23 Mart 2015, Pazartesi 15:37:37

THY 600 PİLOT ALACAK

Türk Hava Yolları (THY) 600 pilot alacağını duyurdu.
  • Metin korkar ve Doğan Özdemir'i yönetici yapsınlar kısa zamanda başarıyı yakalarlar.
  • Hava Kuvvetleri düşen F4E lerden sonra artık ciddi çalışma başlatmış;hava kuvvetleri bundan sonra derdinize derman olmayacak beyler.Ee SHGM yönergesine göre kokpitte en az bir pilotun Türk olması isteniyor.Yetmedi yıllık uçuş EuOPS FTL'e göre 900 saate düşecek.Bu da ilave ekip gerektirir.Alman hükümeti pilotsuzluktan pilotların emekli yaşını 56 dan 60 a çıkartmak istedi Almanya greve gitti.Düne kadar ATPL'li gençler ile ego tatmini yapan şirket yöneticileri bundan sonra yükselen kur ve ağır eğitim borçları ile aday bulamayınca ne yapacaklar çok merak ediyorum.Hep diyordum pilot ihtiyacı olan şirket kendi pilotunu yetiştirsin;bu noktaya dünya çapında hiç de uzak değiliz.Bunun için bu işe tek kuruş harcamayın,bırakın bu ekonomik yükü armutun sapı diyen şirketler çeksin.
  • Tam 6 ay sürdü. Elenebilmek için bütün sınavlarından geçtim sirketin.. Mülakata kadar hepsini geçtim. IK'da bir tek insan yok ki neden elendigimi söylesin.. Evrak tesliminde karşılaştığım Venezuella'li FO ile karşılaştım beni simulator assesment'a cagirdiklarinda, adam Lifus' a başlamış:)) Ne güzel değil mi?? Evrak teslimi Şirket dil sinavi DLR sinavi DLR2 bilmemnesi Simulator Mulakat.. Venezuella'li arkadaş ne yapti peki? Evrak teslim etti dil sinavina girdi sabahtan aksama bitti adamın işi.. biz? 6 ay uğraştık, 6 ay.. elenebilmek için.. Haram olsun..
  • Ingilizce bilmeyen adamdan Line Pilotu olmaz, neden derseniz butu kullanilan Dokuman Ingilizce,Atc konusmalar Ingilizce, bultenler ingilizce, adam nasil anliyor nasil yapiyor

THY'nin Barcelona'daki ofisinden yapılan yazılı açıklamada, 2015 yılı içinde 600 pilot alınması hedefi doğrultusunda çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Pilot alımıyla ilgili yapılacak roadshow'lardan birinin 26-27 Mart tarihlerinde Madrid'te gerçekleştirileceği belirtilirken, 264 uçaklı (yolcu ve kargo) hava filosu bulunan THY'nin "yetenekli pilotları" bünyesine dahil etmek istediği ifade edildi.

Mevcut durumda THY'de 4 bin 14 pilotun görev yaptığı ve bunlardan 70'inin İspanyol olduğunu kaydedilirken, THY'nın İspanya'ya yaptığı uçuşların artacağına dikkat çekildi. Mevcut durumda Barcelona'dan İstanbul'a haftada 21 uçuş olduğu ancak 25 Mayıs tarihinde bunun 28'e çıkarılacağı ifade edilirken, Malaga'dan İstanbul'a olan haftalık 7 uçuşun da yaz döneminde 10'a yükseltileceği bildirildi. THY, 2015 yılı için İspanya'ya yapılan seferlerinde taşıyacağı toplam yolcu sayısını 1 milyona çıkartmayı hedeflediğini kaydetti.

THY, 2016 yılında 600 pilotun daha alımının öngörüldüğünü açıkladı.

THY 600 PİLOT ALACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (41)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Metin korkar ve Doğan Özdemir'i yönetici yapsınlar kısa zamanda başarıyı yakalarlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 3 yıl önce
Hava Kuvvetleri düşen F4E lerden sonra artık ciddi çalışma başlatmış;hava kuvvetleri bundan sonra derdinize derman olmayacak beyler.Ee SHGM yönergesine göre kokpitte en az bir pilotun Türk olması isteniyor.Yetmedi yıllık uçuş EuOPS FTL'e göre 900 saate düşecek.Bu da ilave ekip gerektirir.Alman hükümeti pilotsuzluktan pilotların emekli yaşını 56 dan 60 a çıkartmak istedi Almanya greve gitti.Düne kadar ATPL'li gençler ile ego tatmini yapan şirket yöneticileri bundan sonra yükselen kur ve ağır eğitim borçları ile aday bulamayınca ne yapacaklar çok merak ediyorum.Hep diyordum pilot ihtiyacı olan şirket kendi pilotunu yetiştirsin;bu noktaya dünya çapında hiç de uzak değiliz.Bunun için bu işe tek kuruş harcamayın,bırakın bu ekonomik yükü armutun sapı diyen şirketler çeksin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
NonVolare ~ 3 yıl önce
Tam 6 ay sürdü. Elenebilmek için bütün sınavlarından geçtim sirketin.. Mülakata kadar hepsini geçtim. IK'da bir tek insan yok ki neden elendigimi söylesin.. Evrak tesliminde karşılaştığım Venezuella'li FO ile karşılaştım beni simulator assesment'a cagirdiklarinda, adam Lifus' a başlamış:)) Ne güzel değil mi?? Evrak teslimi Şirket dil sinavi DLR sinavi DLR2 bilmemnesi Simulator Mulakat.. Venezuella'li arkadaş ne yapti peki? Evrak teslim etti dil sinavina girdi sabahtan aksama bitti adamın işi.. biz? 6 ay uğraştık, 6 ay.. elenebilmek için.. Haram olsun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
FO ~ 3 yıl önce
Ama onlar Venezuellalilar.. Dogustan astronot pilot supreme commender onlar.. Baska arkadaslar nacizane goruslerini paylasiyolar ya bunlari gormuyorlar duymuyorlar iste naparsin..
Ingilizce ~ 3 yıl önce
Ingilizce bilmeyen adamdan Line Pilotu olmaz, neden derseniz butu kullanilan Dokuman Ingilizce,Atc konusmalar Ingilizce, bultenler ingilizce, adam nasil anliyor nasil yapiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000