23 Ocak 2009, Cuma 08:31:12

Temel Kotil'in dili mi sürçtü?

Hürriyet Gazetesi Ekonomi Müdürü Vahap Munyar, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil'in Kevin Costner ile ilgili açıklamasını köşesine taşımış. İşte Munyar'ın o yazısı...
  • Kardeş süper yazmışsın helal olsun eline sağlık ama Faruk bey iyidir baba adamdır inan bak.
  • bence yıne taraf tutuluyor.ben sımdı kotilin hangi partıye yakın oldugunu bılmıyorm ama yorum yazanlar kotıle karsı bırısı oldugundan yorumları da otomatık olarak karsı bır duyguda olacak kı o da bellı zaten. yazık yaa yazık
  • THY üçlüsünde sevgi, liyakat, işi ehline verme, adalet, acıma ve vicdan duygusu yok. Önce kendileri, sonrada çevrelerine servis için varlar. Candan kasıntılıklarına, Hamdi eline kırk yılda geçecek bir fırsatla toplumda bir mevki kapma hırsına, Temelde hem desinler için hemde siyasi hırsına hakim olamıyorlar. Bana göre üçüde hasta kişilik sahibi. Şu anda ise THY tamamiyle siyaseten daha güçlülerin dikkatini çekti ve bazı tepeden inme atamalar bunun için yapılıyor. Hatta bu üçlü o kadar şaşırmış ve korkmuşlar ki kendi koltuklarından bile endişeliler. Bu ölçüsüz büyümenin altında yatanda hırslı ve kontrolsuz oluşlarıdır. Hamdi Faruku, Candan nargileciyi okul arkadaşı olduğu için buralara atadılar. Yani liyakaten değil. Böyle dolu örnek var.
  • Temel beyi hem tanıyorum hem anlıyorum. Sayısal zekası iyi değil, rakamlara hakim değil. Bunu şirketteki konuşmalarından da defalarca tespit etmek mümkün. Rakamları iyi konuşturamıyor ve yorumlayamıyor. Hatta bir keresinde burada kaç kişi çalışıyor diye sordu. 400 kişi dendi. Daha sonra oraya yolu düştüğünde hani burada 400 kişi vardı neredeler diye suç üstü yaparcasına sorunca konularla detaylı değil kendi önemsediği kadar ilgilendiğini ve amacının bağcıyı dövmek olduğunu ve kendi algıladıklarını önemsediğini anladım. Aslında o birim 24 saat çalışılan bir birim yani bir anda 100 kişi olabilir. Ben burada onunla ilgili bir tespitimi paylaşmış olayım. İlgilenenler için bilgi olsun diye yazdım. Diğer hususları beni ilgilendirmez.

Dil sürçmesi var

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil'in, "Kevin Costner'a 1 milyon dolar ödedik. Oynadığı reklamın THY'ye binde 1 katkısı olsa, 5 milyar dolarlık ciroda 50 milyon dolar eder" mesajını aktarmıştım.

Kotil'in dili sürçmüş, ben de aynen yazmışım.

Çünkü, 5 milyar dolann binde l'i, 5 milyon dolar ediyor. Kotil , sanırım "yüzde 1'lik katkı" demek istemişti...

Vahap MUNYAR
HÜRRİYET

Temel Kotil'in dili mi sürçtü?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

overload55 ~ 9 yıl önce
Kardeş süper yazmışsın helal olsun eline sağlık ama Faruk bey iyidir baba adamdır inan bak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
turk-genclıgı ~ 9 yıl önce
bence yıne taraf tutuluyor.ben sımdı kotilin hangi partıye yakın oldugunu bılmıyorm ama yorum yazanlar kotıle karsı bırısı oldugundan yorumları da otomatık olarak karsı bır duyguda olacak kı o da bellı zaten. yazık yaa yazık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zumur ~ 9 yıl önce
THY üçlüsünde sevgi, liyakat, işi ehline verme, adalet, acıma ve vicdan duygusu yok. Önce kendileri, sonrada çevrelerine servis için varlar. Candan kasıntılıklarına, Hamdi eline kırk yılda geçecek bir fırsatla toplumda bir mevki kapma hırsına, Temelde hem desinler için hemde siyasi hırsına hakim olamıyorlar. Bana göre üçüde hasta kişilik sahibi. Şu anda ise THY tamamiyle siyaseten daha güçlülerin dikkatini çekti ve bazı tepeden inme atamalar bunun için yapılıyor. Hatta bu üçlü o kadar şaşırmış ve korkmuşlar ki kendi koltuklarından bile endişeliler. Bu ölçüsüz büyümenin altında yatanda hırslı ve kontrolsuz oluşlarıdır. Hamdi Faruku, Candan nargileciyi okul arkadaşı olduğu için buralara atadılar. Yani liyakaten değil. Böyle dolu örnek var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
arog ~ 9 yıl önce
Temel beyi hem tanıyorum hem anlıyorum. Sayısal zekası iyi değil, rakamlara hakim değil. Bunu şirketteki konuşmalarından da defalarca tespit etmek mümkün. Rakamları iyi konuşturamıyor ve yorumlayamıyor. Hatta bir keresinde burada kaç kişi çalışıyor diye sordu. 400 kişi dendi. Daha sonra oraya yolu düştüğünde hani burada 400 kişi vardı neredeler diye suç üstü yaparcasına sorunca konularla detaylı değil kendi önemsediği kadar ilgilendiğini ve amacının bağcıyı dövmek olduğunu ve kendi algıladıklarını önemsediğini anladım. Aslında o birim 24 saat çalışılan bir birim yani bir anda 100 kişi olabilir. Ben burada onunla ilgili bir tespitimi paylaşmış olayım. İlgilenenler için bilgi olsun diye yazdım. Diğer hususları beni ilgilendirmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000