14 Temmuz 2014, Pazartesi 11:17:38

TEMEL KOTİL "YILIN CEO'SU" SEÇİLDİ

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, "Yılın CEO'su" ödülü aldı.
  • Bundan olsa olsa yılın Ce&Co'su olur başkada bir cacık olmaz hareketlere bak 4 falan yapıyo şark kurnazı rabia mıdır nedir o hesap zerre umrunda değil ki benimde değil ama o bir yerlere işaret gönderiyo hani ödülüde aldık 4 tane artı birde ince rabia görüyim mesaj yerine gitsin hamdolsun hesabıı ce co jambo.
  • kim seçiyor bu yılın ceo larını yaaa.. bizim neden haberimiz olmuyor..karşı oy verirdik..
  • Şirket cadı kazanı.Vasıfsız insanlar Müdür oluverdi.Huzur diye birşey kalmadı.Ondan sonra bazıları çıkmış Temeli savunuyor..El insaf..Allah çalışanın hakkını koymasın.
  • Bukadar kötü yönetilip dışarıya güzel gösterilen bir şirket varmıdır bilmiyorum. Dışı seni içi beni yakıyor derler ya. Bence yılın "en kötü" ceosu olabilit evet. Yapılan zararın haddi hesabı yok iki reklam yapıyorlar güzel şirket oluyor. Hiç gereği yokken daha az para vermek için mngyi teknisyenleriyle alan daha önce bedavaya yaptığı yer hizmetine para veren. Çalışanları birbirine düşüren. İş barışını bozan. Çalışanlarını demoralize eden bir sistemi yöneten. 3.dünya ülkelerine bakım yapan. Planlamanın ve kalitenin 0 olduğu bir şirketin başındaki adama altın semerde vursan sadece çevresini kandırırsın. Okullarda ders olarak okuyulmalı

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen "2014 Havayolları Strateji Ödülleri"nde, "Yılın CEO'su" ödülüne layık görüldü.

Tarihi Middle Temple Hall'da yapılan ödül töreninde konuşan Kotil, ödülü 40 bin THY çalışanı adına aldığını belirterek, "Yolcularımız olmasa bu başarıya ulaşamazdık. Bu yıl 60 milyon yolcu taşımayı bekliyoruz. Geçen 10 yıl boyunca, 350 milyon yolcu taşıdık. Hepsine teşekkür ediyorum. Onlar benim patronum, onlar için çalışıyorum. Bu nedenle THY çok başarılıdır" dedi.

Yolcuların desteğiyle geçen 10 yıl içerisinde yüzde 18 büyüdüklerini ifade eden Kotil, 2023 yılına kadar 120 milyon yolcuya ulaşmayı planladıklarını kaydetti.

Törendeki konuşmasında eşi Remziye Kotil ile ailesine teşekkür eden Temel Kotil, "Onların desteği olmasa geçen 25 yıl boyunca ne yapardım bilmiyorum. Eşim en büyük destekçim oldu. Ancak kendisine vize verilmesi çok uzun sürdüğü için, bugün bana katılamadı" diye konuştu.

"Çok prestijli bir ödül"

Törenin ardından ödülü Anadolu Ajansı'na değerlendiren Kotil, "Bu ödül, çok prestijli bir ödül. Yılda bir kez veriliyor. Törende de söylediler, yolcu sayısı 14 milyondan 60 milyona çıktı. Benim için onur oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sayın Başbakanımıza, aileme ve eşime teşekkür ediyorum. Türkiye havacılıkta çok iyi gidiyor. Ondan dolayı bana bu ödülü verdiler" ifadelerini kullandı.

Kotil, THY ile Lufthansa arasındaki iş birliğiyle ilgili soruya, "Lufthansa'nın genel müdürü düzeltmeyi yaptı. Lufthansa ile THY arasında ortak şirket olan SunExpress ile ilgili bir çalışma yapmak istiyorlar. Bizce de çok uygun. O konu öyleydi ama aslında diyeceğimiz şu; yolcuyu sevmeye devam ettiğimiz sürece Allah'ın izniyle lider olmaya devam edeceğiz" yanıtını verdi.

Gelecekte Avrupa ekonomisiyle Asya ekonomisinin tek ekonomi haline geleceğini dile getiren Kotil, Türkiye'nin bunun tam ortasında yer aldığına dikkati çekti. Kotil, "Biz de bunun avantajını kullanıyoruz. Havacılık 10 yıl önden gider. Dünyada da bu böyledir. 2023 yılında İstanbul'daki yeni havaalanıyla, 150 milyon yolcu kapasitesi, 120 milyon THY yolcusuyla, dev Türkiye ekonomisiyle öyle sanıyorum ki bütün dünyaya hizmet edeceğiz" dedi.

"Yılın CEO'su" ödülü, geçen bir yıl boyunca stratejik düşünme, güçlü takım liderliği, kurumsal vizyon gibi alanlarda gösterdiği başarılardan dolayı bir yöneticiye veriliyor.

THY, geçen yıl düzenlenen "Havayolları Strateji Ödülleri"nde, pazarlama dalında ödüle layık görülmüştü.

TEMEL KOTİL "YILIN CEO'SU" SEÇİLDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

Hamdolsun Ce&Co ~ 4 yıl önce
Bundan olsa olsa yılın Ce&Co'su olur başkada bir cacık olmaz hareketlere bak 4 falan yapıyo şark kurnazı rabia mıdır nedir o hesap zerre umrunda değil ki benimde değil ama o bir yerlere işaret gönderiyo hani ödülüde aldık 4 tane artı birde ince rabia görüyim mesaj yerine gitsin hamdolsun hesabıı ce co jambo.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kim ~ 4 yıl önce
kim seçiyor bu yılın ceo larını yaaa.. bizim neden haberimiz olmuyor..karşı oy verirdik..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Şirket cadı kazanı.Vasıfsız insanlar Müdür oluverdi.Huzur diye birşey kalmadı.Ondan sonra bazıları çıkmış Temeli savunuyor..El insaf..Allah çalışanın hakkını koymasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ders ~ 4 yıl önce
Bukadar kötü yönetilip dışarıya güzel gösterilen bir şirket varmıdır bilmiyorum. Dışı seni içi beni yakıyor derler ya. Bence yılın "en kötü" ceosu olabilit evet. Yapılan zararın haddi hesabı yok iki reklam yapıyorlar güzel şirket oluyor. Hiç gereği yokken daha az para vermek için mngyi teknisyenleriyle alan daha önce bedavaya yaptığı yer hizmetine para veren. Çalışanları birbirine düşüren. İş barışını bozan. Çalışanlarını demoralize eden bir sistemi yöneten. 3.dünya ülkelerine bakım yapan. Planlamanın ve kalitenin 0 olduğu bir şirketin başındaki adama altın semerde vursan sadece çevresini kandırırsın. Okullarda ders olarak okuyulmalı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000