05 Eylül 2013, Perşembe 15:07:27

TALPA EYLEME HAZIRLANIYOR

11. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Şûrası bugün başladı. Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi ve Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA) Başkanı Gürcan Mantı, AirportHaber’e özel değerlendirmelerde bulundu.
  • Açıklamaya bakın yani, "Dünya Pilotlar Birliği ve Avrupa Pilotlar Birliği sıkıştırıyor da onun için bu konuya hassasiyet gösterme gereği duyduk bari eylem yapalım dedik" demeye gelmiyormu bu? Ben mi yanlış anladım. Bu iki örgüt baskı yapmıyor olsaydı ne yapacaktınız Mantı bey, kollarınızı kavuşturup THY grevinde yaptığınız gibi karışmama kararı mı alacaktınız. Kaç kişiyi üye yaptınız, her ay az veya çok bir ücret aldınız. Üyelerinize gittiğiniz ülkede başınıza birşey gelirse size hukuki destek sağlayacak, sahip çıkacağız dediniz. Vaatler buydu değil mi? Şimdi de anlıyoruz ki vaatler ve görev addetikleriniz Dünya Pilotlar Birliği ve Avrupa Pilotlar Birliği baskısı ile icra edilebiliyormuş. Ha onların sana üyeliği var mı yok mu orasını bilmem önemli de değil zaten emekliliğine kadar prim ödeyipte tek sorun yaşamamış üyelerinizin üyelik haklarına sayın. Hani biz üyeniz olmayanlar sizin lüzumsuz olduğunuzu düşünüyoruz ya, öyle olmadığınızı ispat için çok iyi bir fırsat. Ama zorlanmadan...
  • atma gürcan din gardaşıyız. lübnan'a uçuş yapmayacakmış. Uçmayan kaptan disiplin kuruluna sevkedildi. O konuda da eylem planların hazır mı gürcan?
  • siz daha şunu şunu planlıyoruz diyedurun aman bekleyin, harekete geçmeyin geçin kameraların karşısına gülerek poz verin !!!
  • Uçağı düşürülen pilotlarımız için, yurtdışında öldürülen vatandaşlarımız için birşeyler yapmaya çalışmış gibi görünenler, sağ haberi alınanlar için ne kadar çaba gösterebilir. İsrail bir vatandaşı için şüphelendiği ülkeyi bombalıyorsa, aradaki farkı nasıl açıklayabilirsiniz.

11. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Şûrası, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım başta olmak üzere çok sayıda bakan ile davetlinin katıldığı bir törenle bugün resmen başladı. 5-7 Eylül tarihleri arasında yapılacak şuraya katılanlar arasında bulunan Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi ile TALPA Başkanı Gürcan Mantı, AirportHaber’e özel açıklamalarda bulundu.

2023 hedeflerinin bir önceki şûrada ortaya konulduğunu ifade eden SHGM Genel Müdürü Bilal Eşki, “Bugünkü şuranın yaklaşık 1 yıllık bir arka planı var. Burada bir önceki şûrada alınan kararlarda bugün gelinen nokta değerlendirildi. 2035 yılı hedefleri açıklandı. Şûra, bir nevi kılavuz olarak görülebilir. Hedefler insanlara heyecan katıyor. Dolayısıyla hedeflerin korunması önemli... Yeni bir hedef yeni heyecanlar getirecektir” dedi.

Lübnan’da kaçırılan Türk Hava Yolları pilotları hakkında da konuşan Ekşi, “Devletin her kademesi kaçırılan pilotların sağ salim ailelerine kavuşması için girişimlerini sürdürüyor. Biz de Lübnan Sivil Havacılık Otoritesi’yle gerekli görüşmeleri yaptık. Onlar da üzüntülerini ifade etti. İnşallah yakın zamanda ailelerine kavuşacaklar” dedi.TALPA Başkanı Gürcan Mantı da şûranın olumlu yönde büyük etkilerinin olacağını ve sivil havacılık sektörünün de bu etkilerden pay alacağını belirtti. Uzun yıllardır beklenen havacılık kanunu ile ilgili de konuşan Mantı, “Burada çok fazla o konuya ilişkin çalışma yapılacağını zannetmiyorum. Ancak biz Bakanımızla gerekli görüşmeleri randevu alarak gerçekleştiriyoruz. Bildiğiniz gibi biz borçlar kanununa tabiyiz. İş kanununa yalnızca bir madde eklenmesiyle biz tüm haklarımızı kazanabileceğiz. Bunun gündeme getirilmesi de en büyük dileğimiz” ifadelerini kullandı.

