29 Kasım 2013, Cuma 17:16:49

TEMEL KOTİL AB HAVACILIĞININ BAŞKANI OLDU

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, Avrupa'nın önde gelen havayolu şirketlerini bünyesinde toplayan Avrupa Havacılık Derneği'nin (AEA) başkanı oldu.
  • Temel oradaysa Hamdi de artık Dünya Havacılığı Başkanı olmalı, kendisine güveniyoruz
  • Temelin Vuzyonu var, az bulunan sey onda var, gerci kabini calistiriyor ama
  • Temel bey kabin kökenlimi
  • Kabin memurluğu için üniversite açıp insanlara sözler verip sonra bir çok öğrenciyi mülakata bile almayan sayın Temek Kotil değil mi? Sonra itiraz üzerine hem istanbul hemde Kırklareli kabin memuzu ortalama 50 öğrenciyi aynı anda bilgisayar sınavından eleyip dil yetersiz diyen yine bu yönetim değil mi? Aralarında yer hizmetlerinde aktif çalışan bir çok kişi ingilizce sertifikası olduğu halde bu sınavı nasıl geçemiyor bir bölüm insanda floryada sizinle çalıştı o süre zarfında bu kişiler nasıl olduda ingilizce soruları konuları yapabildi bir anda o mülakatta herkes 0 ingilizceye döndü? Sonrasında 20 günlük eğitimle kabin memuru aldınız grev olduğu halde 2 sene okul okuyup son senelerini sizin eğitim müdürünüzün yaptığı programlarla geçen öğrenciler neden bu şekilde resmen helak edildi? Lise mezunu yabancı pilot alan şirket kendi eğittiği üniversiteli KM ler bile çok geldi bunları açıklayın önce Temel Bey ( sizde yorumlarımızı neden yayınlamıyorsunuz hakaret yok bişey yok anlamıyoruz)

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, Avrupa'nın önde gelen havayolu şirketlerini bünyesinde toplayan Avrupa Havacılık Derneği'nin (AEA) başkanı oldu.

Kotil, Brüksel'de düzenlenen AEA Liderlik Zirvesi'nde alınan karar gereği başkanlık görevini iki yıl sürdürecek. AEA Başkanı seçilmesinin ardından konuşan Kotil, "Çok büyük onur duydum. Bir Türk olarak, başarılı bir şirketin genel müdürü olarak Avrupa'daki şirketlerin derneğinin başkanı olmak güzel bir duygu" dedi.

AEA'nın kendisinden büyük beklentileri olduğunu, üyelerin de bunu dile getirdiğini söyleyen Kotil, "Artık ortada 1980'ler yok. O dönemde havacılıkta dünya yalnızca Kuzey Amerika ve Avrupa'dan ibaretti. Artık düzenlemeler daha uygun şekilde yapılmalı ki sektör daha rahat büyüsün. Tabii bir de moral vermek gerekiyor. Dünyada yolcu sayısı artıyor. 3,1 milyar yolcu 6,7 milyar oluyor. Avrupalı taşıyıcılar ve tabii ki THY'nin bundan pay alması gerekiyor. Bunun için çalışacağız. Benim için güzel bir tecrübe olacak" diye konuştu.

"THY, AB'ye girdi"

AEA'yı, Avrupa Birliği komisyonlarında iki yıl boyunca kendisinin temsil edeceğini ifade eden Kotil, "THY olarak AB'ye girdik" dedi. Şirketin çok başarılı olduğunu ve "işin özünün" maliyet değil moralle ilgili olduğunun altını çizen Kotil, "Yapmak isterseniz yaparsınız. Babaannem öyle derdi. Biz de yapıyoruz" dedi.

THY'nin büyümesini 10 yıl daha sürdüreceğini belirten Kotil, "Ondan sonra da devam eder. Zor bir şey değil. Aslında çocukluğumuzda öğrendiğimizi uyguluyoruz. İsraf etme, yolcuyu evindeki misafirin gibi tut. Biz onu yapıyoruz" diye konuştu.

"Biz işimizi yapıyoruz"

Alman havayolu şirketi Lufthansa'nın THY ile işbirliğini sınırlandırma kararı konusunda gerekli açıklamaların yapıldığını, o açıklamaların ötesinde bir şey söylemeye gerek olmadığını belirten Kotil, "kararın gözden geçirilip geçirilmeyeceği" konusunda ise "Lufthansa'nın kararı tek taraflıdır. Sonuçta karşı tarafın ne yapacağına bağlı. Biz işimizi yapıyoruz" dedi.

Bünyesinde THY'nin yanı sıra aralarında British Airways, Air France, KLM, SAS ve Lufthansa'nın da bulunduğu 31 havayolu şirketini barındıran AEA'nın 2014'teki zirvesi İstanbul'da yapılacak.

TEMEL KOTİL AB HAVACILIĞININ BAŞKANI OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Dünya ~ 4 yıl önce
Temel oradaysa Hamdi de artık Dünya Havacılığı Başkanı olmalı, kendisine güveniyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vizyon ~ 4 yıl önce
Temelin Vuzyonu var, az bulunan sey onda var, gerci kabini calistiriyor ama

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Temel ~ 4 yıl önce
Temel bey kabin kökenlimi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kabin ~ 4 yıl önce
Kabin memurluğu için üniversite açıp insanlara sözler verip sonra bir çok öğrenciyi mülakata bile almayan sayın Temek Kotil değil mi? Sonra itiraz üzerine hem istanbul hemde Kırklareli kabin memuzu ortalama 50 öğrenciyi aynı anda bilgisayar sınavından eleyip dil yetersiz diyen yine bu yönetim değil mi? Aralarında yer hizmetlerinde aktif çalışan bir çok kişi ingilizce sertifikası olduğu halde bu sınavı nasıl geçemiyor bir bölüm insanda floryada sizinle çalıştı o süre zarfında bu kişiler nasıl olduda ingilizce soruları konuları yapabildi bir anda o mülakatta herkes 0 ingilizceye döndü? Sonrasında 20 günlük eğitimle kabin memuru aldınız grev olduğu halde 2 sene okul okuyup son senelerini sizin eğitim müdürünüzün yaptığı programlarla geçen öğrenciler neden bu şekilde resmen helak edildi? Lise mezunu yabancı pilot alan şirket kendi eğittiği üniversiteli KM ler bile çok geldi bunları açıklayın önce Temel Bey ( sizde yorumlarımızı neden yayınlamıyorsunuz hakaret yok bişey yok anlamıyoruz)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000