14 Aralık 2012, Cuma 09:05:45

TEMEL KOTİL ÖĞRENCİLERİN SORULARINI YANITLADI

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, Milano Bocconi Üniversitesi'nde verdiği konferansta, serbest piyasa ve rekabetten yana olduklarını söyledi.
  • THY Genel Müd. Sayin KOTiL, bugun 18.45'te B.evler Genclik Meclisinde ogrencilerin sorularini yanitlayacak.Hepiniz davetlisiniz
  • I guess you just couldn't notice the exclamation marks at the end, which means I'm cheering.. so can definitely use "Title Case" for all the words in the sentence... Kanada'da yaşayan türklere ingilizce dersi verilir...
  • Ingilizceyi iyi derecede bilen arkadas, 'We Love You" degil " We love you" demek istedin galiba. Ingilizce'de imla kurallarina dikkat edelim lutfen, Kanada'dan selamlar, ingilizceyi iyi bilen arkadas.
  • Sevgili okuyucular hepinize iyi akşamlar... muhtemelen buradaki en iyi ingilizce seviyesine sahip yorumcu olarak (hadi mütevaziliği de bırakayım "en iyisi olarak") şunu söylemek istiyorum: eskiden önemli şirketlerin CEO'larının dış ülkelerde çok düzgün ve akıcı ingilizce konuşmaları gerektiğini düşünürdüm, ama artık böyle düşünmüyorum. Ne kadar kırık ve bozuk bir ingilizceye sahip olursanız markanız ve ürününüz o kadar öne çıkıyor, "sömürge ülkesinin şirketi" algısı yok oluyor ve "eeh ben ürünüm ve şöhretim ile buradayım ve ingilizceyi iyi konuşmaya tenezzül bile etmiyorum" duruşu öne çıkıyor.. darısı diğer vauww woavv diye aklı sıra amerikan aksanı yapmaya çalışan tiplerin başına... We Love You Mr. Temell Cotthill !!!

Bazı temaslarda bulunmak üzere İtalya'ya giden Genel Müdür Kotil, dün Milano Bocconi Ünivesitesi'nde, "Hava Yolu Endüstrisinde Beklenti ve Perspektifler: Türk Hava Yolları örneği" konulu konferans verdi.

Bocconi Üniversitesi öğretim üyelerinden Magda Antonili, üniversitelerinin Türkiye ile çok sayıda işbirliğinin olduğunu, pek çok Türk öğrencinin üniversitelerinde eğitim öğrenim gördüğünü belirterek, "Doktor Kotil, bize bu fantastik havayolunun idaresini, deneyimlerini, büyümesini anlatacak" diyerek, söz verdi.


Temel Kotil, THY'nin son 10 yılda yaptığı atılımlarla, uçuş noktalarını arttırarak en fazla ülkeye uçan havayolu unvanını aldığını, filosunu büyüttüğünü, kurumlarında istihdam edilen işçilerin ve yolcuların sayısında yaşanan artışı, yaptığı sunumla anlattı.

'Hub' olarak kullandıkları İstanbul'un coğrafi konumu itibarıyla kendilerine büyük avantaj sağladığını anlatan Kotil, Thy'nin Asya'ya en fazla uçuş yapan Avrupalı havayolu olduğunu, Afrika'da kimsenin gitmediği yerlere gittiklerini dile getirdi. "Ben Afrika'yı çok severim. Buralara herkes gitmeli. Afrika geleceğin kıtası olacak" diyen Kotil, kıtanın gelişmeye açık, insanların sevecen olduğunu söyledi.

Yaklaşık 2 saat süren konferansın son bölümünde öğrencilerin sorularını cevaplandıran Temel Kotil, iç pazarda Pegasus'un büyümesine yönelik bir soruya,

"Bizim için rekabet olumsuz bir şey değil aksine bizim de faydalanacağımız bir şey. Rekabeti tercih ederiz, rekabeti seviyoruz. Bu THY'nin de çıkarı" yanıtını verdi.