MANTI: “KAYGI İÇİNDEYİZ!”

Kaçırılan pilotlarla ilgili olarak kaygı içinde olduklarını söyleyen Mantı, “Biz de bu konuda kaygı içindeyiz. Dünya Pilotlar Birliği ve Avrupa Pilotlar Birliği bizi bu konuda sürekli sıkıştırıyor. Bu konuda yazışmalarımız da var. Eylem planlarımız da hazır. Ancak bekliyoruz. Dışişleri Bakanlığı yetkilileri ve aileler de şuan için eylem yapılmasını istemiyor. Yapılacak eylemin arkadaşlarımıza zarar verebileceğini düşünüyorlar. Bu nedenle de biz onların endişelerini saygıyla karşılıyoruz. Ancak çaresiz kalınması durumunda tüm eylem planlarımızı hayata geçireceğiz. Bu konuda Dünya Pilotlar Birliği ile Avrupa Pilotlar Birliği de hazır bekliyor. Lübnan’a uçuş yapılmaması dahil bir çok planımız var” dedi.

©AirportHaber.com ÖZEL

TALPA EYLEME HAZIRLANIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Mantı işte ~ 5 yıl önce
Açıklamaya bakın yani, "Dünya Pilotlar Birliği ve Avrupa Pilotlar Birliği sıkıştırıyor da onun için bu konuya hassasiyet gösterme gereği duyduk bari eylem yapalım dedik" demeye gelmiyormu bu? Ben mi yanlış anladım. Bu iki örgüt baskı yapmıyor olsaydı ne yapacaktınız Mantı bey, kollarınızı kavuşturup THY grevinde yaptığınız gibi karışmama kararı mı alacaktınız. Kaç kişiyi üye yaptınız, her ay az veya çok bir ücret aldınız. Üyelerinize gittiğiniz ülkede başınıza birşey gelirse size hukuki destek sağlayacak, sahip çıkacağız dediniz. Vaatler buydu değil mi? Şimdi de anlıyoruz ki vaatler ve görev addetikleriniz Dünya Pilotlar Birliği ve Avrupa Pilotlar Birliği baskısı ile icra edilebiliyormuş. Ha onların sana üyeliği var mı yok mu orasını bilmem önemli de değil zaten emekliliğine kadar prim ödeyipte tek sorun yaşamamış üyelerinizin üyelik haklarına sayın. Hani biz üyeniz olmayanlar sizin lüzumsuz olduğunuzu düşünüyoruz ya, öyle olmadığınızı ispat için çok iyi bir fırsat. Ama zorlanmadan...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
atma la atma ~ 5 yıl önce
atma gürcan din gardaşıyız. lübnan'a uçuş yapmayacakmış. Uçmayan kaptan disiplin kuruluna sevkedildi. O konuda da eylem planların hazır mı gürcan?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bekleyin!!! ~ 5 yıl önce
siz daha şunu şunu planlıyoruz diyedurun aman bekleyin, harekete geçmeyin geçin kameraların karşısına gülerek poz verin !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vatandaş ~ 5 yıl önce
Uçağı düşürülen pilotlarımız için, yurtdışında öldürülen vatandaşlarımız için birşeyler yapmaya çalışmış gibi görünenler, sağ haberi alınanlar için ne kadar çaba gösterebilir. İsrail bir vatandaşı için şüphelendiği ülkeyi bombalıyorsa, aradaki farkı nasıl açıklayabilirsiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000