04 Mayıs 2011, Çarşamba 17:57:16

TEC'TE GREV TARİHİ BELLİ OLDU

TEC'te uyuşma sağlanamadı, Hava-İş sendikası grev tarihini işverene bildirdi. Peki grev ne zaman?
  • Şovcu.. Türkçe de biliyor...Ne güzelll...
  • Binlerce sendikasız, güvencesiz havacılık çalışanı olarak gözümüz kulağımız sizde bugün thy teknik çalışanı'nın hakkı korunmazsa yarına dair hiçbirimizin umudu kalmayacak.İçimizde birazcık sendika kurma hayali barındıranlar varsa bile cesaretleri kırılacak.Ünlü slogandaki gibi''Tekel kazanırsa halk da kazanır'' havaiş direnişle simgeleşen Tekel'in kendi alanında bir yansıması gibi
  • TEC DE İŞTEN ATILAN TEKNİSYENLER NE OLDU ONLAR ATILDIKLARI İLEMİ KALACAKLAR.SENDİKA BU İŞİ BİTİRMEK İCİN YAPTIĞI ŞOVA 3 TEKNİSYENİ KURBAN MI SECTİ.Grev başlamalı ve bu arkadaşlar işe geri alınmadan bitmemelidir.O zaman grev,grev gibi olur.Haydi rastgele...
  • orası satıldı burası satıldı... sanki sendika sattı orayı burayı. satanlara kimse hesap sormuyo... 12 haziran da seçim olunca sabah erken saatte gidip utanmadan bunlara oy verecek olan sizler değilmisiniz. biryerler satıldıysa en büyük suçlu sizsiniz. önce sendikaya değil kendinize hesap sorun.

Hava-İş'ten yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Hava-İş Sendikası Amerikalıların çoğunluk hissesine sahip olduğu Pratt&Whitney THY Teknik Uçak Motoru Bakım Merkezi Limited Şirketinde GREV UYGULAMASI tarihini, 13 Mayıs 2011 tarihi olarak kararlaştırdı.

Hava-İş Genel Merkez Yönetim Kurulunun 2 Mayıs 2010 tarih 32 sayılı kararı ile alınan grev uygulama kararı 3 Mayıs 2011 tarihinde noter kanalı ile işverene tebliğ edildi.
%51 Hissesi Amerikalılara ait olan Pratt&Whitney THY Teknik Uçak Motoru Bakım Merkezi Limited Şirketinde 1. Dönem toplu iş sözleşmesinde 111 gün süren görüşmeler sonunda Resmi Arabulucu süreci de uyuşmazlıkla sonuçlanmıştı.

Hava-İş sendikası 12 Nisan 2011 tarihinde yasal prosedür gereği işyerinde GREV KARARINI ilan etmişti.
Grev Kararından sonra işveren grev oylaması için imza toplamış ve Grev Oylamasına gidilmişti.

Grev oylamasında çalışan 235 işçinin 186'sı GREVE EVET yönünde oy kullanarak işveren tekliflerini kabul etmediklerini beyan etmişti.
Grev Oylamasından sonra işverenle 2 görüşme yapıldı. 3 Mayıs 2011 tarihinde işverence uyuşmazlıklık maddelerinin tümü üzerinden yeni bir teklif getirildi.
Sendikamız yarın üyeleri ile yapacağı toplantı ile teklifleri değerlendirerek işverene sonuçlarını bildirilecek."


TEC'TE GREV TARİHİ BELLİ OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 7 yıl önce
Şovcu.. Türkçe de biliyor...Ne güzelll...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Binlerce sendikasız, güvencesiz havacılık çalışanı olarak gözümüz kulağımız sizde bugün thy teknik çalışanı'nın hakkı korunmazsa yarına dair hiçbirimizin umudu kalmayacak.İçimizde birazcık sendika kurma hayali barındıranlar varsa bile cesaretleri kırılacak.Ünlü slogandaki gibi''Tekel kazanırsa halk da kazanır'' havaiş direnişle simgeleşen Tekel'in kendi alanında bir yansıması gibi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
TEC DE İŞTEN ATILAN TEKNİSYENLER NE OLDU ONLAR ATILDIKLARI İLEMİ KALACAKLAR.SENDİKA BU İŞİ BİTİRMEK İCİN YAPTIĞI ŞOVA 3 TEKNİSYENİ KURBAN MI SECTİ.Grev başlamalı ve bu arkadaşlar işe geri alınmadan bitmemelidir.O zaman grev,grev gibi olur.Haydi rastgele...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
orası satıldı burası satıldı... sanki sendika sattı orayı burayı. satanlara kimse hesap sormuyo... 12 haziran da seçim olunca sabah erken saatte gidip utanmadan bunlara oy verecek olan sizler değilmisiniz. biryerler satıldıysa en büyük suçlu sizsiniz. önce sendikaya değil kendinize hesap sorun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000