17 Ekim 2016, Pazartesi 22:15:51

THY ACT'nin B747'sini filosuna kattı

Türk Hava Yolları'nın (THY) ACT Havayolları'nın filosundaki Boeing B747-400F uçağını kiraladı.
  • Bu uçağı evde akşam camdan bakarken denize doğru kalktı. zannettim uçak yana doğru takla atıcak .Hemen bilgi sayarda flay 24 te baktım uçağın resmi düşen 747.400 jumbo bembeyaz bir uçak.kuğu gibi THY CARGO YAZIYOR biraz takip ettim hayırlısı dedim.pazartesi günüde düşmüş olarak duydum.çok üzüldüm.ÖLENLERE ALLAH RAHMET EYLESİN.
  • Arkadaslar çok ilginç evde aynı zamanda çok acıdır bu güne kadar kadar düşen Türk ticari uçaklarının çoğu malesef pilotaj hatasıdır . Hatta bazıları trajikomiktir .Örnek THY( Ceyhanda dustu) cidde seferi veya THY İstanbul Antalya ( Isparta otoyoluna pist sanan pilot yuzunden dağa çakıldı diğerleri de bundan çok farklı degil
  • düşen uçakmı bu?
  • Denetçileri uyarıyorum. Bu uçağı elinizden geldiği kadar fazla denetleyin. Load masterların planlarını iyi inceleyin. Eksiği gediği olmasın. 747 operasyonu malum kolay değil. onu yükleyip boşaltmak her babayiğidin de harcı değil . Azami dikkat gösterelim bu uçağın operasyonuna.

Türk Hava Yolları'nın (THY) ACT Havayolları'nın filosundaki Boeing B747-400F tipi kargo uçağını kiraladığı öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre THY dev uçağı ekipleriyle birlikte kiralık olarak filosuna kattı. 

TC-ACJ kuyruk tescili ile ACT Havayolları'nda görev yapan uçak, ilk uçuşunu 1991 yılında gerçekleştirdi. Daha önce Air China Cargo'da 8 yıl görev yapan uçak, 2014 yılında ACT Havayolları filosuna katılmış, bir süre de Saudi Arabian Havayolları'nda uçmuştu.

Bu uçakla birlikte THY Kargo filosu 11 uçağa yükselirken THY filosundaki uçak sayısı ise 334 oldu.

TC-ACJTC-ACJ

THY ACT'nin B747'sini filosuna kattı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (90)

ZAFER TAYFUN ~ 4 gün önce
Bu uçağı evde akşam camdan bakarken denize doğru kalktı. zannettim uçak yana doğru takla atıcak .Hemen bilgi sayarda flay 24 te baktım uçağın resmi düşen 747.400 jumbo bembeyaz bir uçak.kuğu gibi THY CARGO YAZIYOR biraz takip ettim hayırlısı dedim.pazartesi günüde düşmüş olarak duydum.çok üzüldüm.ÖLENLERE ALLAH RAHMET EYLESİN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kadir ~ 7 gün önce
Arkadaslar çok ilginç evde aynı zamanda çok acıdır bu güne kadar kadar düşen Türk ticari uçaklarının çoğu malesef pilotaj hatasıdır . Hatta bazıları trajikomiktir .Örnek THY( Ceyhanda dustu) cidde seferi veya THY İstanbul Antalya ( Isparta otoyoluna pist sanan pilot yuzunden dağa çakıldı diğerleri de bundan çok farklı degil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mustafa24 ~ 8 gün önce
düşen uçakmı bu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uyarı ! ~ 3 ay önce
Denetçileri uyarıyorum. Bu uçağı elinizden geldiği kadar fazla denetleyin. Load masterların planlarını iyi inceleyin. Eksiği gediği olmasın. 747 operasyonu malum kolay değil. onu yükleyip boşaltmak her babayiğidin de harcı değil . Azami dikkat gösterelim bu uçağın operasyonuna.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lm ~ 1 ay önce
Act Havayollari LM lari ilk defa ucmuyorlar bu uçakta..Act Havayollarinin tüm LM 747 uçağının piridir.yükleme açısından hiçbir sıkini olacağıni düşünmüyorum.buralarda yorum yapmadan önce biraz araştırma yapın da öyle konuşun.uçağı sadece havada görmekle havacı olunmaz ;)
lm'ye ~ 9 gün önce
Arkadaş uyarıda bulunmuş lm sen kalkmışsın uçağı havada görmekle havacı olunmaz diye anlamsız bir konuşma içine girmişsin. Havacılık tarihi kanla yazılmıştır. Bak bu sabah düştü bu uçak. Sebebi henüz belli değil. Allah mürettebata rahmet eylesin. Aile'lerinin başı sağolsun.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000