13 Mayıs 2011, Cuma 14:04:12

TEC'TE MUTLU SON

Bugün greve gidecek olan Hava-İş ile TEC Yönetimi arasında anlaşma sağlandı...
  • tebrikler haklarınızı aldınız peki sıra kimde şimdi hak kazanma zamanı TGS de tabiki orda uçak altında ezilen hakları elinden alınan mesaiye bırakılıp mesaileri ne ücretle nede izinle ödenmeyen işçi kadeşlerimizde TGS uçak altında çalışna işçilerimizin sorunlarınıda çok iyi biliyoruz mesaiye bırakılıpta 150 saat 120 saat 90 saat mesaisi ödenmeyen kardeşlerimiz var ..gece çalışıp sabah mesaiye bırakılıp iş çalışma saatlerine yansıtılmayan işçi kardeşleimizin haklarını aramada sıkı durun TGS sıra sizde yakında sizdede çalışanlarınız mutlu sona erecek...
  • Çok değerli TEC çalışanları; sizler birer kıvılcım oldunuz. Onurlu ve dik durdunuz, takdire şayan. Bizler THY çalışanları gıpta ile baktık sözleşme sürecinizdeki gidişata karşı tavırlarınıza.Sizleri, bu başarı ve kazanımlarla sonuçlanan sözleşmenizden dolayı kutluyoruz. Umarım THY öçalışanlarıda bu mücadeleyi örnek almışlardır. Selamlar!
  • hayırlı olsun herkese.Pegasus Havayollarını örgütleyemez çünki Sabiha gökçene geleni UTED de unutuyor Hava iş nasıl unutmasın aidat haricinde.biz hava iş te görevde aldık baktık bi sürü kavuna emeğimiz gidiyo hepsini bıraktık kardeşim.bu kadar gaza gelme ister.sendika hep kendine çalışıyor.sen önce kendine güven.kimseye bel bağlama.
  • soruyorum acaba TEKNİK te kazanılan hakları işveren tam anlamıyla emekçiye vermiyor neden peşine düşmüyorsunuz... Örnek mi istersininz PASS biletler desem yeterli olur sanırım...

THY Teknik A.Ş. ve Pratt&Whitney bünyesinde faaliyet gösteren Turkish Engine Center (TEC) bugün başlaması beklenen grev, sendika ile işverenin son dakikada anlaşmaya varması üzerine gerçekleştirilmedi.

AirportHaber'in edindiği bilgiye göre, sendika tarafından talep edilen tüm maddeler kabul edildi.

Hava-İş Sendikası ile TEC Yönetimi arasına yürütülen Toplu İş Sözleşmesi'nin 17 maddesinde anlaşmaya varılamamıştı. Bunun üzerine, sendika bugün saat 12.00'da greve başlayacağını duyurmuştu.

TEC personeli, öğle saatlerinde Sabiha Gökçen Havaalanı girişinde toplandığı sırada, patrondan yeniden görüşme talebi geldi. Hava-İş Genel Başkanı Atilay Ayçin ve sendika yöneticilerinin katıldığı görüşme, yaklaşık bir saat sürdü.

Yapılan görüşmenin ardından açıklanada bulunan Hava-İş Başkanı Atilay Ayçin, patronun bütün taleplerini kabul ettiğini, uzlaşmaya varılamayan 17 maddede de anlaşma sağlandığını ifade etti. Ayçin, sözleşmesinin detaylarına ilişkin bilgi vermedi.

Anlaşmanın sağlanmasıyla birlikte rahat bir nefes alan sendika üyesi işçiler taleplerinin karşılanmasıyla büyük bir sevinç yaşadı.

TEC'TE MUTLU SON

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (40)

Misafir ~ 7 yıl önce
tebrikler haklarınızı aldınız peki sıra kimde şimdi hak kazanma zamanı TGS de tabiki orda uçak altında ezilen hakları elinden alınan mesaiye bırakılıp mesaileri ne ücretle nede izinle ödenmeyen işçi kadeşlerimizde TGS uçak altında çalışna işçilerimizin sorunlarınıda çok iyi biliyoruz mesaiye bırakılıpta 150 saat 120 saat 90 saat mesaisi ödenmeyen kardeşlerimiz var ..gece çalışıp sabah mesaiye bırakılıp iş çalışma saatlerine yansıtılmayan işçi kardeşleimizin haklarını aramada sıkı durun TGS sıra sizde yakında sizdede çalışanlarınız mutlu sona erecek...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Çok değerli TEC çalışanları; sizler birer kıvılcım oldunuz. Onurlu ve dik durdunuz, takdire şayan. Bizler THY çalışanları gıpta ile baktık sözleşme sürecinizdeki gidişata karşı tavırlarınıza.Sizleri, bu başarı ve kazanımlarla sonuçlanan sözleşmenizden dolayı kutluyoruz. Umarım THY öçalışanlarıda bu mücadeleyi örnek almışlardır. Selamlar!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
hayırlı olsun herkese.Pegasus Havayollarını örgütleyemez çünki Sabiha gökçene geleni UTED de unutuyor Hava iş nasıl unutmasın aidat haricinde.biz hava iş te görevde aldık baktık bi sürü kavuna emeğimiz gidiyo hepsini bıraktık kardeşim.bu kadar gaza gelme ister.sendika hep kendine çalışıyor.sen önce kendine güven.kimseye bel bağlama.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
soruyorum acaba TEKNİK te kazanılan hakları işveren tam anlamıyla emekçiye vermiyor neden peşine düşmüyorsunuz... Örnek mi istersininz PASS biletler desem yeterli olur sanırım...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000