27 Nisan 2014, Pazar 10:56:51

'TAŞIN ALTINA ELİNİZİ DEĞİL BAŞINIZI KOYUN'

26 Nisan Pilotlar Günü'nün ilk kez 'Dünya Pilotlar Günü' olarak kutlandığı özel geceye TALPA ev sahipliği yaptı.
  • Taşeron mu olmak istiyorsun.
  • Literatürde biz bu tür kokteyllere HSD( HAVANDA SU DÖVME) kokteylleri diyoruz ... Anlayana....
  • Abi bir vakif meslek odasinda nedir allah askina protokol yahu, uyelerle karissaydiniz iyi olmazmiydi
  • Pegasus hava yollari teknik saw calisaniyim.Pilot lar her sirkette oldugu gibi bizim sirketimizdede en avantajli durumda .Aldiklari paralar haklari rahatlari,diger birimlere teknik,kabin,operasyona gore mutis iyi durumda.Gelin gorunki bu beyler hala doymaz surekli ister hep kendilerine derler.En son sirketin yillik dagittigi kar payini maaslari carpi 2.5 yani 20000x2.5 =50.000tl civarinda para alacaklar.Peki teknik ne alacak bir alt seviye maas gurubu sirkette,en fazla 1000tl kar payi.Adalet ulkemizden gitmis insanlari bu derece ezen yonetim de,doymayan bu kaptan tayfasinida kiniyorum.Sabancinin aile dedigi zumrede biz uveyiz

26 Nisan Pilotlar Günü'nün ilk kez 'Dünya Pilotlar Günü' olarak kutlandığı özel geceye TALPA ev sahipliği yaparken Ataköy Shereton'da düzenlenen kokteyle ilgi de büyüktü.

26 Nisan Dünya Pilotlar Günü kokteylinin açılışında bir konuşma yapan TALPA Başkanı Gürcan Mantı; 'IFALPA'ya sunduğumuz önerinin kabul edilmesiyle ilk kez bu yıl 'Dünya Pilotlar Günü'nü kutluyoruz. Havacılık mesleğinde yazılı olan kuralların dışında en değerli kaynağın, yaşadığımız deneyimler olduğunu, bunları aktarmanın ve tartışmanın önemli olduğunu düşünüyoruz' dedi.

'KAR EKSENİYLE DÜZENLENEN MESAİ TALİMATI İLE BU MESLEĞİN GELECEĞİ OLAMAZ'

Uçucu ekiplere yönelik mesai şartlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Mantı; 'Özellikle insan bünyesini zorlayan, dinlenme sürelerini kısaltan veya kalitesini düşüren ticari beklenti ve kar eksenine göre düzenlenmiş mesai talimatları ile bu mesleğin geleceğinin olmayacağı ve bu durumun sürdürülebilir olmadığı gerçeği ile yüzleşmek zorundayız. Pilotların ancak mezarda dinlenebileceği bir çalışma düzeninin iylleştirilmesi ve uçuş emniyetinin maksimum düzeye getirilmesi için herkesin ve sektörde faaliyet gösteren her kuruluşun taşın altına elini değil başını da koyması gerekmektedir.Böyle bir süreçte pilotluk gibi bilgi, beceri, karar verme yeteneği, sezgi ile sürekli eğitim ve gelişimi zorunlu kılan bir mesleğin adeta sıradan bir iş konumuna getirilmeye çalışıldığını üzülerek gözlemlemekteyiz. Bizler maalesef pilotların ekonomik kazançlarının karşılığında neleri kaybettiğini yaşayarak öğreniyoruz. Sosyal hayatını feda eden, aile bağları zayıflayan ama en önemlisi sağlığını kaybeden bir meslek grubuna dönüşmek, meslek örgütü olarak bizleri son derece rahatsız etmektedir. 

TALPA olarak sorunlarımızı sadece ülkemizde çözmeye çalışmakla kalmıyor uluslararası platformlarda da gündeme getiriyoruz.

Çalışma düzenimizin yasal zemine kavuşturulması için çabalarımızı önümüzdeki aylarda daha da yoğunlaştıracağız. 

Bu arada çok öncelikli olmasa da yıllardır çözüleyemen bir sorunumuz için attığımız adımda da sona yaklaştık. Bildiğiniz gibi, uçuş ekiplerinin bir bölümü seçimlerde uçuşta olmaları nedeniyle oy kullanamıyordu. Bu sorunu çözümlemek için geçtiğimiz hafta TBMM Başkanvekili Sadık Yakut ile yaptığımız görüşmede sonuç alma noktasına yaklaştık. Çalışmalar başladı ve umuyorum yapılan ilk seçimlerde tüm uçuş ekipleri olarak göreve giderken havaalanlarında oyumuzu kullanabileceğiz. Herkese teşekkür ederim' dedi.

Gürcan Mantı'nın konuşması sırasında misafirlere gösterilen Türk Hava Yolları'nın geçtiğimiz günlerde yayınladığı yeni reklamı, katılımcılar tarafından büyük alkış aldı.

Konuşmanın ardından bazı katılımcılara plaket takdim edilmesiyle kokteylde müzik şölenine geçildi.©AirportHaber

'TAŞIN ALTINA ELİNİZİ DEĞİL BAŞINIZI KOYUN'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Wayy a ~ 4 yıl önce
Taşeron mu olmak istiyorsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 4 yıl önce
Literatürde biz bu tür kokteyllere HSD( HAVANDA SU DÖVME) kokteylleri diyoruz ... Anlayana....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Protokol ~ 4 yıl önce
Abi bir vakif meslek odasinda nedir allah askina protokol yahu, uyelerle karissaydiniz iyi olmazmiydi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Pegasus hava yollari teknik saw calisaniyim.Pilot lar her sirkette oldugu gibi bizim sirketimizdede en avantajli durumda .Aldiklari paralar haklari rahatlari,diger birimlere teknik,kabin,operasyona gore mutis iyi durumda.Gelin gorunki bu beyler hala doymaz surekli ister hep kendilerine derler.En son sirketin yillik dagittigi kar payini maaslari carpi 2.5 yani 20000x2.5 =50.000tl civarinda para alacaklar.Peki teknik ne alacak bir alt seviye maas gurubu sirkette,en fazla 1000tl kar payi.Adalet ulkemizden gitmis insanlari bu derece ezen yonetim de,doymayan bu kaptan tayfasinida kiniyorum.Sabancinin aile dedigi zumrede biz uveyiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000