Bir öğrencinin, Avrupa'da İngiliz British Airways ve İspanyol Iberia'nın, Hollandalı KLM ile Air France'ın şirket evliliği yaptığını, THY'nin böyle bir şey düşünüp düşünmediği sorulan THY Genel Müdürü, "THY'nin diğer pazarlara açılımı için başka şeye ihtiyacı yok. Biz yeteri kadar büyüğüz. Bu şekilde rekabet etmek istiyoruz. Başka şirketlerle evlilik düşünmüyoruz" dedi.

THY'de alkollü içki vermediği yönünde bir öğrencinin makale okuduğunu hatırlatması üzerine Kotil, "Welcome drinkler arasında sadece taze meyve suyu ikram ediyoruz. İsteyen olursa içki de ikram ediliyor. Ayrıca kabin içerisinde alkollü içecek servisi var" ifadelerini kullandı. Aynı öğrencinin geçen bahar aylarında yaşanan işten çıkarmalara ilişkin sorusunu da Temel Kotil, şöyle yanıtladı:

"İmaja önem veriyoruz. Şirket büyüyor, bu süreçte bazı hatalar olur. Biz mükemmel değiliz. Hep daha iyiye gidebilmek amaç. Mükemmel olduğumuzu iddia etmiyorum ama etkinliği her zaman daha iyiye götürmeye çalışıyoruz. İşten çıkarılan bu kişiler, illegal hareket ettikleri için işten çıkarıldılar. Bu arada, yılda bin kadar kişiyi de istihdam ediyoruz."

Lufthansa ile ortaklık konusundaki bir soruya da Kotil, iki şirketin de borsada işlem gören şirketler olduğunu şu aşamada yorum yapmasının doğru olmayacağını söylemekle yetindi.

TEMEL KOTİL ÖĞRENCİLERİN SORULARINI YANITLADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

yuficik ~ 5 yıl önce
THY Genel Müd. Sayin KOTiL, bugun 18.45'te B.evler Genclik Meclisinde ogrencilerin sorularini yanitlayacak.Hepiniz davetlisiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eko_kanada'ya ~ 5 yıl önce
I guess you just couldn't notice the exclamation marks at the end, which means I'm cheering.. so can definitely use "Title Case" for all the words in the sentence... Kanada'da yaşayan türklere ingilizce dersi verilir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ooooo ~ 5 yıl önce
walla iyi laf koymuşun..... buna kapak olsun derler bizim türkçede
Eko-Kanada ~ 5 yıl önce
Ingilizceyi iyi derecede bilen arkadas, 'We Love You" degil " We love you" demek istedin galiba. Ingilizce'de imla kurallarina dikkat edelim lutfen, Kanada'dan selamlar, ingilizceyi iyi bilen arkadas.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY ve ingilizce ~ 5 yıl önce
Sevgili okuyucular hepinize iyi akşamlar... muhtemelen buradaki en iyi ingilizce seviyesine sahip yorumcu olarak (hadi mütevaziliği de bırakayım "en iyisi olarak") şunu söylemek istiyorum: eskiden önemli şirketlerin CEO'larının dış ülkelerde çok düzgün ve akıcı ingilizce konuşmaları gerektiğini düşünürdüm, ama artık böyle düşünmüyorum. Ne kadar kırık ve bozuk bir ingilizceye sahip olursanız markanız ve ürününüz o kadar öne çıkıyor, "sömürge ülkesinin şirketi" algısı yok oluyor ve "eeh ben ürünüm ve şöhretim ile buradayım ve ingilizceyi iyi konuşmaya tenezzül bile etmiyorum" duruşu öne çıkıyor.. darısı diğer vauww woavv diye aklı sıra amerikan aksanı yapmaya çalışan tiplerin başına... We Love You Mr. Temell Cotthill !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000