26 Ocak 2013, Cumartesi 13:27:29

TAV'DAN KÖRÜK AÇIKLAMASI

Türk Hava Yolları'na ait uçağın 219 numaralı körükte yolcularını indirdiği sırada körüğün çökmesi ile ilgili TAV'dan açıklama geldi.
  • Kazanın emniyet takozu olduğu % 100. Gerekli tüm kontroller yapıldı, takozdan başka bir ihtimal yok.
  • sizi gülerek takip ediyorum,1.bu olay kesinlikle teknik bir olay değil,kesinlikle dikkatsiz,meraklı veya kasıtlı birinin emniyet takozuna basması sonucu gerçekleştiğini yakınen biliyorum,ki yakında çıkar.2.si körüğün uçaktan çıkmasını sadece thy teknik değil , ortaklaşa uçağa zarar vermeden çıkmasını sağlayan tav teknikle beraber sağlayan kişilerinde bulunduğunu biliyorum,3.basınımızada helal olsun hidrolik sisteminin nasıl boşaldığını bilmeden kalkıp masa başında yorum yazan kişileride kınıyorum daha dikkatli olursanız veya teknik konuları bilip yazarsanız daha mutlu olacağım.
  • smart...araçları var..ama ....sımart değiller..
  • THY nin bunun peşine düşüp kimin yada neyin neden oldugunu ögrenmesi ve bir daha başına gelmemesi için önlem aldırması gerekir bence

TAV'dan yapılan açıklama şöyle;

İstanbul Atatürk Havalimanı'na saat 11.10'da inen Boeing 777 tipi TK 763 sefer sayılı Dubai - İstanbul uçağı 219 numaralı köprüye yanaşıp yolcularını sorunsuz bir şekilde boşaltmıştır.

Yolcuların uçaktan ayrılmasından sonra ön tahminlere göre köprü emniyet takozuna basılması veya hidrolik arızası sebebiyle meydana gelen bir arıza sonucu kot kaybederek bir metre aşağı inmiştir.

Meydana gelen kaza sonucu uçak kapısı menteşeleri zarar görmüştür.

Bilgilerinize sunarız.
Saygılarımızla,

TAV İstanbul

TAV'DAN KÖRÜK AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

xxx ~ 5 yıl önce
Kazanın emniyet takozu olduğu % 100. Gerekli tüm kontroller yapıldı, takozdan başka bir ihtimal yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ben ~ 5 yıl önce
sizi gülerek takip ediyorum,1.bu olay kesinlikle teknik bir olay değil,kesinlikle dikkatsiz,meraklı veya kasıtlı birinin emniyet takozuna basması sonucu gerçekleştiğini yakınen biliyorum,ki yakında çıkar.2.si körüğün uçaktan çıkmasını sadece thy teknik değil , ortaklaşa uçağa zarar vermeden çıkmasını sağlayan tav teknikle beraber sağlayan kişilerinde bulunduğunu biliyorum,3.basınımızada helal olsun hidrolik sisteminin nasıl boşaldığını bilmeden kalkıp masa başında yorum yazan kişileride kınıyorum daha dikkatli olursanız veya teknik konuları bilip yazarsanız daha mutlu olacağım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TAV ~ 5 yıl önce
smart...araçları var..ama ....sımart değiller..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
! ~ 5 yıl önce
THY nin bunun peşine düşüp kimin yada neyin neden oldugunu ögrenmesi ve bir daha başına gelmemesi için önlem aldırması gerekir bence

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000