09 Ocak 2009, Cuma 15:29:47

TALPA'DAN YABANCI PİLOT ATAĞI

Türk Hava Yolları’nın yabancı pilot almak için ilan vermesi TALPA’yı harekete geçirdi. TALPA Başkanı Yılmaz, apar topar THY Genel Müdürü Kotil’den randevu aldı.
  • Daha ne diyelim bu duruma, ülkemizin milli havayolu şirketi, yıllarca yaptığı zararları milletin vergileriyle kapayan şimdide yaptığı üç kuruş karı yedirecek yabancı adam arayan bir kurum...Emirates te Boeing 777 de uçan bir Türk kaptan tanıyorum ülkesine dönmek istiyor,ama TK istemiyor.Neden acaba.Sen aldığın uçağı uçuracak adamı dışardan neden alıyorsun.Teknolojiyi bilimi neden kendi ülkenin insanına öğretmiyorsun yada bilene fırsat vermiyorsun. Nedir bu yabancı hayranlığı...Çamurdan olsun yabancı olsun, avrupalı olsun, amerikalı olsun..Lale devri devam ediyor...
  • gayret Turkishpilot ! pes etmek yok ! E-mail ile olmaz gelip yuz yuze gorusmen lazim. Senin gibi yurdisindan gelen cok Turk var burda THY'de. Ornegin ABD'den, Avrupadan ve Avustralyadan bile var. Basarilar.
  • Iyi Günler,19 yasinda aslan gibi gencim,okuyorum,4.yasimdan beri Havaciliga merakliyim,üstelik Türküm! Ama tek Dezavantajim ne biliyormusunuz? Almanyada yasiyorum!!! Kac kere THY´ye e-Mail yazdim,THY de Pilot olmak icin ne gibi Belgeler lazim diye. Biliyorum THYnin Sayfasinda bazi Bilgiler var ama ortalikta cok gercekdisi Söylemler geziyor,yok THY sadece Askeriyeden aliyormus vs,duymustursunuz hepsini. Neyse 3 kere e-Mail yazdim,hic cevap yok. Halbuki ben Türk Genci olarak bu Ülkenin,ister Almanyada yasayim,ister Iranda,bir Parcasiyim! Atamin cizdigi Yolda ilerlemek istedim kendi Ülkemde, ama maalesef kendi Ülkemiz bizim gibi yurtdisinda yasayan Genclere pek olumlu bakmiyor! Hayatim boyunca bekleyemezdim ve Lufthansa da Egitim alca
  • Ne yapalim ? Ilk okul mezunumu alalim bazilari gibi ? Okumus olmak kisitlayici veya kotu bir kriter degil... ILK, ORTA veya LISE mezunu arkadaslari sunu tavsiye ederim.. Lutfen yuksek tahsilinize devam edin.

Türkiye Havayolları Pilotları Derneği, Türk Hava Yolları’nın yabancı pilot alımıyla ilgili görüşmek üzere THY Genel Müdürü Temel Kotil’e gidiyor. TALPA Başkanı Ali Ziya Yılmaz ve ekibi, THY’de yabancı pilot çalıştırılmak istenmesinden duyduğu rahatsızlığı Kotil’e iletecek.

 

TALPA Başkanı Yılmaz, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

 

Ali Ziya Yılmaz; “Hangi insan kendi ülkesinde yabancı pilotların uçmasını ister ki. Böyle bir şey kabul edilebilir mi? Biz tabi ki böyle bir durumla karşılaşmak istemeyiz. Bu sıkıntımızı dile getirmek üzere sayın Temel Kotil’den randevu talep ettim. Kendisi randevu talebimi kabul etti. Biz bu ilanı THY’nin internet sitesinde gördük. Açıkçası fazla bir fikrimiz de yok. Sayın Genel Müdür ile görüştükten sonra fikrimizi belirleyeceğiz” dedi.

 

 

©AirportHaber.com

TALPA'DAN YABANCI PİLOT ATAĞI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (46)

Kaptan ~ 10 yıl önce
Daha ne diyelim bu duruma, ülkemizin milli havayolu şirketi, yıllarca yaptığı zararları milletin vergileriyle kapayan şimdide yaptığı üç kuruş karı yedirecek yabancı adam arayan bir kurum...Emirates te Boeing 777 de uçan bir Türk kaptan tanıyorum ülkesine dönmek istiyor,ama TK istemiyor.Neden acaba.Sen aldığın uçağı uçuracak adamı dışardan neden alıyorsun.Teknolojiyi bilimi neden kendi ülkenin insanına öğretmiyorsun yada bilene fırsat vermiyorsun. Nedir bu yabancı hayranlığı...Çamurdan olsun yabancı olsun, avrupalı olsun, amerikalı olsun..Lale devri devam ediyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Turkair ~ 10 yıl önce
gayret Turkishpilot ! pes etmek yok ! E-mail ile olmaz gelip yuz yuze gorusmen lazim. Senin gibi yurdisindan gelen cok Turk var burda THY'de. Ornegin ABD'den, Avrupadan ve Avustralyadan bile var. Basarilar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Turkishpilot ~ 10 yıl önce
Iyi Günler,19 yasinda aslan gibi gencim,okuyorum,4.yasimdan beri Havaciliga merakliyim,üstelik Türküm! Ama tek Dezavantajim ne biliyormusunuz? Almanyada yasiyorum!!! Kac kere THY´ye e-Mail yazdim,THY de Pilot olmak icin ne gibi Belgeler lazim diye. Biliyorum THYnin Sayfasinda bazi Bilgiler var ama ortalikta cok gercekdisi Söylemler geziyor,yok THY sadece Askeriyeden aliyormus vs,duymustursunuz hepsini. Neyse 3 kere e-Mail yazdim,hic cevap yok. Halbuki ben Türk Genci olarak bu Ülkenin,ister Almanyada yasayim,ister Iranda,bir Parcasiyim! Atamin cizdigi Yolda ilerlemek istedim kendi Ülkemde, ama maalesef kendi Ülkemiz bizim gibi yurtdisinda yasayan Genclere pek olumlu bakmiyor! Hayatim boyunca bekleyemezdim ve Lufthansa da Egitim alca

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rumuz ~ 10 yıl önce
Ne yapalim ? Ilk okul mezunumu alalim bazilari gibi ? Okumus olmak kisitlayici veya kotu bir kriter degil... ILK, ORTA veya LISE mezunu arkadaslari sunu tavsiye ederim.. Lutfen yuksek tahsilinize devam edin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000