12 Ocak 2013, Cumartesi 10:45:37

THY A380 İÇİN AIRBUS İLE GÖRÜŞÜYOR

Fransa Ticaret Bakanı Nicole Brick, Türk Hava Yolları’nın Airbus 380’ın da içinde bulunduğu 150 uçaklık sipariş için Airbus ile görüştüğünü söyledi.
  • ya gider yurtdışında krallar gibi uçarsın şartmı burası? neler var yurtdışında neler:)) rüya gibiler şeyy yani uçaklar...
  • Ya Allah askina ya ne isi var hamdi emcenin orda, ne ucaktan anlar ne iki kelime ingilizce konusabilir? Ne yapacak? Soracak yanindakine durmadan usagum ne diy o usak? Birakin bu isleri ya.
  • THY kucuk ucak da (70 kisilik) almali. Ic hatlarda ve yakin dis hatlarda cok ise yarar.
  • sayin arkadaslar, ekip hesaplama ucak basina 5 ekip, 12 saat uzun ustu ucusta +1 kaptan, yani uzun ucusta ucak basina 15 kaptan. hesap dogrumu acaba? bilgi icin tesekkurler

Dünyanın en çok ülkesine uçan şirketi ünvanını elinde bulunduran THY, içlerinde A380’in de bulunduğu 150 uçaklık sipariş için Airbus ile görüşüyor. Bu iddianın sahibi Fransız Ticaret Bakanı Nicole Brick. Genişlemesini sürdüren THY, bu sayede Asya - Avrupa hava trafiğinde de büyümesini istikrarlı olarak sürdürmeye devam edecek.


Fransa Ticaret Bakanı Nicole Brick,  gelecek hafta yapacağı İstanbul ziyareti öncesi Fransa merkezli Airbus ile Türk Hava Yolları arasındaki görüşmeleri doğruladı. THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu dahil olmak üzere ekonomi bakanı ve yöneticilerle bir araya gelecek olan Brick, görüşmeler arasında bu konuya da değinecek.

Bloomberg’de yer alan haberde, Türk Hava Yolları’nın körfez ülkelerindeki Emirates ve diğer taşıyıcıları taklit ederek coğrafi pozisyonunun avantajlarını öne çıkaracağı Birleşik Devletler - Avrupa üzerinden Asya'ya bir HUB inşa etmek istediği vurgulandı.
 

THY A380 İÇİN AIRBUS İLE GÖRÜŞÜYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (80)

rihanna ~ 5 yıl önce
ya gider yurtdışında krallar gibi uçarsın şartmı burası? neler var yurtdışında neler:)) rüya gibiler şeyy yani uçaklar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HT ~ 5 yıl önce
Ya Allah askina ya ne isi var hamdi emcenin orda, ne ucaktan anlar ne iki kelime ingilizce konusabilir? Ne yapacak? Soracak yanindakine durmadan usagum ne diy o usak? Birakin bu isleri ya.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
insaf lutfen ~ 5 yıl önce
Arkadasim, biraz insafli olsan, mantikli dusunsen. Dunyanin en buyuk japon firmalarinin kacinin CEO'su ingilizceyi konusabiliyor? Toyota(Dunyanin en buyuk araba ureticisi)nin yonetim kurulu baskaninin bir ingilizce sunumunu dinlr ondan sonra yorumunu paylas.
buyuk ucak ~ 5 yıl önce
THY kucuk ucak da (70 kisilik) almali. Ic hatlarda ve yakin dis hatlarda cok ise yarar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bc ~ 5 yıl önce
sayin arkadaslar, ekip hesaplama ucak basina 5 ekip, 12 saat uzun ustu ucusta +1 kaptan, yani uzun ucusta ucak basina 15 kaptan. hesap dogrumu acaba? bilgi icin tesekkurler

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000