04 Aralık 2012, Salı 17:45:58

TEMEL KOTİL'DEN GÜNDEME DAİR AÇIKLAMALAR

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, uzun bir aranın ardından CNBC-e'de Finans Cafe'nin konuğu oldu ve gündeme dair açıklamalarda bulundu.
  • Yeni havalimanı için finansman bulmak son derece zor.Ayrıca demiryolu olmayan bu kadar uzakta bir havalimanının etkin çalışması yıllar alır.Demiryolu yapılacak deniyor ama en az 6-7 sene sürer. O nedenle Atatürk'ü körelterek yeni havalimanını zorla cazip hale getirmeye çalışıyorlar. Atatürk açık kalsa THY'den başka kimse taşınmak istemez ve Atatürk'te kalanlar ticari avantaj sağlar. Tabii bu arada Atatürk arazisinden eşe dosta yandaşa gayrimenkul rantı sağlamak da cabası. Şu anda yapılması gereken yeni havalimanı arazisinde istimlakları tamamlayıp durmak. İlerki yıllar için araziyi rezervde tutmak. Onun yerine Atatürk, Çorlu ve SAW'ı hızlı trenle birbirine bağlamak daha ekonomik bir çözüm.
  • karizma super
  • beş gözle bekliyormuş, komik adam ya. hamdi topçu'dan daha insaflı bi tipi var ama bu adamın.
  • botoks yakismis

Kotil, Alman Havayolları Lufthansa ile işbirliği görüşmelerine yönelik "Merkel ile Başbakan bu konuları görüştü. İki şirketin önü açıldı. Ama tabii bunlar yeni düzeyde şu anda. Lufthansa Genel Müdürü ile Çin'de bir araya geldi. Şu anda somut bir gelişme olmadığı için paylaşmıyoruz ama pozitif bir konudur. Yatırımcının böyle algılamasında fayda var. 2013'ün ilk çeyreğinde açıklama yapabiliriz" dedi.

Lufthansa ile işbirliğini Başbakan Erdoğan Almanya ziyareti sırasında dile getirmişti.

'3. HAVALİMANINI SEKTÖR BEŞ GÖZLE BEKLİYOR'
Kotil, Atatürk Havalimanı'nda ekstra pist için yer olmadığını, ilave uçuşları Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan uçurduklarını söyledi.

3. havalimanının atıl kalması gibi bir risk olmadığını belirten Kotil, atıl kalmak bir yana "Bu havalimanını sektör beş gözle bekliyor" dedi.

'BİN NOKTAYI BAĞLIYORUZ'
Türkiye'nin coğrafi konumu nedeniyle Asya ve Avrupa'daki uçuş noktalarını birbirine bağladığını aktaran Kotil, THY'nin iki kıtada toplam bin noktayı birbirine bağladığını söyledi.

THY'nin bu sayıyla birinciliği elinde tuttuğunu söyleyen Kotil, ikinci sıradaki şirketin Körfez Bölgesi'nden olduğunu ve toplam 800 noktayı birbirine bağladığını aktardı.

Doğuda ve batıda "simetrik bir network kurduk" diyen Kotil "Sadece Avrupa'ya değil Afrika'ya, Rusya'ya da dokunuyoruz" dedi.

YouTube'da bana abone olun

TEMEL KOTİL'DEN GÜNDEME DAİR AÇIKLAMALAR

Facebook Yorum

Yorumlar

Yeni havalimanı ~ 5 yıl önce
Yeni havalimanı için finansman bulmak son derece zor.Ayrıca demiryolu olmayan bu kadar uzakta bir havalimanının etkin çalışması yıllar alır.Demiryolu yapılacak deniyor ama en az 6-7 sene sürer. O nedenle Atatürk'ü körelterek yeni havalimanını zorla cazip hale getirmeye çalışıyorlar. Atatürk açık kalsa THY'den başka kimse taşınmak istemez ve Atatürk'te kalanlar ticari avantaj sağlar. Tabii bu arada Atatürk arazisinden eşe dosta yandaşa gayrimenkul rantı sağlamak da cabası. Şu anda yapılması gereken yeni havalimanı arazisinde istimlakları tamamlayıp durmak. İlerki yıllar için araziyi rezervde tutmak. Onun yerine Atatürk, Çorlu ve SAW'ı hızlı trenle birbirine bağlamak daha ekonomik bir çözüm.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
karizma ~ 5 yıl önce
karizma super

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ahaha ~ 5 yıl önce
beş gözle bekliyormuş, komik adam ya. hamdi topçu'dan daha insaflı bi tipi var ama bu adamın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
botoks ~ 5 yıl önce
botoks yakismis

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000