12 Ocak 2011, Çarşamba 15:13:57

TEMEL KOTİL, THY'DEN SİYASETE ATLIYOR

Bir süredir siyasete soyunduğu belirtilen Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, açıklamalarıyla siyasete göz kırptığını ilk kez gösterdi. Kotil’e yakın kaynaklar siyaset iddiasını doğruladı.
  • Kılıçdaraoğlunun SSK yı zarara uğrattığı tamamenasparagas haber çıktı ama birisinin beldiye başkanıyken yaptığı yolsuzluk dosyaları halen beklemede Temel beye gelince ulaştırma bakanı zaten bu sene ayrılacağını söyliyordu demekki yerine gelecek şimdiden belli !:)
  • Bence doğru bir tercih yapmış. THY genel müdürlüğü vizyon ve çağdaş bir yapı ister. Terlikle dolaşmakla, deve kesmekle ancak bu kadar olur. Olan da arap dünyasında lider havayolu. Yıllar önce dünya markası olmaya aday şirket son 10 yılda ne hallere geldi.
  • Terlikten sorumlu Deve Bakanı.
  • hocamıza yakışır...

Türk Hava Yolları’nda başarılı çalışmalara imza atan Genel Müdür Temel Kotil, Haziran ayında Ankara’nın yolunu tutacak.

Geçtiğimiz haftalarda Airporthaber Haber Koordinatörü Murat Herdem’in köşesinde aktardığı ve Kotil’in siyasete girmek üzere olduğunu ilk kez kamuoyuna duyurmasından sonra Kotil cephesinde durum netleşiyor.

Bir süreder söylemleriyle siyasete göz kırpan Kotil, tıpkı bir siyasetçi gibi vatandaşın nabzını tutuyor, katıldığı programlarda siyasete girme niyetini açıkça ortaya koyuyor.

Haziran ayında yapılacak seçimlerde memleketi Rize’den AK Parti milletvekili adayı olması beklenen Temel Koti’in Rize’deki yerel basında çıkan, “ Her insanın kendisini daha iyi yerlerde görmek istemesi doğal. Benim de elbette hedeflerim var. Bu hedeflerimin arasında siyaset de var. Sayın Başbakanımız uygun görürse neden olmasın. Ülkeme daha iyi hizmetler etmek istiyorum” sözleri başarılı yöneticinin yakın dönemde THY’deki Genel Müdürlük koltuğundan ayrılacağı iddialarını güçlendiriyor.

Bu arada Temel Kotil’in bu açıklamaları üzerine Airporthaber, milletvekilliği iddiası ile ilgili önemli bilgilere ulaştı. Kotil’e yakın kaynaklar, Temel Kotil’in milletvekilliğine soyunduğu iddialarını doğruladı.

Şimdi akıllardaki en büyük soru ise Temel Kotil’in yerine kimin genel müdür koltuğuna oturacağı. Birkaç isimle ilgili spekülasyonlar sürerken henüz o koltuğa oturacak isim konusunda netlik bulunmuyor.

Murat Herdem’in Temel Kotil’in THY’den ayrılacağını öne sürdüğü 13 Aralık tarihli o yazısı için TIKLAYIN

TEMEL KOTİL, THY'DEN SİYASETE ATLIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (45)

Misafir ~ 7 yıl önce
Kılıçdaraoğlunun SSK yı zarara uğrattığı tamamenasparagas haber çıktı ama birisinin beldiye başkanıyken yaptığı yolsuzluk dosyaları halen beklemede Temel beye gelince ulaştırma bakanı zaten bu sene ayrılacağını söyliyordu demekki yerine gelecek şimdiden belli !:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bence doğru bir tercih yapmış. THY genel müdürlüğü vizyon ve çağdaş bir yapı ister. Terlikle dolaşmakla, deve kesmekle ancak bu kadar olur. Olan da arap dünyasında lider havayolu. Yıllar önce dünya markası olmaya aday şirket son 10 yılda ne hallere geldi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Terlikten sorumlu Deve Bakanı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
hocamıza yakışır...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000