01 Eylül 2015, Salı 10:02:50

THY 4 bin pilot alacak

Büyüme atağına geçen THY, 2021'e kadar 4 bin pilot alacak. Şirket, ihtiyaç duyduğu pilotları bulmak için yurtiçinin yanı sıra yurtdışında da tanıtım toplantıları düzenliyor.
  • Yav Şu THY´de Hakan Kaptandan Başka Türk Pilot Kalmadı :) :) :)
  • bi alım yapio lisans bölümüm tutmuyo :) bi alım yapio lisans tutuyo yaş tutmuyo. TOEFL nedir yaw 185 dolara sınaw mı olurmuş. kendi sınav sistemi zaten var TK nın yani onu yapsın yetmio mu :) bi de ingilizce öğretmenliği mezununun ingilizce seviyesini istemek ne kadar mantıklı ki ? ingiliz dil bilimcinin diploması yetmio TOEFL lazım diyo ilginç.
  • arkadaşım sen tam olarak neyin kafasındasın? Adam emek vermiş ve gerçek olan birtakım yanlış uygulamalardan bahsetmiş. dlr MAĞDURU olan malesef çok TÜRK pilot var memlekette.. Eğer lütfansanın elediği alman pilotlar burda direkt dlr safhasını geçiyorsa, biz türkler bu iş için uygun değiliz aynen haklısın. Hiç değilse biraz daha emeğe saygı gösterelim..
  • Yahu bi ton pilot piyasada işsiz gezerken zaman zaman neden ayar verir bazıları anlamayız. Piyasa doydu ve ekonomik şartlar ve değişen değerler daha da neler getirir bilinmez. Olay sadece uçuş okulu + tip eğitim ücreti olan 100000 euro para değil geçen zamanda vazgeçtiğiniz yada girmediğiniz işten dolayı kaybettiğiniz tonla maaş ve manevi giderlerinizde düşünülürse... Eğitimi bitirmen 2 yıl desen ortalama, 1 yıla yakın iş arama, başvuru süreci düşünülürse birde tip eğitim süreci var herseyin yüzde yüz garanti olmadığı...iyi düşünün demek lazım. Hatta başka şeyler yapmayıda bir düşünün demek lazım.

Büyüme atağına geçen THY, 2021'e kadar 4 bin pilot alacak. Şirket, ihtiyaç duyduğu pilotları bulmak için yurtiçinin yanı sıra yurtdışında da tanıtım toplantıları düzenliyor.

2021'e kadar ihtiyaç duyduğu 4 binden fazla pilotu ağırlıklı olarak yurtiçi kaynaklardan karşılamayı hedefleyen Türk Hava Yolları (THY), yabancı pilotlara yönelik Roadshow'lara (tanıtım turu) devam ediyor. En son Moskova'da Rus pilotlarla bir araya gelen THY, önümüzdeki dönemde Avrupa ve Körfez ülkelerinde 'Roadshow' programlarını sürdürecek.

4 BİN PİLOTA İHTİYACI VAR

Dünyada en çok ülkeye uçan ve son 5 yıldır 'Avrupa'nın En İyi Havayolu Şirketi' seçilen THY, büyüyen uçak filosu ve uçuş ağına bağlı olarak pilot ihtiyacını karşılamak için çalışmalarını sürdürüyor. Son yıllarda gösterdiği performansla havacılık sektörünün en önemli oyuncuları arasında yerini alan THY, 2021'e kadar 4 binden fazla pilota ihtiyaç duyacak. Bunları ağırlıklı olarak yurtiçinden karşılamayı planlayan şirket, bu amaçla 2005'te kurulan Türk Hava Yolları Uçuş Eğitim Akademisi bünyesinde yılda 500 pilot yetiştirmeyi hedefliyor.

