14 Ekim 2015, Çarşamba 10:57:50

Temel Kotil personelin hicri yılbaşını kutladı

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, personelin hicri yılbaşını, gönderdiği elektronik posta ile kutladı.
  • Islamla ve. Hic bir dinle. Alay edilmez Allah alay edenler. Gulenler. Inkarcilara. Cok buyuk bir. Azap. Hazirlamistir . Oyle bir. Felketki. Kayniyan katranin icine atiliyor. Yalvariyor. Ne olur beni burdan kurtarin O katranin icinde ne oldurur ne. De cikartilir. Bu ayettir. Yaziyorum. Inkarcilar. Alay edenler. Ve paygamberleri oldurenler Bu gibi gecmis. Nice kavimleri. Bu dunyada olsun. Ebedi dunyada olsun Helak olmuslar. Allah. Dogru yolda ayirmasin. Hepimizi
  • Allah. O takvayi. Laik olana verir bu yazdigim bircok. Surelerde gecer. Bende. Arabi. Aylari takip etmem fakat. Hicret muharrem ve buna benzer. Aylar. Gunler. Muslumanlarindir Istiyen kabul eder. Istiyen etmez bu her kese. Nesip olmaz allah cc. Diyor. Dinde zorlama yoktur.
  • Yesugay. Dogru soyluyorsun Kimseyi zorlan. Musluman edemeyiz. Allah diledigine o. Takvayi. Verir. Diledigine vermez
  • be müslüman y.teknisyen sürünüyor çakma sendika maaş düşürüyor herkezin moral 0

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, personelin hicri yılbaşını, gönderdiği elektronik posta ile kutladı.

Hızır Aleyhisselâm ile ilgili bir hikayeyi personele göndererek hicri yılbaşını kutlayan Kotil, mailin kendisine geldiğini ve hoşuna gittiği için de personel ile paylaştığını ifade etti.

İşte Temel Kotil'in hicri yılbaşını kutladığı o mail:

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar,

Az önce aşağıdaki e-mail aldım, çok hoşuma gitti, sizlerle paylaşayım istedim. Demek sevgi en önemli servetmiş ve verdikçe artıyormuş.
Aramızdaki sevgimiz bol olsun.
Herkesin Hicri Yılı mübarek olsun.
Temel KOTIL

Bir gün Hızır (a.s.) hamamda yıkanan bir ihtiyarın yanına yaklaşmış. İhtiyar kendi kendine yıkanmaktaymış. Hızır demiş ki: - Ey ihtiyar! Gençliğinde yaşlılara yardım etseydin şimdi şu gençler de sana yardım ederlerdi. İhtiyar adam şöyle cevap vermiş: - Ben gençliğimde yaşlılara yardım ederdim ama zamane gençliği şimdilerde yardım etmez olmuş. Hızır (a.s.) bir taraftan ihtiyar adamın sırtını keselerken bir taraftan da konuşmaya devam etmiş: - Demek ki yaptığın yardımları içinden gelerek yapmamışsın, Allah’ın sevgisini kazanamamışsın, yoksa ettiğin o hayrı neden görmeyeceksin ki? İhtiyar adam şöyle demiş: Eğer yaptığımı Allah için yapmasaydım, O’nun sevgisini kazanmasaydım, Allah bugün benim sırtımı Hızır’a keseletir miydi? Hızır (a.s.) duydukları karşısında çok şaşırmış. Allah’ım demiş, bana verdiğin Seni sevenlerin listesinde bu ihtiyarın adı yok, bu nasıl olur? Yüce Allah şöyle demiş: “Ey Hızır! Biz, bizi sevenlerin listesini sana verdik ancak bizim sevdiklerimizin listesi bizim yanımızdadır..." Hz Mevlânâ Celâleddin-i Rûmî der ki; İnsanın kalbinde saklı öyle şeyler vardır ki verdikçe çoğalır, Bu hazinelerin başında SEVGİ gelir. İşte bir dostun bir dosta verebileceği hediyelerden bazıları şunlardır ki; Gönlü rahatlatacak bir TEBESSÜM! ... Kalbe kuvvet verebilecek bir TATLI SÖZ! ... Morali düzeltecek bir TAKDİR! ... Neşesini yerine getirecek bir ŞAKA! ... Kızgınlığını söndürecek bir HOŞGÖRÜ! ... Hoşa gidecek bir güzel DAVRANIŞ! ... ALLÂH’ın Râhmetini çekecek bir HAYR DU Dualarınızda yer alabilmek ümidiyle

1437 HICRI yılınız mübarek olsun.


©AirportHaber

Temel Kotil personelin hicri yılbaşını kutladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (85)

Hawaiiden. Yaziyorum. Yalan degil ~ 3 yıl önce
Islamla ve. Hic bir dinle. Alay edilmez Allah alay edenler. Gulenler. Inkarcilara. Cok buyuk bir. Azap. Hazirlamistir . Oyle bir. Felketki. Kayniyan katranin icine atiliyor. Yalvariyor. Ne olur beni burdan kurtarin O katranin icinde ne oldurur ne. De cikartilir. Bu ayettir. Yaziyorum. Inkarcilar. Alay edenler. Ve paygamberleri oldurenler Bu gibi gecmis. Nice kavimleri. Bu dunyada olsun. Ebedi dunyada olsun Helak olmuslar. Allah. Dogru yolda ayirmasin. Hepimizi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Doktor ~ 3 yıl önce
Bu ne biçim bir düşüncedir? Sizi gerçekten de Allah ıslah etsin. Ne yani korktuğumuz için mi inanalım. Nerede din sevgisi? Bunun din olduğunu düşünmüyorum. İnanç mı, elbetteki gerek, ama insan korktuğu için değil sevdiği için saygı duymalı ve inanmalı. Sana iyi bir ruh doktoruna gitmeni, ve Rabbül Alemin gönderdiği ilk emri uygulamaya başlamanı öneririm. Yani OKU' manı.
Trol ~ 3 yıl önce
Tüm troller burada bir araya gelmişidi, ver yansın ediyorudu, herkese laf yetiştiriyorudu.Tam bir şuursuzluk ve çılgınlık içerisindeyidi.
Hawaii ~ 3 yıl önce
Allah. O takvayi. Laik olana verir bu yazdigim bircok. Surelerde gecer. Bende. Arabi. Aylari takip etmem fakat. Hicret muharrem ve buna benzer. Aylar. Gunler. Muslumanlarindir Istiyen kabul eder. Istiyen etmez bu her kese. Nesip olmaz allah cc. Diyor. Dinde zorlama yoktur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hawaii ~ 3 yıl önce
Yesugay. Dogru soyluyorsun Kimseyi zorlan. Musluman edemeyiz. Allah diledigine o. Takvayi. Verir. Diledigine vermez

Yanıtla

Kalan karakter 1000
müslüman ~ 3 yıl önce
be müslüman y.teknisyen sürünüyor çakma sendika maaş düşürüyor herkezin moral 0

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000