04 Mart 2015, Çarşamba 10:12:45

THY İLK DENEMEDE PAS GEÇMİŞ

THY'nin Katmandu'da pistten çıkan uçağının ilk denemede pisti pas geçtiği ve görüş mesafesi düşük piste ikinci denemede iniş gerçekleştirdiği ortaya çıktı.
  • Arkadas herhalde yapisalda gorevlisin. Haklisin ben sizden bas etmedim cunku bir kac teknisyen orda gorev alacak. NDT teknik kontrollar O bolgeleri. Gerk gozle. Gerek Ultrasonikle. Gerek eddycurent la veya. Daypenetrantla. Bu yontemlerle kontrolu yapar. Gordugu hasarli bolgeleri. Rapor eder. Item. Yazar. Govde ve. Kanata. Bildirir bu iki atelye muterek calisir. Govde kanat Kontrollarin haberi olmadan O bolgede hic bir sey yapamaz. Yalniz sen. Xray dan bas ediyorsun Xray oyle hasarli. Gormus bolgelerde Cekilmez. Bunlari lutfen. Ogrenin. Saygilar sunuyorum.
  • Haberden ve yorumlardan çıkardığım sonuç o piste mevcut şartlarda(yaklaşma cihazları ve hava şartları sis, piste su v.b.) o büyüklükte bir uçağı gene iyi indirmiş pilotlarımız. Brükseli unutmayalım. Ama reklamları bu şekilde dönen bir milli havayolumuzdaki yöneticilerinde bizleri oradan oraya taşıyan bu insanlara adam ve insan gibi davranmaları gerekir. Önce onların kafasının ve sağlıklarının yerinde olması ve bunun gözetilmesi gerekir. Herkese geçmiş olsun.
  • Niye kenetleneyim arkadaşım, herkes görevini yapıp kurallara ve minimalara riayet ederken , emniyetle görevini yaparken ,senin devrelerin inat edip sapasağlam uçakları indirmeye çalışırken kırıyor, bence görevini doğru dürüst yapanlara yazık oluyor kurunun yanında yaş da yanıyor. Artık otorite ve yöneticilerin bu duruma el koyması gerekiyor.
  • Kazanin gerceklestigi yerdeki hava durumunu radar kayitlarindan gormek , detayli kaza kirim raporu , pilot raporlari , alternatif meydana olan uzaklik , birde ucagin teker bakimlarinin check edilmesi Yorumlar bundan sonra yapilabilir...

Nepal yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre, THY uçağı düşük görüş şartları sebebiyle ilk denemede pisti pas geçmek zorunda kaldı.

İlk iniş denemesinde başarısız olan THY uçuş ekibi, yaklaşık bir saat sonra ikinci deneme için piste alçaldı. İkinci denemede güçlükle de olsa piste inebilen uçağın ön dikmelerinin iniş sonrasında toprak zemine saplandığı kaydedildi. Avherald'de yer alan bilgiye göre, Nepal sivil havacılık otoritesi ayrıca inişten sonra THY uçağının lastiklerinin patlamış olabileceğini ileri sürdü.

SHGM ise, THY uçağının pistten çıkması olayının Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı  Kaza Araştırma İnceleme Kurulu ve Nepal sivil havacılık otoritesi ile birlikte inceleneceğini açıkladı. 

Bu arada sabah erken saatlerde gerçekleştirilen iniş sırasında havaalanında yoğun sis olduğu belirtilirken o saatlerde diğer havayolu şirketlerinin uçuşlarının bulunmadığı, tarife gereği THY'nin sabah erken saatlerinde Katmandu'ya indiği belirtildi.

THY İLK DENEMEDE PAS GEÇMİŞ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (84)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Arkadas herhalde yapisalda gorevlisin. Haklisin ben sizden bas etmedim cunku bir kac teknisyen orda gorev alacak. NDT teknik kontrollar O bolgeleri. Gerk gozle. Gerek Ultrasonikle. Gerek eddycurent la veya. Daypenetrantla. Bu yontemlerle kontrolu yapar. Gordugu hasarli bolgeleri. Rapor eder. Item. Yazar. Govde ve. Kanata. Bildirir bu iki atelye muterek calisir. Govde kanat Kontrollarin haberi olmadan O bolgede hic bir sey yapamaz. Yalniz sen. Xray dan bas ediyorsun Xray oyle hasarli. Gormus bolgelerde Cekilmez. Bunlari lutfen. Ogrenin. Saygilar sunuyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
evliya çelebi ~ 3 yıl önce
Haberden ve yorumlardan çıkardığım sonuç o piste mevcut şartlarda(yaklaşma cihazları ve hava şartları sis, piste su v.b.) o büyüklükte bir uçağı gene iyi indirmiş pilotlarımız. Brükseli unutmayalım. Ama reklamları bu şekilde dönen bir milli havayolumuzdaki yöneticilerinde bizleri oradan oraya taşıyan bu insanlara adam ve insan gibi davranmaları gerekir. Önce onların kafasının ve sağlıklarının yerinde olması ve bunun gözetilmesi gerekir. Herkese geçmiş olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Niye kenetleneyim arkadaşım, herkes görevini yapıp kurallara ve minimalara riayet ederken , emniyetle görevini yaparken ,senin devrelerin inat edip sapasağlam uçakları indirmeye çalışırken kırıyor, bence görevini doğru dürüst yapanlara yazık oluyor kurunun yanında yaş da yanıyor. Artık otorite ve yöneticilerin bu duruma el koyması gerekiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Kazanin gerceklestigi yerdeki hava durumunu radar kayitlarindan gormek , detayli kaza kirim raporu , pilot raporlari , alternatif meydana olan uzaklik , birde ucagin teker bakimlarinin check edilmesi Yorumlar bundan sonra yapilabilir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000