20 Ağustos 2011, Cumartesi 15:00:14

THY '177'Yİ DE GÖRDÜ...

Türk Hava Yolları 177. uçağını İstanbul Atatürk Havalimanı'na indirdi...
  • THY’nin ilk altı aylık Türk Ticaret Kanununa göre zararı 885 milyon TL.....Güzel bu borc kac ucak siler..kac kısıyı ısınden eder...
  • ya burdaki herkes amma cok şey biliyor.bu uçakaları alanların hepsi salak hiç hesap kitap bilmiyor herşeyi siz biliyorsunuz değil mi ? ne dir bu eziklik.
  • Thy nin 177 tane uçağı yok.. Verdigi siparişleri isin icine katmışlar siteyi her ay güncellememek icin..
  • THY pensilvanya hattını açsın bu 777 ancak o yolda doldurulur.
Türkiye'nin bayrak taşıyıcı milli havayolu olan Türk Hava Yolları, filosuna dahil ettiği Boeing 777-300ER tipi uçağı Atatürk Havalimanı'na indirdi.

THY'nin en büyük yolcu uçaklarından biri olan 777-300ER aynı zamanda THY'nin aynı tipteki 13. uçağı oldu. Boeing 777-300ER, 28 Business Class, 63 Comfort Class (Premium Economy) ve 246 Economy Class olmak üzere toplam 337 yolcu kapasitesine sahip ve ortalama menzili 14 bin kilometrede.

Bir süredir yurtdışında olan ve çeşitli temaslarda bulunan Bakan Çağlayan, Seattle'dan hareket eden uçakla birlikte İstabul'a indi.

THY'nin yeni uçağıyla Atatürk Havalimanı'na inen Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, açıklamalarda bulundu.

Seattle'daki Boeing'i gezen ve bilgi alan Çağlayan, Türk Hava Yolları'nın Boeing firmasıyla daha çok çalışması gerektiğini belirtti. THY'nin dünya şirketleri arasına girdiğini ve yurtdışında adından söz ettiren bir havayolu haline geldiğini sözlerine ekleyen Çağlayan, 'Bir Türk olarak gurur guydum' dedi.

Basın toplantısı sırasında THY Genel Müdürü Temel Kotil'e Seatele'a sefer düzenlenmesi gerektiğini belirten Çağlayan potansiyelin olduğuna inandığını ifade etti.

Uçağın anahtarını da beraberinde getiren Bakan, 'Ben bu anahtarı hakettim. Bende kalsın. THY'nin en iyi müşterilerinden biriyim. Son 2 yılda 700 bin kilometrelik uçuş yaptım. Artık bana verecekleri kart bile kalmadı' diyerek espri yaptı.

Bakan Çağlayan'dan sonra konuşan THY Genel Müdürü Temel Kotil, 'Bakanımıza çok teşekkür ediyorum. İlgilendi, buraya kadar yeni uçağımızla geldi. Bu bizim 177. uçağımız. Çok iyi bir tercih yaptık. Bundan sonrasında daha emin adımlarla ilerleyeceğiz. Seattle'a uçuş yapma konusunda şimdilik birşey diyemem. Ama uygun bir şehir olduğunu söyleyebilirim' dedi.


THY '177'Yİ DE GÖRDÜ...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

Misafir ~ 7 yıl önce
THY’nin ilk altı aylık Türk Ticaret Kanununa göre zararı 885 milyon TL.....Güzel bu borc kac ucak siler..kac kısıyı ısınden eder...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
ya burdaki herkes amma cok şey biliyor.bu uçakaları alanların hepsi salak hiç hesap kitap bilmiyor herşeyi siz biliyorsunuz değil mi ? ne dir bu eziklik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Thy nin 177 tane uçağı yok.. Verdigi siparişleri isin icine katmışlar siteyi her ay güncellememek icin..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
THY pensilvanya hattını açsın bu 777 ancak o yolda doldurulur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000