08 Ekim 2012, Pazartesi 10:23:10

THY 15 UÇAK ALACAK!

Türk Hava Yolları (THY) Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) 15 adet uçak alımı yapacağını duyurdu.
  • ilk yorumumda CESURCA karar vermeliydiler ifadem ile zaten bu söylediğin genel müdürlüğün çekincelerini kastetmiştim sen de beni onaylamışsın. ayrıca bir başka arkadaşımın söylediği "A350 lerin teslim tarihi sürekli erteleniyor 2015'e kaldı" demesi zaten mevcut A333 siparişlerin teslim tarihlerinin de 2015 ve 2016 olduğu göz önüne alındığında tercih edilebilir bir durumdu. kafa yormamalarından kastımda basit çekincelerle bu yeni nesil teyyarelere haksızlık yapıldığı yönünde. bence airbus ile sözleşme yapılırken A350 modeli üzerinden anlaşılmalı ve herhangi bir gecikme yada programın askıya alınması durumunda airbustan kazanılacak tazminat ile ilk başta sözleşmeye opsiyon olarak eklenecek A333 teyyarelerinde ekstra indirim yöntemiyle daha fizibil bir satın alma yapılabilirdi hatırlayınız A380 programındaki gecikmelere karşılık airfrance dahil bir çok firma A330 modelini yaklaşık 10 milyon dolar indirimle almıştı.
  • kibris rum kesimi baskanken git avrupa sirketinden 5 milyar dolarlik ucak al. cin ne yapti alcagim ucaklari ama gel benim fabrikamda yapacaksin bu ucaklari dedi airbus'a . onlar akilsiz biz cok akilliyiz iste.
  • onurairin hac icin aldigi gibi basustu dolabi olmayan ucak almasalar bari
  • Delhi ve Mumbai e bos diyen yorumcu ben her ay en az bir kez Mumbai gidip Delhi donuyorum hic bir zaman bos ucmaz cogu kez de ekonomiler dolu oldugu icin upgrade olurum.Birak gunluk bir frekansi iki olsa yine dolar. Lutfen bilmeden yorum yapmayalim

Türk Hava Yolları, geçtiğimiz aylarda büyük gövdeli uçak alımlarını askıya aldığını duyurmuştu.

Az önce Kamuyu Aydınlatma Platformu'na açıklama gönderen Türk Hava Yolları (THY), 15 adet Airbus A330-300 tipi uçak alacağını duyurdu.

THY'DEN KAP'A YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE;

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu önümüzdeki dönemde geniş gövde uçak ihtiyacının temini kapsamında 2014 yılında 4 adet, 2015 yılında 6 adet ve 2016 yılında 5 adet olmak üzere toplam 15 adet A330-300 uçağının Airbus firmasından satın alınmasına karar vermiştir.

THY 15 UÇAK ALACAK!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (43)

akıl yoran var merak etme !!! diyen arkadaşıma ~ 6 yıl önce
ilk yorumumda CESURCA karar vermeliydiler ifadem ile zaten bu söylediğin genel müdürlüğün çekincelerini kastetmiştim sen de beni onaylamışsın. ayrıca bir başka arkadaşımın söylediği "A350 lerin teslim tarihi sürekli erteleniyor 2015'e kaldı" demesi zaten mevcut A333 siparişlerin teslim tarihlerinin de 2015 ve 2016 olduğu göz önüne alındığında tercih edilebilir bir durumdu. kafa yormamalarından kastımda basit çekincelerle bu yeni nesil teyyarelere haksızlık yapıldığı yönünde. bence airbus ile sözleşme yapılırken A350 modeli üzerinden anlaşılmalı ve herhangi bir gecikme yada programın askıya alınması durumunda airbustan kazanılacak tazminat ile ilk başta sözleşmeye opsiyon olarak eklenecek A333 teyyarelerinde ekstra indirim yöntemiyle daha fizibil bir satın alma yapılabilirdi hatırlayınız A380 programındaki gecikmelere karşılık airfrance dahil bir çok firma A330 modelini yaklaşık 10 milyon dolar indirimle almıştı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
kibris rum kesimi baskanken git avrupa sirketinden 5 milyar dolarlik ucak al. cin ne yapti alcagim ucaklari ama gel benim fabrikamda yapacaksin bu ucaklari dedi airbus'a . onlar akilsiz biz cok akilliyiz iste.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
onur ~ 6 yıl önce
onurairin hac icin aldigi gibi basustu dolabi olmayan ucak almasalar bari

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Delhi ve Mumbai e bos diyen yorumcu ~ 6 yıl önce
Delhi ve Mumbai e bos diyen yorumcu ben her ay en az bir kez Mumbai gidip Delhi donuyorum hic bir zaman bos ucmaz cogu kez de ekonomiler dolu oldugu icin upgrade olurum.Birak gunluk bir frekansi iki olsa yine dolar. Lutfen bilmeden yorum yapmayalim

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000