18 Mayıs 2013, Cumartesi 12:15:15

THY 16 BİN ÇALIŞANI ÜZECEK!

Filosundaki Boeing 737-800 tipi bir uçağın gövdesini 16 bin çalışanının fotoğrafıyla süsleyen Türk Hava Yolları, geçtiğimiz günlerde fotoğrafları uçaktan söktü.
  • TABİİİİİ, KERİZ MILLETİM NASIL OLSA ODUYOR......TAKIN,SOKÜN,,,,,HARAM OLSUN.....HERKES BİLSİN BUNUN MALİYETI EN AZ 250 BİN DOLAR....
  • sendika başkanının resmini koymuşlar tekere ,her inip kalktıkça burnu sürtsün diye:) kanattaki benzin kapağınıda unutmmaışlar ,başkan iyisin hadi...
  • yenisine 305in resmini giydircekler de ondan..
  • ayy çok üzücü yaa gerçekten..ucucuların derdi de buydu..tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok

Geçtiğimiz yıl Mart ayında, personeline sürpriz hazırlayarak, filosundaki bir Boeing 737-800 uçağını yaklaşık 16 bin çalışanının fotoğrafıyla süsleten THY, büyük beğeni toplayan o uçaktaki fotoğrafları söktürdü.

Geçtiğimiz günlerde Boeing 737-800 tipi TC-JHL kuyruk tescilli uçağın üzerindeki personel fotoğrafları, yıprandıkları ve kabarma olduğu gerekçesiyle söküldü. Uçak, böylece THY’nin klasik renklerine döndü.

Greve günler kala adeta THY’nin sembolü haline gelen uçaktaki fotoğrafların sökülmesi, çalışanlar tarafından üzüntüyle karşılandı. Çalışanların motivasyonu açısından da çok önemli olarak değerlendirilen farklı boyama tarzı, uçağın sefer yaptığı ülkelerde de oldukça dikkat çekiyordu.

- FOTOĞRAF ÇEKİMLERİ 4 AY SÜRMÜŞTÜ -
Uçağın fotoğraflarla süslenmesi projesi kapsamında, öncelikle tüm Türk Hava Yolları çalışanlarını kapsayacak şekilde, yaklaşık 4 ay süren profesyonel bir fotoğraf çekimi gerçekleştirilmişti.

Fotoğrafların zemininde, aynı zamanda Türk Hava Yolları uçaklarında, kabin içi tasarımda kullanılan, Türk Süsleme Sanatı’nın en belirgin örneklerinden “Selçuklu Motifleri”nin kullanılmasına karar verildi.  Fotoğraflar, bilgisayar ortamında uçak üzerine ince hesaplarla yerleştirilirken, bir taraftan Selçuklu Motifleri de tasarımın zeminine yerleştirildi.

Uçak üzerindeki düz alanlarda çalışanların vesikalık fotoğrafları kullanılırken, “Globally Yours” yazısının yer aldığı alanlarda, kürelerle verilen pozlar kullanıldı. Ayrıca yolcu giriş kapısının hemen sağ tarafında “Globally Yours”un simgesi olan “küre” görselinin üzerinde mottonun açılımı olan “Dünya Evimiz, Siz Misafirimizsiniz” ifadesi Türkçe ve İngilizce olarak yer alıyor.

©AirportHaber ÖZEL

THY 16 BİN ÇALIŞANI ÜZECEK!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

AIRPORT ~ 5 yıl önce
TABİİİİİ, KERİZ MILLETİM NASIL OLSA ODUYOR......TAKIN,SOKÜN,,,,,HARAM OLSUN.....HERKES BİLSİN BUNUN MALİYETI EN AZ 250 BİN DOLAR....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yerine ~ 5 yıl önce
sendika başkanının resmini koymuşlar tekere ,her inip kalktıkça burnu sürtsün diye:) kanattaki benzin kapağınıda unutmmaışlar ,başkan iyisin hadi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
all ~ 5 yıl önce
yenisine 305in resmini giydircekler de ondan..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
heeh ~ 5 yıl önce
ayy çok üzücü yaa gerçekten..ucucuların derdi de buydu..tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000