'nin Logon Nehri ile birleştiği yerde kuruludur. Komşu ülke Kamerun'un Kousséri kentine bir köprü ile bağlanır. Arrondisment adı verilen 10 yönetim birimine ayrılmış olup, özel bir yönetim statüsü vardır.

Bölgenin et, tuz ve tahıl sağlayan en önemli merkezidir. Et işleme, kentteki en gelişmiş ticari uğraşlardandır.

Kentte baskın inanç türü İslam'dır. Turistik olarak görülebilecek alanlar şehir katedrali, camiler ve Çad Ulusal Müzesi'dir.

Kentte ulaşım büyük ölçüde karayoluyla sağlanmaktadır, ancak bir havaalanı ve Logon Gölü ile Chari Nehri arasında işleyen feribotlarda vardır. Demiryolu bağlantısı yoktur.
 

THY AFRİKA ÇIKARMASINA DEVAM EDİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

LTBA-DNKN ~ 1 ay önce
LTBA-DNMM ve LTBA-DNKN kargo uçuşları varmı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
birisi ~ 5 yıl önce
Nijerya dan gelen birisi olarak, bazı yorumlara cevaben yazıyorum bu yorumu... güvenlik adam öldürme vs. Gibi şeyler yazılmış, şunlar bilinmeli ki, dıştan göründüğü kadar güvenlik etkisiz değil, hele uçuşun başlayacağı Kano eyaletinde. Havaalanına yıllardır arap ülkeleri uçuyor, örneğin Mısır havayolları, neredeyse tüm yurt dışı ağını elinde bulunduruyuor Kano da. Aslında yıllardır yapılmasıbaşlaması beklenen thy uçuşları bir türlü gerçekleşmedi, bir iki yıllık yada sadece Türk okullarından dolayı olan bir mesele değil, okul sebepli olsaydı yıllardır thy kanoya uçuyor olurdu. Kano zengin nüfusunda bol olduğu bir şehir, çok kısa zamanda Çad aktarmasını da kaldırıp direkt Istanbul-Kano-Istanbul şeklinde uçuş olacağına da şüphem yok. Yani kar marjı güden arkadaşlar rahat olsunlar, thy nin kanodan kar edeceğinden şüpheleri olmasın :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Asıl amaç Fetonun okullarının açıldığı ya da Tuskon ekibinin iş bağlantıları için önerdiği destinasyonlar olmasına rağmen, Afrika'ya uçuşların artması Türkiye için faydalıdır. Ancak bu limanların çoğu gerekli altyapı ve güvenlik önlemlerinden yoksundur. Hele 100 kişi ile nerede ise ülkeyi ele geçirebileceğiniz N'djemena gibi yerlerde kalan ekiplere Allah kolaylık versin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Sırf bu Afrika yatilari yüzünden thy den tiksiniyoruz ustelikde 48-72 saat maalesef :( new York'a git iki katı yol 22 saatte don. Afrika'ya git oda hapsine mahkum ol. Otellerde cabası. Dünya nin 4. Buyuk ağına sahibiz dogru. Lakin bizden önceki ilk uç şirket hangi destinasyonlara uçuyor ? Ve onlarla aynı yerlerde yatı yaptığımızda aynı kalite otellerdemi kalıyoruz????

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000