06 Mayıs 2011, Cuma 20:11:27

TEC ÇALIŞANLARI İÇİN ŞOK KARAR

Türk Hava Yolları ve Pratt&Whitney ortaklığındaki TEC'de grev rüzgarı eserken THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu'dan sert açıklama gelmişti. Gelişmeleri takip eden AirportHaber yeni bilgilere ulaştı. İşte çalışanların hoşuna gitmeyecek o bilgiler.
  • HAMDİ BEY OTO TAMIRANESINDE CALISIYORUM BENİ İŞE ALIRMISIN TECRUBELIYIMMM
  • şu emek mücadelesini saygıyla karşılamamak elde değil .herkes kendince yorumlamış ama şunu bilmek lazım o çalışanlar herşeyin farkındadır. hamdi bey söylediğini çoktan göze almışlar ve mucadelelerini sürdürüyorlar.şirketleri ilk kurulmuş olmasına rahmen burayı çin veya singapurla falan karıştırmış....burası dunya yı dize getiren topraklar unutmasınlar
  • kthy de yatarak para alanlarla thy ve iştiraklerinde alnının teri,bileğinin hakkıyla çalışarak milyonlarca usd katma değer yaratan teknisyenleri karıştırıyorsan zaten bu değerlerin anlamını hiç bilmiyorsundur.
  • Kthy ornegi ortada sendika batirdi unutmayin bindiginiz dali kesiyorsunuz.

THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu grev kararına aldırmadıklarını bugün AirportHaber'e yaptığı açıklama ile net olarak ifade etmişti.  Gün boyu gelişmeleri takip eden AirportHaber Turkish Engine Center yönetimin aldığı karara ulaştı. Çalışanlar açısından hiçte hoş olmayan bu karar karşısında Hava-İş Sendikası'nın ne yapacağı merak ediliyor. TEC yönetimi lokavt kararı aldı.

Bu kararla birlikte işveren sendikalı işçileri çalıştırmama hakkına sahip. Ancak yine Airporthaber'in TEC kaynaklarından edindiği bilgilere göre greve gidecek işçilerin yerine işyerindeki çalışmanın durmaması için planlar yapıldı. Bu süreçte TEC'te çalışacakların listesi hazırlandı.

Hava-İş Sendikası'nın işverenin bu restine karşılık uzlaşmaya gidip gitmeyeceği bilinmezken, sendika cephesinde sessizlik devam ediyor. 13 Mayıs'a 8 gün gibi kısa bir süre kalmasına rağmen tarafların anlaşmaya yanaşmaması çalışanların tedirgin olmasına neden oluyor.

AirportHaber.com Özel

TEC ÇALIŞANLARI İÇİN ŞOK KARAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

Misafir ~ 7 yıl önce
HAMDİ BEY OTO TAMIRANESINDE CALISIYORUM BENİ İŞE ALIRMISIN TECRUBELIYIMMM

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
şu emek mücadelesini saygıyla karşılamamak elde değil .herkes kendince yorumlamış ama şunu bilmek lazım o çalışanlar herşeyin farkındadır. hamdi bey söylediğini çoktan göze almışlar ve mucadelelerini sürdürüyorlar.şirketleri ilk kurulmuş olmasına rahmen burayı çin veya singapurla falan karıştırmış....burası dunya yı dize getiren topraklar unutmasınlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
kthy de yatarak para alanlarla thy ve iştiraklerinde alnının teri,bileğinin hakkıyla çalışarak milyonlarca usd katma değer yaratan teknisyenleri karıştırıyorsan zaten bu değerlerin anlamını hiç bilmiyorsundur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Kthy ornegi ortada sendika batirdi unutmayin bindiginiz dali kesiyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000