23 Haziran 2016, Perşembe 14:40:12

Temel Kotil'den turizm açıklaması

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, yaptığı değerlendirmelerde, Türk Hava Yolları'nın asla fiyat rekabetine girmeyeceğini ve gündemlerinde tahvil ihracı bulunmadığını söyledi.
  • hissreler cöp oldu hala konusuyo
  • bizim zavallı müdürlerimizin iznini niye kaldırdı istasyonlarda doğru dürüst çalışmadan yatan müdürlerin cezasını genel müdürlükte yatan adam niye çeksin adalet mi bu
  • Bi git artık thy nin başından, artık baydın ...
  • Kendi vatandasini soyup sogana cevirip yabanciya hizmet eden ancak sizin gibi insanlar olur

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, yaptığı değerlendirmelerde, Türk Hava Yolları'nın asla fiyat rekabetine girmeyeceğini ve gündemlerinde tahvil ihracı bulunmadığını söyledi.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil Bloomberg News'e değerlendirmelerde bulundu.

Kotil, Türkiye'ye gelen turist sayısındaki azalışın THY üzerindeki etkisinin abartıldığını, yurt içi uçuşlardaki büyüme ve transit uçuş trafiğinin güçlü olduğunu söyledi.

Kotil, Rusya'dan gelen ziyaretçi sayısındaki düşüşün daha çok charter faaliyetlerini etkilediğini belirterek, "Kısa mesafeli turizm işlerinde, mesela Rusya'da, biz burada bir oyuncu değiliz çünkü burada charter uçuşlar bulunuyor. Turizm bizi çok fazla etkilemiyor" dedi.

Kotil, transit yolcu payının yüzde 50'den yüzde 60'a yükseldiğini ve 20 milyon transit yolcu taşıdıklarını belirterek, "Yurt içi yolcu sayısı düştü, ancak bunu transit yolcu sayısıyla telafi etmeyi bildik. Bizim stratejimiz transit yolcu sayısını artırmak çünkü dünyadaki pazar payımız transite bağlı" dedi.

THY fiyat savaşına girmeyecek

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Kotil, "Türk Hava Yolları olarak, asla fiyat savaşına girmeyeceğiz, bu mantık dışı bir davranış olur" dedi.

Kotil, "THY için işler çok daha kolay, neden biliyor musunuz? Çünkü uçuş yaptığımız destinasyon sayısı çok" dedi. Türk Havayolları 289 uçuş noktasıyla dünyada en fazla noktaya uçuş gerçekleştiren havayolu şirketi konumunda bulunuyor.

Kotil, fiyat rekabeti nedeniyle bazı havayolu şirketlerinin zarar görebileceğini ifade ederek, "Havayolu şirketleri sağlıklı olmalı, karlı olmalı" ifadelerini kullandı.

2016, 2017'de muhtemelen tahvil ihracı gerçekleşmeyecek

Kotil, Türk Hava Yolları'nın bu yıl uçak satın alımları için halihazırda 3 milyar dolar finansman sağladığını belirterek, 2016, 2017 yılında muhtemelen tahvil ihracı gerçekleşmeyeceğini söyledi.

Kotil, "2016'da alacağımız uçakların finansmanını neredeyse bitirdik, dolayısıyla bu yıl için işimiz tamam. 2017'de finansman muhtemelen geleneksel yollardan yapılacak" ifadelerini kullandı. Kotil şimdilik gündemlerinde tahvil ihracının bulunmadığını belirtti.

THY CEO'su, şirketin daha önce belirttiği beklentileri değiştirme ihtiyacı duymadıklarını söyledi.

Temel Kotil'den turizm açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (39)

jjjjjjjjjjjjjjjj ~ 2 yıl önce
hissreler cöp oldu hala konusuyo

Yanıtla

Kalan karakter 1000
madem bir sıkıntı yok ~ 2 yıl önce
bizim zavallı müdürlerimizin iznini niye kaldırdı istasyonlarda doğru dürüst çalışmadan yatan müdürlerin cezasını genel müdürlükte yatan adam niye çeksin adalet mi bu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
civacı ~ 2 yıl önce
Bi git artık thy nin başından, artık baydın ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Esnaf ~ 2 yıl önce
Kendi vatandasini soyup sogana cevirip yabanciya hizmet eden ancak sizin gibi insanlar olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000