13 Ekim 2014, Pazartesi 20:38:24

THY 9 AYDA KAÇ YOLCU TAŞIDI?

Türk Hava Yolları'nın yolcu sayısı yılın ilk dokuz aylık döneminde, geçen yılın aynı dönemindeki 36.2 milyondan, yüzde 14.3 artışla, 41.4 milyona yükseldi.
  • Atmayın arkadaşlar. Ilk seferde yine Thy'yi tercih ediceksiniz
  • Vaaay, demek koskoca THY abudik, gubudik şirketlerle code-share anlaşması yapıyor. Madem öyle neden anlaşmayı bozmuyor ? Evet şirketimizde para var. Satınalma departmanının işgüzarlığı oldu. Daha önce hep THY'den bilet alırdık. Ama, bu olay THY'nin nasıl bir şirket olduğunu bize gösterdi. Bu da bize ders oldu. Bundan sonra tüm Hindistan uçuşlarını Emirates ve Etihad ile yapma kararı aldık THY'nin müşteri hizmetlerinin tavrını gördükten sonra. Zaten bazı arkadaşlar çoktan geçmişlerdi ama ben direniyordum THY diye. Artık direnecek dayanağım da kalmadı. Yazık.
  • Yolcu artmış, şuymuş, buymuş. Pazar günü Mumbai'ye uçamadık, no-show nedeniyle. Bileti Airindia'dan almanın cezası olarak uçak dolu dendi. Resmen, "Sen misin 200 EURO kar etmek isteyen ? Biz de böyle uçurmayız" dediler. Kendilerini muhatap da kabul etmiyor, git Airindia ile çöz sorununu diyorlar. 5 ayrı ülkeden gelecek yöneticiler ile zar zor organize ettiğimiz toplantı güme gitti. Şirketimizin avukatları ne yapılabileceğini araştırıyorlar. Artık Airindia mı olur, THY mi olur, dava açılacak herhalde. Geçen, "yeni hat Tapei iyi olmuş" demiştim ama yine Singapore Airlines ile aktarmalı gitmeye devam bu durumda. Ne olur, ne olmaz binemeyebiliriz.
  • çalışanına sahip çık onların sayesinde kazandığınız parayı keyif içinde yemeyin çıkar dikkat edin

THY'den Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamadaki verilere göre THY'nin yolcu doluluk oranı da Ocak-Eylül döneminde yüzde 79.7 olarak gerçekleşti.

Yolcu sayısındaki artış iç hatlarda yüzde 14.9, dış hatlarda yüzde 14.0 olarak gerçekleşti.

Dış hatlar business/comfort class yolcu sayısı ve dıştan dışa transfer yolcu sayılarında da Ocak-Eylül 2013 dönemine göre yüzde 15.6 ve yüzde 22.5 artış sağlandı.

Toplam arz edilen koltuk kilometre (AKK) yüzde 17.4 artarak 101.1 milyara ulaştı. AKK artışı iç hat uçuşlarda yüzde 16.8, dış hat uçuşlarda yüzde 17.5 oranında gerçekleşti.

UÇULAN KENT SAYISI
THY açıklamasında, 2013 Eylül ayı sonunda toplam uçulan kent sayısının 239 düzeyindeyken 2014 Eylül ayı sonunda 260'a çıktığı belirtildi.

THY açıklamasına göre, iç hat şehir sayısı 42'den 43'e yükselirken, dış hat şehir sayısı ise 197'den 20 kent artışıyla 217'ye yükseldi.

UÇAK SAYISI
THY açıklamasında, aynı dönemler itibarıyla mevcut uçak sayısı da 233 adetten 265 adete çıktı.

Bu çerçevede, geniş gövde yolcu uçak sayısı 40'dan 56'ya, dar gövde yolcu uçak sayısı da 182'den 200'e yükselirken, kargo uçak sayısı 11'den 9'a düştü.

THY 9 AYDA KAÇ YOLCU TAŞIDI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Yolcu'ya ~ 4 yıl önce
Atmayın arkadaşlar. Ilk seferde yine Thy'yi tercih ediceksiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 4 yıl önce
Vaaay, demek koskoca THY abudik, gubudik şirketlerle code-share anlaşması yapıyor. Madem öyle neden anlaşmayı bozmuyor ? Evet şirketimizde para var. Satınalma departmanının işgüzarlığı oldu. Daha önce hep THY'den bilet alırdık. Ama, bu olay THY'nin nasıl bir şirket olduğunu bize gösterdi. Bu da bize ders oldu. Bundan sonra tüm Hindistan uçuşlarını Emirates ve Etihad ile yapma kararı aldık THY'nin müşteri hizmetlerinin tavrını gördükten sonra. Zaten bazı arkadaşlar çoktan geçmişlerdi ama ben direniyordum THY diye. Artık direnecek dayanağım da kalmadı. Yazık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 4 yıl önce
Yolcu artmış, şuymuş, buymuş. Pazar günü Mumbai'ye uçamadık, no-show nedeniyle. Bileti Airindia'dan almanın cezası olarak uçak dolu dendi. Resmen, "Sen misin 200 EURO kar etmek isteyen ? Biz de böyle uçurmayız" dediler. Kendilerini muhatap da kabul etmiyor, git Airindia ile çöz sorununu diyorlar. 5 ayrı ülkeden gelecek yöneticiler ile zar zor organize ettiğimiz toplantı güme gitti. Şirketimizin avukatları ne yapılabileceğini araştırıyorlar. Artık Airindia mı olur, THY mi olur, dava açılacak herhalde. Geçen, "yeni hat Tapei iyi olmuş" demiştim ama yine Singapore Airlines ile aktarmalı gitmeye devam bu durumda. Ne olur, ne olmaz binemeyebiliriz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
. ~ 4 yıl önce
iyi olmus bilader. sen 200 dolar icin abidik gubidik sirketten bilet al..yolda kalinca aglamaya basla.sirketinizde avukatlara verecek para bol. dogru durust bilet alacak para yokmuydu?
sorarlar elbet ~ 4 yıl önce
çalışanına sahip çık onların sayesinde kazandığınız parayı keyif içinde yemeyin çıkar dikkat edin

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000