57 ÜLKEDEN 750 PİLOT

Halen 4 bin 266 pilotun görev yaptığı THY'de, Türk uyruklu pilotların yanı sıra 57 ülkeden 750 yabancı uyruklu pilot da görev yapıyor. THY'nin finansal gücü, çalışanlarına sunduğu sosyal imkânlar ve İstanbul'un konumu, yabancı pilotların şirketi tercih etmelerindeki sebeplerinin başında geliyor. Yetiştirilmek üzere 2'nci pilot aday adayı, Türk ve yabancı uyruklu kaptan pilot ve 2'nci pilot için başvuruları resmi internet sitesi üzerinden kabul eden şirketin, pilotlara sunduğu imkânlar ve başvurular için yapılacak işlemler anlatmak için yurtdışındaki Roadshow'lara ise devam ediyor.

RUSLAR'A THY ANLATILDI

Bu yıl içinde İtalya, Hollanda, İngiltere, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, İspanya, İsviçre, Polonya ve Almanya'da birçok şehirde pilotlara yönelik tanıtım turları düzenleyen şirket, 27-28 Ağustos'ta ise Rusya'nın başkenti Moskova'da Rus pilotlarla bir araya geldi. THY yetkilileri "Roadshowlar pilot tedarikinin yanı sıra tanıtım amaçlı da yapılıyor. Adaylar kararlarını verdikçe ortaklığımıza direkt iş başvurusunda bulunup istihdam süreçleri başlıyor" dediler. (Sabah)

THY 4 bin pilot alacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (97)

GERMANY ~ 3 yıl önce
Yav Şu THY´de Hakan Kaptandan Başka Türk Pilot Kalmadı :) :) :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hep ISKA ~ 3 yıl önce
bi alım yapio lisans bölümüm tutmuyo :) bi alım yapio lisans tutuyo yaş tutmuyo. TOEFL nedir yaw 185 dolara sınaw mı olurmuş. kendi sınav sistemi zaten var TK nın yani onu yapsın yetmio mu :) bi de ingilizce öğretmenliği mezununun ingilizce seviyesini istemek ne kadar mantıklı ki ? ingiliz dil bilimcinin diploması yetmio TOEFL lazım diyo ilginç.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kibir ~ 3 yıl önce
arkadaşım sen tam olarak neyin kafasındasın? Adam emek vermiş ve gerçek olan birtakım yanlış uygulamalardan bahsetmiş. dlr MAĞDURU olan malesef çok TÜRK pilot var memlekette.. Eğer lütfansanın elediği alman pilotlar burda direkt dlr safhasını geçiyorsa, biz türkler bu iş için uygun değiliz aynen haklısın. Hiç değilse biraz daha emeğe saygı gösterelim..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thy düşmanları ~ 3 yıl önce
Adam haklı, bir işi çok istemek o işi haketmek anlamına gelmez. Ama yabancı pilot adaylarına uygulanmayan sınavlar türk pilotlara uygulanıyorsa ortada bir haksızlık vardır. Dlr1-2 bir çok ülke tarafından uygulanan detaylı ciddi bir sınavmış. O yüzden Dlr'ı geçemeyen mağdur değil başarısızdır, ajitasyona gerek yok, o konuda arkadaşa katılıyorum. Otobüs şirketine bile her ehliyeti olanı sofor diye almazsınız, her atpl alan da thy'ye girecek diye bir kaide yok. Tabii ki her şirketin kendi pilotlarını şeçme ve değerlendirme süreçleri olacaktır. Bu işi bizimki gibi bürokrasinin yozlaştığı, torpilin bol olduğu ülkelerde tarafsız yabancı şirketlerin yapması en doğrusu. Başarısız olunca thy'ye düşman olmak doğru değil.
Alımlarmı? ~ 3 yıl önce
Yahu bi ton pilot piyasada işsiz gezerken zaman zaman neden ayar verir bazıları anlamayız. Piyasa doydu ve ekonomik şartlar ve değişen değerler daha da neler getirir bilinmez. Olay sadece uçuş okulu + tip eğitim ücreti olan 100000 euro para değil geçen zamanda vazgeçtiğiniz yada girmediğiniz işten dolayı kaybettiğiniz tonla maaş ve manevi giderlerinizde düşünülürse... Eğitimi bitirmen 2 yıl desen ortalama, 1 yıla yakın iş arama, başvuru süreci düşünülürse birde tip eğitim süreci var herseyin yüzde yüz garanti olmadığı...iyi düşünün demek lazım. Hatta başka şeyler yapmayıda bir düşünün demek lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000