20 Mayıs 2010, Perşembe 11:43:21

THY 77'İNCİ YAŞINI KUTLUYOR

Türk Hava Yolları, 77'inci kuruluş yıldönümünü Türkiye'de ve tüm dünyada faaliyet gösterdiği her noktada düzenlediği etkinliklerle bugün kutlamaya başladı.
  • Az kaldı 2011 de soracaklar tabii ki hesabı. O zaman cemaat bakalım ne diyecek.
  • Kayıp olan 10 senenin hesabını da vakti gelince birileri soracaktır elbet...
  • Tüm yatırımcılarını çok üzdü THY, Borsada binlerce insan aylardır THYAO hisseleriyle hüsrana uğradı.Türkiye nin en gücenli limanına demir attığını sanan yatırımcılar,milyonlarca TL zarara uğradı...
  • Avrupa üçüncüsü, güney avrupa birincisi ve en iyi ekonomi sınıfı onboard catering
THY'den yapılan açıklamada, THY'nin 77'inci kuruluş yıldönümü kutlamalarının bugün Taksim Cumhuriyet Anıtı'nda gerçekleştirilecek törenle başladığı belirtilerek, kuruluşunun 77'inci yılını Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanında faaliyet gösterdiği tüm noktalarda, "Globally Yours" temasıyla düzenlenecek etkinliklerle büyük bir coşkuyla kutlanacağı ifade edildi.

Yarın THY Genel Müdürlük bahçesindeki piknik düzenleneceği kaydedilen açıklamada, 28 Mayıs'ta ise İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda, kuruluş yıldönümü anısına düzenlenen "Kuş olup uçsam" isimli konserde Türk müziğinin eşsiz ismi Melihat Gülses'in sahne alacağını ifade edildi.
Açıklamaya, şöyle devam edildi:
"THY'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk 77 yıl önce 1933 yılında Türk Hava Yolları'nı kurduğunda 5 uçaklık bir filoya sahipti. Türkiye'nin gökyüzündeki temsilcisi THY bugün 139 uçaktan oluşan filosu ile dünyada 157 noktaya uçmakta, gitgide artan hizmet kalitesiyle dünya havacılık arenasının başrol oyuncularından biri olma yolunda hızla ilerlemektedir. Güney Avrupa'nın en iyi havayolu seçilmesi ve en iyi 4. havayolu olarak dünya havacılık devleriyle yarışması THY'nin hedeflerinde hızla ilerlediğinin bir göstergesidir. Sivil havacılıkta "global bir marka' olmayı kendisine hedef olarak seçen THY, programına aldığı her atılımı gerçekleştiriyor"
THY 77'İNCİ YAŞINI KUTLUYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Misafir ~ 8 yıl önce
Az kaldı 2011 de soracaklar tabii ki hesabı. O zaman cemaat bakalım ne diyecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Kayıp olan 10 senenin hesabını da vakti gelince birileri soracaktır elbet...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Tüm yatırımcılarını çok üzdü THY, Borsada binlerce insan aylardır THYAO hisseleriyle hüsrana uğradı.Türkiye nin en gücenli limanına demir attığını sanan yatırımcılar,milyonlarca TL zarara uğradı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Avrupa üçüncüsü, güney avrupa birincisi ve en iyi ekonomi sınıfı onboard catering

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000