25 Ekim 2010, Pazartesi 11:27:53

TEC için resmi açılış ne zaman yapılacak?

THY Teknik ile Pratt & Whitney ortaklığında Sabiha Gökçen Havalimanı’na kurulan Motor Bakım Merkezi'nin resmi açılışı için gün sayıyor.
  • sasirdim olumsuz bir yorum gonderen olmamis bir terslik var bu iste, belki de bir kac gun sonra hic okunmayan bir kose yazari THY degil mi bir seyler ciziktirir

CFM56 ve V2500 motorlarına bakım hizmeti vermek üzere THY Teknik A.Ş ve Pratt&Whitney Global Service Partners tarafından 14 Temmuz 2008’de temeli atılan HABOM projesi kapsamındaki Uçak Motoru Bakım Merkezi, fiilen faaliyete geçti.

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı’nda kurulan kısa adı ‘TEC’ olan Motor Bakım Merkezi, geçtiğimiz yılın Aralık ayı ortalarında çalışmalara başladı. TEC’te görev alacak personel Atatürk Havalimanı’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na geçti.

İlk olarak 21 Ocak 2010 tarihinde açılışının yapılması beklenen Motor Bakım Merkezi’nin resmi açılışı, başbakanın yoğun programı nedeniyle erteleniyordu.

Uzun süredir beklenen resmi açılış nihayet bu haftasonu yapılacak. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın da katılacağı görkemli bir açılışla sektördeki yerini alacak olan TEC, HABOM projesinin de ilk adımı olacak.

Pratt & Whitney THY Teknik Uçak Motoru Bakım Merkezi, kısa adıyla “Türkiye Motor Merkezi”, başta Türkiye ve Türkiye’ye yakın bölgeler olmak üzere tüm global müşterilere motor bakım, tamir ve revizyon hizmeti sunacak. Tesis tam kapasiteye ulaştığında yılda 200 motor bakımı yapılacak.

Türkiye Motor Merkezi, CFM56–3, –5B, –5C ve –7B ile V2500–A5 motor tiplerine bakım hizmeti sunacak.

Merkezin açılışının 30 Ekim Cumartesi günü saat 11:45'te yapılacağı duyuruldu.

TEC için resmi açılış ne zaman yapılacak?

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 8 yıl önce
sasirdim olumsuz bir yorum gonderen olmamis bir terslik var bu iste, belki de bir kac gun sonra hic okunmayan bir kose yazari THY degil mi bir seyler ciziktirir

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000