18 Kasım 2012, Pazar 11:29:13

THY 9 AYLIK KAR ORANINI AÇIKLADI

Türk Hava Yolları, 2012 yılının dokuz aylık döneminde elde edilen net karını 868 milyon TL olarak açıkladı.
  • helal olsun thy. Bu fossçulara sürekli anten taktırıyorsun. Çatlayın çatlayın. Akp ve thy yönetimi ile gurur duyuyoruz...
  • tebrik ediyorum.fakat az personelle çok iş mantığını çözebilmiş değilim hala.bu kadar kar yapan bir şirket neden personelinin değerini bilmez?sorulması gerekn çok soru var aslında ama profesyonel bir şirket olmak apayrı bir şey.onu başarabilmek için daha çok yol var.saygılarımla.
  • Kim ne derse desin THY gibisi yok arkadas. Su rotarlari halletseler 5 yildizli havayolu olurlar direk. Kar etmeleri normal, THY iki senedir surekli yeni hatlar aciyordu, artik ekilen tohumlarin meyve verme zamani geldi, load factor 80% e yaklasti, yolcu sayisi 5 milyon artti cok normal bosuna muhalefet etmeyin beyler. Gozlerinizden operim
  • Yine irlandalılar basmış burayı. Neymiş emekçinin hakkı alınmış kem küm. Rakamlar ortada cehapeliler. Durmak yok Yola Devam.

İşte THY A.O tarafından yapılan o açıklama:

"Dokuz aylık dönemde satışlarını %30 artıran Türk Hava Yolları 1,08 milyar TL esas faaliyet karı, 868 milyon TL net kar elde etti.

Türk Hava Yolları’nın 2012 yılı dokuz aylık döneme ait konsolide mali tabloları İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na gönderilerek açıklandı.

Bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla satışlarını %30 artışla 11,2 Milyar TL’na yükselten Türk Hava Yolları 1,08 Milyar TL esas faaliyet karı elde etti. Net kar ise geçen yılın aynı dönemine kıyasla %655 artarak 868 Milyon TL olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde yolcu sayısı %20 artışla 29,1 milyon olarak gerçekleşirken,  arz edilen koltuk kilometrede (AKK) %19, ücretli yolcu kilometrede (ÜYK) ise %27 artış gerçekleşti. Doluluk oranı ise 5,3 puan artarak yüzde 77,9 oldu. Geçen yıla göre %46 artış gösteren dıştan dışa transfer yolcu sayısının toplam yolcu içerisindeki payı %42’ye ulaştı.

2012 yılında açılan 21 dış hat nokta ile birlikte uçulan dış hat nokta sayısı 170’e ulaşırken, uçulan ülke sayısı da 90’a yükseldi. Böylece Türk Hava Yolları dünyada en çok ülkeye uçan havayolu ünvanına sahip oldu.

Yakın zamanda 2017 yılına kadar teslim alınmak üzere 35 adet geniş gövde uçak siparişi veren Türk Hava Yolları geçen hafta içerisinde 200. uçağını da filosuna dahil etmiştir.

Son 10 yılda göstermiş olduğu performans ile dünya havacılık sektöründe takdir gören Türk Hava Yolları başarılı çalışmalarını sürdürmek için gerekli gayreti göstermeye devam etmektedir.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur."

 

THY 9 AYLIK KAR ORANINI AÇIKLADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

anti tk ~ 6 yıl önce
helal olsun thy. Bu fossçulara sürekli anten taktırıyorsun. Çatlayın çatlayın. Akp ve thy yönetimi ile gurur duyuyoruz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
tebrik ediyorum.fakat az personelle çok iş mantığını çözebilmiş değilim hala.bu kadar kar yapan bir şirket neden personelinin değerini bilmez?sorulması gerekn çok soru var aslında ama profesyonel bir şirket olmak apayrı bir şey.onu başarabilmek için daha çok yol var.saygılarımla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir THY yolcusu ~ 6 yıl önce
Kim ne derse desin THY gibisi yok arkadas. Su rotarlari halletseler 5 yildizli havayolu olurlar direk. Kar etmeleri normal, THY iki senedir surekli yeni hatlar aciyordu, artik ekilen tohumlarin meyve verme zamani geldi, load factor 80% e yaklasti, yolcu sayisi 5 milyon artti cok normal bosuna muhalefet etmeyin beyler. Gozlerinizden operim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Yine irlandalılar basmış burayı. Neymiş emekçinin hakkı alınmış kem küm. Rakamlar ortada cehapeliler. Durmak yok Yola Devam.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000