17 Ekim 2016, Pazartesi 22:15:51

THY ACT'nin B747'sini filosuna kattı

Türk Hava Yolları'nın (THY) ACT Havayolları'nın filosundaki Boeing B747-400F uçağını kiraladı.
  • Denetçileri uyarıyorum. Bu uçağı elinizden geldiği kadar fazla denetleyin. Load masterların planlarını iyi inceleyin. Eksiği gediği olmasın. 747 operasyonu malum kolay değil. onu yükleyip boşaltmak her babayiğidin de harcı değil . Azami dikkat gösterelim bu uçağın operasyonuna.
  • 747. 400 miletimize hayirli olsun Biz 747istiyoruz fakat. Bu kadar eski ucak Dusundurucu. Allah kazada belada korusun ,
  • Hayırlı ,uğurlu olsun.Demek ihtiyaçmış ki kiralanmış.
  • kargo başkan yardımcısı trabzonlu torpilli arkadaş, bu uçak kiralanırken de kargo uçaklarında yolcu neden taşınmıyor diye de sormuş mu acaba ? diğerlerinde aynı soruyu sorup milleti koparmıştı da !

Türk Hava Yolları'nın (THY) ACT Havayolları'nın filosundaki Boeing B747-400F tipi kargo uçağını kiraladığı öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre THY dev uçağı ekipleriyle birlikte kiralık olarak filosuna kattı. 

TC-ACJ kuyruk tescili ile ACT Havayolları'nda görev yapan uçak, ilk uçuşunu 1991 yılında gerçekleştirdi. Daha önce Air China Cargo'da 8 yıl görev yapan uçak, 2014 yılında ACT Havayolları filosuna katılmış, bir süre de Saudi Arabian Havayolları'nda uçmuştu.

Bu uçakla birlikte THY Kargo filosu 11 uçağa yükselirken THY filosundaki uçak sayısı ise 334 oldu.

TC-ACJTC-ACJ

THY ACT'nin B747'sini filosuna kattı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (84)

Uyarı ! ~ 2 ay önce
Denetçileri uyarıyorum. Bu uçağı elinizden geldiği kadar fazla denetleyin. Load masterların planlarını iyi inceleyin. Eksiği gediği olmasın. 747 operasyonu malum kolay değil. onu yükleyip boşaltmak her babayiğidin de harcı değil . Azami dikkat gösterelim bu uçağın operasyonuna.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Siyaset ~ 2 ay önce
747. 400 miletimize hayirli olsun Biz 747istiyoruz fakat. Bu kadar eski ucak Dusundurucu. Allah kazada belada korusun ,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
justice ~ 2 ay önce
Hayırlı ,uğurlu olsun.Demek ihtiyaçmış ki kiralanmış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tkkargo ~ 2 ay önce
kargo başkan yardımcısı trabzonlu torpilli arkadaş, bu uçak kiralanırken de kargo uçaklarında yolcu neden taşınmıyor diye de sormuş mu acaba ? diğerlerinde aynı soruyu sorup milleti koparmıştı da !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cenk saysel ~ 2 ay önce
yeminle koptum gülmekten
Cenk Saysel'e ~ 2 ay önce
Adam o zaman müdürdü,tabii torpille işe girip de müdür olmuştu hiçbir havacılık geçmişi yoktu,bu efsane lafı uluslararası bir toplantıda söyledi hem şirketi hem kendini ne duruma düşürdü sonra ödüllendirildi başkan yardımcısı yapıldı! Bundan başka daha neler var bir bilsen...Mesela havacılıktan bihaber olan,torpilli zat'ın biri 3-4 sene önce tepeden inme kargo handling müdürü olduğunda aklı sıra yönetime yaranmak için onlara sunmak istediği o muhteşem fikirlerinden biri de kargo uçaklarında neden bu kadar kanca,ip,palet vs kullanıldığını anlamadığı, tasarruf için bunları kullanmak yerine kargolar öylesine üstüste yüklense ne olur ki demesiydi...Alttaki eski memurlar iş bilmese bu gibi muhteremlerle thy çoktan batmıştı...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000