03 Mart 2016, Perşembe 11:33:16

THY 25 pilotunu hangi şirkete gönderdi?

Türk Hava Yolları, Boeing filosunda görevli 25 yardımcı pilotu Sunexpress Havayolları’na geçici göreve yolladı.
  • Bu gelenler tk.nın 300 ıspartalı ekibinden seçmeler galiba. Aman dikkat...
  • Herkese merhaba THK üniversitesinde pilotaj eğitimi almayı düşünüyorum iş bulma sıkıntısı yaşarmıyım yorumlarınızı okuyunca kafam karıştı açıkcası iş güvencesi veriyoruz diyor thk ama sizlere sormak istedim bilgi verirseniz sevinirim.
  • Qatar havayolları istanbulda hem f/o hem kaptan alımı yapıyor. Körfez ülkelerindeki agresif büyüme, bu sene ağını genişletmeyi planlayan ve yeni uçakların gelmesini bekleyen Türk Havayolları, Pegasus ve Sunexpress gibi firmaları sıkıntıya sokabilir. Kokpit ekibi piyasasını sağladıkları imkanlarla kendine çekmeyi başaran bu firmalar, agresif büyümeye devam ettiği sürece, TK PGS SXS gibi firmalarımız hali hazırda elinde olan adamların bir kısmını kaybetmekle kalmayacağı gibi, yakında piyasadan (avrupa, afrika, asya ya da nerelere kadar kollarının uzanabileceğini düşünüyorlarsa) transfer edebilecek adamda bulamayacaklar. Sunexpress 25 f/o arkadaşımızı bulabildiği için çok şanslı. Firmalarımız umarım burunları daha fazla sürtülmeden, uçaklarını dinlendirmek zorunda kalmadan personeline verdiği değeri tekrardan gözden geçirip tecrübeli insan kaynağını elinde tutabilecek ve bunun sürekliliğini sağlacak revizyonlara giderler.
  • Yıllardır Antalya'daki havacılık camiasındaki SXS çalışanlarının lakabı nedir "astronot". Bütün departman çalışanlarıyla özellikle de kokpit ekibinin davranışlarıyla, tutumuyla bu böyledir. İnsan kaynakları mantığından bahsetmiyorum bile, yazılanlar fazlsıyla yeterli. THY ve Lufthansa'nın desteğiyle ayakta kalan ve bunun farkında olayan, maalesef kendilerini çok fazlca bir şey sanan kaptanlarla dolu bir havayolu SXS. Kendi içindeki departmanların birbirinden kopuk olduğu, kimsenin birbirini tanımadığı bir yer.

Türk Hava Yolları, Boeing filosunda görevli 25 yardımcı pilotu Sunexpress Havayolları’na geçici göreve yolladı.

Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak şirketi Sunexpress Havayolları’na THY’den taze kan geldi. Bayrak taşıyıcı Türk Hava Yolları’nın Boeing filosunda görevli 25 pilotu, iki havayolu arasında imzalanan protokolle Sunexpress Havayolları’na gönderildi.

500 uçuş saatinin altında uçuş deneyimi bulunan 25 pilot, Kasım ayına kadar Sunexpress Havayolları’nda görevlendirildi.

Airporthaber’in edindiği bilgiye göre, Sunexpress Havayolları’nda görevlendirilecek pilotlar herhangi bir hak kaybına uğramayacak. THY’deki özlük hakları devam edecek olan pilotlar, maaşlarını Sunexpress Havayolları’ndan alacak.

THY’nin, elinde fazla ikinci pilot olduğu için pilotlarını geçici görevle Sunexpress’e gönderdiği belirtildi. Tarihinde ilk kez bir başka havayoluna ikinci pilot gönderen THY, daha önce kaptanlarını bir başka havayolunda görevlendirmişti.

©Airporthaber.com

THY 25 pilotunu hangi şirkete gönderdi?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (52)

300 spartalı ~ 2 yıl önce
Bu gelenler tk.nın 300 ıspartalı ekibinden seçmeler galiba. Aman dikkat...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hikaye ne? ~ 2 yıl önce
Su 300 ispartali hikayesi nedir? Bilen anlatsin please
Aman ~ 2 yıl önce
Bu yorumu yapan pilot olamamis bi kamil olabilir, aman dikkat.
Çaylak ~ 2 yıl önce
Herkese merhaba THK üniversitesinde pilotaj eğitimi almayı düşünüyorum iş bulma sıkıntısı yaşarmıyım yorumlarınızı okuyunca kafam karıştı açıkcası iş güvencesi veriyoruz diyor thk ama sizlere sormak istedim bilgi verirseniz sevinirim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hayırlısı ~ 2 yıl önce
Qatar havayolları istanbulda hem f/o hem kaptan alımı yapıyor. Körfez ülkelerindeki agresif büyüme, bu sene ağını genişletmeyi planlayan ve yeni uçakların gelmesini bekleyen Türk Havayolları, Pegasus ve Sunexpress gibi firmaları sıkıntıya sokabilir. Kokpit ekibi piyasasını sağladıkları imkanlarla kendine çekmeyi başaran bu firmalar, agresif büyümeye devam ettiği sürece, TK PGS SXS gibi firmalarımız hali hazırda elinde olan adamların bir kısmını kaybetmekle kalmayacağı gibi, yakında piyasadan (avrupa, afrika, asya ya da nerelere kadar kollarının uzanabileceğini düşünüyorlarsa) transfer edebilecek adamda bulamayacaklar. Sunexpress 25 f/o arkadaşımızı bulabildiği için çok şanslı. Firmalarımız umarım burunları daha fazla sürtülmeden, uçaklarını dinlendirmek zorunda kalmadan personeline verdiği değeri tekrardan gözden geçirip tecrübeli insan kaynağını elinde tutabilecek ve bunun sürekliliğini sağlacak revizyonlara giderler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Astronotlar ~ 2 yıl önce
Yıllardır Antalya'daki havacılık camiasındaki SXS çalışanlarının lakabı nedir "astronot". Bütün departman çalışanlarıyla özellikle de kokpit ekibinin davranışlarıyla, tutumuyla bu böyledir. İnsan kaynakları mantığından bahsetmiyorum bile, yazılanlar fazlsıyla yeterli. THY ve Lufthansa'nın desteğiyle ayakta kalan ve bunun farkında olayan, maalesef kendilerini çok fazlca bir şey sanan kaptanlarla dolu bir havayolu SXS. Kendi içindeki departmanların birbirinden kopuk olduğu, kimsenin birbirini tanımadığı bir yer.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000