01 Nisan 2011, Cuma 10:20:09

THY, 15 BOEING İÇİN İMZAYI ATTI

Türk Hava Yolları ve Boeing, 15 adet yeni nesil Boeing 737 için anlaşma imzaladı. Kesinleşen yeni siparişte 5 adet B737-900ER modeli de yer alıyor.
  • Senede ortalama 75 milyon tl yabancı pilotlara ödemeye devam et ama cari açık neden bu kadar yükselmeye devam ediyor diye bankacıların üzerine gitme. Aciz ve sömürülen bir ülke olduğumuz nereden belli biliyor musun?80 milyonluk nüfustan pilot çıkaramıyorsun ya işte sen ancak busun İrlandalı olmayan.
  • hoşgeldiniz 737-900ER'lar...
  • Thy buyudukce icimizdeki irlandalilar kuduruyor nedense? Sanki milli havayolu degil. Terli pilot yoksa yabanci alirim kardesim sana ne, sanki yabanci pilot sadece Thy de var. Git bak pegasus, onur kac tane yabanci pilot var. Sanki bir zamanlar okullarda olan yerli mallari haftasi bu is. Hayret bir sey. Bu arad belirteyim size gicik oluyorum diye yazan ben degilim ama ben de gicik oluyorum kim yazdiysa iyi yazmis. İstersen sen ver numarani da ben senin hatirini bir sorayim.
  • Değerli arkadaşlar, filoya yeni bir model katılıyor bunun etkilerini tartışacağımıza konu ne noktalara çekilmiş..

Boeing, Türk Hava Yolları’nın geçtiğimiz ay opsiyon hakkını kullanarak kesin siparişe çevirdiği 15 adet Yeni Nesil 737 uçağı için sipariş anlaşması imzaladı. Türk Hava Yolları anlaşma kapsamında, geçen yıl satın aldığı 20 uçağa ek olarak, liste fiyatı üzerinden toplam değeri 1.2 milyar dolar tutan 10 adet Boeing 737-800 ve 5 adet 737-900ER daha sipariş etti.

Türk Hava Yolları’nın siparişini değerlendiren Genel Müdür Doç. Dr. Temel Kotil ise “Boeing 737’ler, daha fazla noktaya sefer düzenleyerek gerçek bir küresel uçuş ağı oluşturmamıza destek olacak. Yeni uçaklarımız, filomuzun verimliliğini ve yolcu konforunu daha da artıracak.” diye konuştu.

Boeing Ticari Uçaklar Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Marlin Dailey, “Yeni 737 siparişi, Türk Hava Yolları’yla süregelen işbirliğimizin önemli adımlarından bir yenisi oldu. Boeing 737’lerin üstün verimliliği ve güvenilirliğiyle bütünleşen yeni Boeing Sky Interior kabin konsepti, Türk Hava Yolları’nın başarıyla genişleyen uçuş ağına katkı sağlayacak.” dedi.

Boeing’in Türk Hava Yolları’na teslim edeceği Yeni Nesil 737’lerin tamamı, yenilikçi kabin tasarımı Boeing Sky Interior’a sahip olacak. Yeni tasarımda, 737’lerin baş üstü dolapları daha geniş bagaj imkânı sağlarken, az yer kaplayarak kabinde daha ferah bir ortam yaratıyor. Boeing 737’lerin “Sky Interior” kabin tasarımında, aydınlatma gökyüzü hissini uyandıran yumuşak mavi tonda uygulanıyor. Kabin yan duvarları, geniş pencere oyuklarıyla tasarlanarak, daha geniş görüş açısı sunuyor ve uçuş keyfini artırıyor. THY’nin son sipariş ettiği 15 adet Yeni Nesil 737 uçağında ayrıca, Boeing’in sertifikasyon aşamasında olan, 737’lerin yakıt performansını %2 daha artıracak, performans geliştirme paketi de bulunacak.

Boeing, 737 ailesinin en yeni üyesi, 737-900ER modeli için bugüne kadar 14 havayolu şirketinden toplam 305 sipariş aldı. Temmuz 2005’te tanıtımı yapılan Boeing 737-900ER, aynı kategorideki rakip modellere oranla, her uçuşta ortalama %6 daha düşük işletme maliyeti sunuyor.

Günümüzde 737’ler, 1997 yılında üretilmeye başlanan ilk Yeni Nesil 737’lere oranla, %5 daha fazla yakıt verimliliğine sahip bulunuyor. Boeing, sertifikasyon süreci devam eden yeni performans geliştirme paketi kapsamında, Yeni Nesil 737’lerin motor ve aerodinamik yapısında gerçekleştirdiği yeniliklerle, %2 ek yakıt tasarrufu sunuyor. Gelişmiş performansa sahip yeni 737’lerin, 2012 yılının başına kadar hizmete girmesi planlanıyor.

THY, 15 BOEING İÇİN İMZAYI ATTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Misafir ~ 7 yıl önce
Senede ortalama 75 milyon tl yabancı pilotlara ödemeye devam et ama cari açık neden bu kadar yükselmeye devam ediyor diye bankacıların üzerine gitme. Aciz ve sömürülen bir ülke olduğumuz nereden belli biliyor musun?80 milyonluk nüfustan pilot çıkaramıyorsun ya işte sen ancak busun İrlandalı olmayan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
hoşgeldiniz 737-900ER'lar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Thy buyudukce icimizdeki irlandalilar kuduruyor nedense? Sanki milli havayolu degil. Terli pilot yoksa yabanci alirim kardesim sana ne, sanki yabanci pilot sadece Thy de var. Git bak pegasus, onur kac tane yabanci pilot var. Sanki bir zamanlar okullarda olan yerli mallari haftasi bu is. Hayret bir sey. Bu arad belirteyim size gicik oluyorum diye yazan ben degilim ama ben de gicik oluyorum kim yazdiysa iyi yazmis. İstersen sen ver numarani da ben senin hatirini bir sorayim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Değerli arkadaşlar, filoya yeni bir model katılıyor bunun etkilerini tartışacağımıza konu ne noktalara çekilmiş..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000