17 Ekim 2016, Pazartesi 22:15:51

THY ACT'nin B747'sini filosuna kattı

Türk Hava Yolları'nın (THY) ACT Havayolları'nın filosundaki Boeing B747-400F uçağını kiraladı.
  • 747 LERDE 86 DAN BERİ DÜMEN SORUNU VAR ÇÖZEMEDİLER GİTTİ
  • Bu uçağı evde akşam camdan bakarken denize doğru kalktı. zannettim uçak yana doğru takla atıcak .Hemen bilgi sayarda flay 24 te baktım uçağın resmi düşen 747.400 jumbo bembeyaz bir uçak.kuğu gibi THY CARGO YAZIYOR biraz takip ettim hayırlısı dedim.pazartesi günüde düşmüş olarak duydum.çok üzüldüm.ÖLENLERE ALLAH RAHMET EYLESİN.
  • Arkadaslar çok ilginç evde aynı zamanda çok acıdır bu güne kadar kadar düşen Türk ticari uçaklarının çoğu malesef pilotaj hatasıdır . Hatta bazıları trajikomiktir .Örnek THY( Ceyhanda dustu) cidde seferi veya THY İstanbul Antalya ( Isparta otoyoluna pist sanan pilot yuzunden dağa çakıldı diğerleri de bundan çok farklı degil
  • düşen uçakmı bu?

Türk Hava Yolları'nın (THY) ACT Havayolları'nın filosundaki Boeing B747-400F tipi kargo uçağını kiraladığı öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre THY dev uçağı ekipleriyle birlikte kiralık olarak filosuna kattı. 

TC-ACJ kuyruk tescili ile ACT Havayolları'nda görev yapan uçak, ilk uçuşunu 1991 yılında gerçekleştirdi. Daha önce Air China Cargo'da 8 yıl görev yapan uçak, 2014 yılında ACT Havayolları filosuna katılmış, bir süre de Saudi Arabian Havayolları'nda uçmuştu.

Bu uçakla birlikte THY Kargo filosu 11 uçağa yükselirken THY filosundaki uçak sayısı ise 334 oldu.

TC-ACJTC-ACJ

THY ACT'nin B747'sini filosuna kattı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (91)

İBRAHİM ~ 5 ay önce
747 LERDE 86 DAN BERİ DÜMEN SORUNU VAR ÇÖZEMEDİLER GİTTİ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ZAFER TAYFUN ~ 5 ay önce
Bu uçağı evde akşam camdan bakarken denize doğru kalktı. zannettim uçak yana doğru takla atıcak .Hemen bilgi sayarda flay 24 te baktım uçağın resmi düşen 747.400 jumbo bembeyaz bir uçak.kuğu gibi THY CARGO YAZIYOR biraz takip ettim hayırlısı dedim.pazartesi günüde düşmüş olarak duydum.çok üzüldüm.ÖLENLERE ALLAH RAHMET EYLESİN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kadir ~ 5 ay önce
Arkadaslar çok ilginç evde aynı zamanda çok acıdır bu güne kadar kadar düşen Türk ticari uçaklarının çoğu malesef pilotaj hatasıdır . Hatta bazıları trajikomiktir .Örnek THY( Ceyhanda dustu) cidde seferi veya THY İstanbul Antalya ( Isparta otoyoluna pist sanan pilot yuzunden dağa çakıldı diğerleri de bundan çok farklı degil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mustafa24 ~ 5 ay önce
düşen uçakmı bu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000