09 Mayıs 2013, Perşembe 15:45:22

TEMEL KOTİL'DEN ÇARPICI "RUJ" AÇIKLAMASI!

THY'de çok tartışılan 'hosteslere kırmızı ruj' yasağı haberlerine THY Genel Müdürü Temel Kotil'den çarpıcı bir açıklama geldi. Kotil, alt seviyedeki yöneticilerin kendilerine sormadan böyle bir karar aldığını, ancak bunun uygulanmayacağını söyledi.
  • Uçuş işletme genmüd yardımcılığından bıktık artık. Yalakalık çalışıyor gibi görünmek sürekli acayip icatlarla kokpit kabin personelini yıldırmak kinlendirmek kısaca ... Türlü türlü huyu var.Temel Kotil her derdini en üst makama kadar anlatabilme gücüne sahip olsa da bi şu vaziyetten kurtaramadı 10 bin çalışanını
  • Haber economist dergisine bile haber oldu, ordan ogrenmiştir. Zaten kendisi THY genel muduru degil nerden haberi olsun hay allah! malum sadece ekonomist okuri
  • dun unf. tepki aldi, daha karar vermemistik dediler, bugun ruj tepki aldi haberimiz yoktu dediler.Isimsiz duyurulara guvenip greve katilmayacak olan arkadaşlara selam olsun.
  • ya daha kendi yonetiminden bihaber, yoneticilerini alt kademede olsa satan bir zihniyet seni beni mi satmicak!!! grev hakkina sahip cikin ark. yoksa bunlar bizleri pestil gibi ezeler ucaklarda.. torpilli ucan arkadaslarin tuzu kuru tabi onlar gene haftada 36 saat ucus yapmazlar onlar elbette greve hayir dicekler!! bankamatik memuru kaldimi ki halen demeyin kendi gozlerimle herifin aylik programini gordum be 14 bos gun ve er sonrasi 72 saat boos gordunuz mu sizler!!! arkadaslar buarada habervakti diye cemaatci sitede 8000 tl aldigimiz yaziyor!!! cunku hamdi sabah gaz.ne oyle mulakat vermisti!!! Allah askiniza hakkiniza sahip cikin!!!! bunlarin plani baska!!! greve gidin!!

Londra'da gazetecilere açıklama yapan Kotil, "Bizim ruj rengiyle ilgili bir problemimiz yok. Ancak nasıl olmuşsa alt seviyedeki yöneticiler bize sormadan böyle bir karar almış" dedi.  Kotil kimin hangi rengi isterse kullanabileceğini söyledi.

Yasağın var olup olmadığıyla ilgili soruları da yanıtlayan Kotil, 'Yasak olmadığını' ve hosteslerin herhangi renkte ruj ve ojeyi kullanabileceğini söyledi.

Kotil, "Bildiğiniz üzere Türkiye'de bazıları bu tür konularda biraz hassas. Biz büyük bir havayolu şirketiyiz ve ne yaptığımızı biliyoruz" dedi.

GREV KONUSUNA ÇÖZÜM BULACAĞIZ

Kotil, toplu sözleşmeden anlaşma çıkmaması nedeniyle Hava İş'in 15 Mayıs'ta aldığı grev kararıyla ilgili soru üzerine ise, "Hem sendikayı hem de çalışanlarımızı seviyoruz ve umuyorum ki bir çözüm bulacağız" açıklamasını yaptı.

KİM YASAKLAMIŞTI? 

Uçakta görev yapan hostes yani kabin memurlarının bağlı olduğu Kabin Hizmetleri Başkanlığı tarafından yayınlanan yönetmelikte, makyajın zorunlu olduğuna dikkat çekilerek kullanılacak ruj renginin tene uyumlu, pastel tonlar olması istenmişti. Makyajın yanı sıra saçlarla ilgili talimatta ise tepeden yapılacak topuz ve peruk yasaklanmış ve takılacak tokaların standartları da belirlenmişti.Özellikle kırmızı rujun dişlere bulaşmasının kötü bir görüntü oluşturduğu belirtilirken bu yönetmelik ile amacın kabin memurlarının makyajlarında ve saçlarında belirli standartların oluşturulmasına dikkat çekilmişti.(Hürriyet)

 

TEMEL KOTİL'DEN ÇARPICI "RUJ" AÇIKLAMASI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (64)

BIKTIK ~ 5 yıl önce
Uçuş işletme genmüd yardımcılığından bıktık artık. Yalakalık çalışıyor gibi görünmek sürekli acayip icatlarla kokpit kabin personelini yıldırmak kinlendirmek kısaca ... Türlü türlü huyu var.Temel Kotil her derdini en üst makama kadar anlatabilme gücüne sahip olsa da bi şu vaziyetten kurtaramadı 10 bin çalışanını

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
Haber economist dergisine bile haber oldu, ordan ogrenmiştir. Zaten kendisi THY genel muduru degil nerden haberi olsun hay allah! malum sadece ekonomist okuri

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ÖRNEK ORTADA ~ 5 yıl önce
dun unf. tepki aldi, daha karar vermemistik dediler, bugun ruj tepki aldi haberimiz yoktu dediler.Isimsiz duyurulara guvenip greve katilmayacak olan arkadaşlara selam olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yuuhhh ~ 5 yıl önce
ya daha kendi yonetiminden bihaber, yoneticilerini alt kademede olsa satan bir zihniyet seni beni mi satmicak!!! grev hakkina sahip cikin ark. yoksa bunlar bizleri pestil gibi ezeler ucaklarda.. torpilli ucan arkadaslarin tuzu kuru tabi onlar gene haftada 36 saat ucus yapmazlar onlar elbette greve hayir dicekler!! bankamatik memuru kaldimi ki halen demeyin kendi gozlerimle herifin aylik programini gordum be 14 bos gun ve er sonrasi 72 saat boos gordunuz mu sizler!!! arkadaslar buarada habervakti diye cemaatci sitede 8000 tl aldigimiz yaziyor!!! cunku hamdi sabah gaz.ne oyle mulakat vermisti!!! Allah askiniza hakkiniza sahip cikin!!!! bunlarin plani baska!!! greve gidin!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000