09 Nisan 2016, Cumartesi 13:20:46

THY 10. yılı kutladı

Rusya'ya bağlı Tataristan Cumhuriyeti başkenti Kazan'da Türk Hava Yollarının (THY) İstanbul-Kazan uçuşlarının 10. yıl dönümü kutlandı.
  • THY KADAR AKILLI YONETILEN BIR SIRKET DAHA GORMEDIM,BUTUUUN ISLERINI TASERON A YIKIP MASA VARKEN ELLERINI ATESE SOKMUYOLAR.AMA MAASLARININ ZAMMI ICIN SOKUYOLAR NE YAPIYOLARSA
  • Yaptığın,yaptırdığın torpiller için vicdanın rahat mı? Dinden,imandan bahsediyorsun, kul hakkı diye bir şey var biliyor musun?
  • 10 sene önce 24 güllü buket temasıyla reklamı yapılan hatlarin bazıları Dublin, Riga, Oslo, Kazan, Sana, Tebriz idi
  • mefail dede hala orda mı ?

Rusya'ya bağlı Tataristan Cumhuriyeti başkenti Kazan'da Türk Hava Yollarının (THY) İstanbul-Kazan uçuşlarının 10. yıl dönümü kutlandı.

Çok sayıda Tataristanlı ve Kazan'da ikamet eden Türk vatandaşlarının katıldığı törende THY'nin Kazan seferlerinin Tataristan vatandaşlarını sadece Türkiye ile bağlamakla kalmayıp aynı zamanda dünyanın birçok noktasına ulaşma imkanı sağladığı belirtildi.

THY Rusya Müdürü Mefail Deribaş törende yaptığı konuşmasında, Mart 2006'dan bu yana THY'nin İstanbul-Kazan uçuşlarının aralıksız devam ettiğini anlattı.

Deribaş, ilk başta haftada iki uçuşla başlattıkları uçak seferlerini haftanın yedi gününe çıkarttıklarını ama Rusya'daki ekonomik krizden dolayı şu anda THY'nin Kazan seferlerini beşe indirdiklerini belirtti. Deribaş, "Biz Rusya ile ilişkilerimizin çok iyi olmasını istiyoruz ama biz özellikle Tataristan halkı ile hem dini inancımızı paylaşıyoruz hem de kan bağımız var. Türkiye olarak Tataristan'ı çok önemsiyoruz. Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti'ne Türk iş adamları çok yatırım yaptı. Ve ileride bu ilişkilerimiz eski seviyesine gelir ve bu yatırımlarımız kaldığı yerden devam eder" diye konuştu.

Türkiye'nin Kazan Başkonsolosu Turhan Dilmaç da yaptığı açıklamada, geçen yıl Tataristan'a en çok yabancı turistin Türkiye'den geldiğini, bu turistlerin de Kazan seferlerini THY ile gerçekleştirdiğini söyledi.

Bu sene Rusya'nın uyguladığı vize dolayısıyla Türk turistlerde biraz azalma olduğunu kaydeden Dilmaç, "Tüm bu zorluklara rağmen THY, bugün böyle bir etkinlik düzenliyor. Genel olarak seferlerine aynı şekilde devam etme kararını aldı. Buysa orta vadede THY'nin bu pazara olan güvenini de gösteriyor" dedi.

Türk mutfağından özel yemeklerin ikram edildiği törende, 3 misafire çekilişle THY uçak biletleri verildi. Tören, yıl dönümü pastasının kesilmesi ve ikramıyla son buldu.

THY 10. yılı kutladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

AKILLI ~ 2 yıl önce
THY KADAR AKILLI YONETILEN BIR SIRKET DAHA GORMEDIM,BUTUUUN ISLERINI TASERON A YIKIP MASA VARKEN ELLERINI ATESE SOKMUYOLAR.AMA MAASLARININ ZAMMI ICIN SOKUYOLAR NE YAPIYOLARSA

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rusya müdürü ~ 2 yıl önce
Yaptığın,yaptırdığın torpiller için vicdanın rahat mı? Dinden,imandan bahsediyorsun, kul hakkı diye bir şey var biliyor musun?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şişedeki Cin ~ 2 yıl önce
10 sene önce 24 güllü buket temasıyla reklamı yapılan hatlarin bazıları Dublin, Riga, Oslo, Kazan, Sana, Tebriz idi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
liseli ~ 2 yıl önce
liseliler bilmez.
moskova ~ 2 yıl önce
mefail dede hala orda mı ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000