29 Aralık 2011, Perşembe 08:04:02

SUNEXPRESS'TEN REKOR BÜYÜME...

Alman Lufthansa ile Türk Hava Yolları (THY) arasında 1989 yılında imzalanan anlaşmayla kurulan SunExpress, 2011'in ilk 9 ayında rekor büyüme gösterdi...
  • sen yönetime ters düş bakalım akşamı ble beklemezler merak etme..ayrılanlarla bir konuş bakalım.yıllarca çalışırken iyi birden mi kötü oluyor bu insanlar...
  • Cahil kardes istersen arastir bakalim asker pilot maaslari 6-7 milyar olmus mu olmamis mi..son zamlardan haberin yok galiba...lojman vs imkanlarida katarsak....su anda Sun express in sundugu kosullar daha kotu..o yuzden baska sirket alirsa ayrilirim..yoksa ayrilmam..sun expresse de asla girmem.
  • zaten cani sikilan herkes asker pilotlara saldiriyor.Cok ilginc degilmi,omrumuzun yarisindan fazlasi orduda her turlu hava sartalrainda gece gunduz ucmakla geciyor...ki dunyanin en iyi pilotlarini yetistiren ordudan bahsediyoruz..inanmayanlar gidip gezip arastirsinlar..bize neredeyse pilot degilsiniz diyecekler....sun expressden gelen kaba saba cevaplardan alimlarda cok kaliteli personel aldiklari belli.ben askerim zaten ayrilmiyorum..ayrilsamda girmeyecegim tek sirket sun express dir...Yaptiklari anlasma tekliflerini duydum..sadece cok sasirdim ve elestirdim..pilotlara sunduklari maddi imkanlari ele ayaga dusurmusler iyice..cok ayip..bu kafayla yonetilen sun express e allah kolaylik versin...saygilar
  • askerde aynı parayı alıyorduk diyen arkadaş, askerde 7 milyarın üzerinde kazanan pilotlar var demek, pekala ne uçuruyorlar? aynı anda iki f-16 mı yoksa discovery uzay mekiği mi :) hayır bilmesek inanacağız da o açıdan. madem askerde aynı parayı alıyordun neden ayrıldın güzel kardeşim, uçsaydın ya askeriyede?
Bu dönemdeki yolcu sayısını yüzde 16 artışla 5.8 milyona, çıkaran firma gelirlerini ise yüzde 33'lük artışla 504.8 milyon euroya yükseltti. 
 
SunExpress'in CEO'su Paul Schwaiger, "Aldığımız iyi sonuçlar, Türkiye'nin turizm pazarına olan olağanüstü ilgi ve yaz sezonunda Almanya'dan Türkiye'ye gerçekleştirdiğimiz direkt uçuşlardan kaynaklanıyor. Yılın ilk 9 ayında dış hatlarda 3.4 milyon, iç hatlarda da 2.4 milyon yolcu taşıdık." dedi. 
 
SunExpress'in Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say ise "SunExpress'in ana iş alanı içinde bölgesel turizm diye adlandırdığımız ve çok önemsediğimiz bir iş kolu daha büyümeye başladı. Almanya'da yaşayan Türklerin Anadolu kentlerine havayoluyla ulaşım konusunda artan bir talebi var. Yılın ilk 3 çeyreğinde elde ettiğimiz iyi sonuçlar, pazarın bu uçuşlarımızı kabul ettiğini kanıtlıyor." şeklinde konuştu. 
 
İlk seferini 2 Nisan 1990'da Frankfurt'tan Antalya'ya gerçekleştiren SunExpress, Antalya'daki 763 çalışanıyla, halen şehrin en büyük işverenleri arasında. SunExpress'in toplamda ise 1.693 çalışanı bulunuyor. Türkiye'nin yurtdışına tarifeli sefer düzenleyen ilk özel havayolu olma özelliğini de taşıyan firma, kuruluşundan bu yana tarifeli uçuşlarının sayısını son hızla artırıyor. SunExpress, bugün Türkiye'nin 10 şehri ile Avrupa merkezleri arasında gerçekleştirdiği direkt uçuşlarla, ülkemize en çok turist taşıyan özel havayolu şirketi. SunExpress'in kış tarifesindeki dış hat uçuşları Almanya, Avusturya, İsviçre ve Hollanda'daki 28 havalimanına yapılıyor. 21 yıllık tarihi boyunca 41 milyondan fazla yolcu taşıyan SunExpress, tamamı Boeing 737-800 uçaklardan oluşan ve yaş ortalaması 6,5 yıl olan 28 uçaklık bir filoyla yolcularına hizmet götürüyor. SunExpress, Almanya'da kurduğu havayolu şirketiyle 1 Kasım itibarıyla Almanya'dan Mısır'ın Kızıl Deniz ve Nil Nehri bölgesine de yolcu taşıyor. 
 
SunExpress, iç hatlarda ise 2011-2012 kış tarifesi kapsamında , Adana, Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Erzincan Gaziantep, Hatay, İstanbul Sabiha Gökçen, İzmir, Kars, Kayseri, Malatya, Samsun, Trabzon ve Van olmak üzere 15 kente uçuş gerçekleştiriyor.
 
Bu başarılı çalışmalarını marka ortakları ile yaptığı kampanyalarla da geliştiren SunExpress, DenizBank İşletme Kart için düzenlediği kampanya ile DenizBank'lı KOBİ'lere hayat gökyüzünde de güzel dedirtiyor.
 
SunExpress ve DenizBank tarafından ortaklaşa düzenlenen bu kampanya ile KOBİ'lere bir yıl sonu hediyesi sunuluyor. DenizBank İşletme Kart sahibi KOBİ'ler 29 – 30 Aralık tarihlerinde SunExpress'in 444 0 797 numaralı çağrı merkezini arayarak yapacakları bilet satın alımlarında tüm iç hat biletlerinde yüzde 25 indirim kazanacak. Kampanya ile ilgili bilgi ayrıca DenizBank KOBİ İletişim Hattı 444 0 804'den de alınabiliyor. (Sabah)
SUNEXPRESS'TEN REKOR BÜYÜME...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (41)

Misafir ~ 6 yıl önce
sen yönetime ters düş bakalım akşamı ble beklemezler merak etme..ayrılanlarla bir konuş bakalım.yıllarca çalışırken iyi birden mi kötü oluyor bu insanlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Cahil kardes istersen arastir bakalim asker pilot maaslari 6-7 milyar olmus mu olmamis mi..son zamlardan haberin yok galiba...lojman vs imkanlarida katarsak....su anda Sun express in sundugu kosullar daha kotu..o yuzden baska sirket alirsa ayrilirim..yoksa ayrilmam..sun expresse de asla girmem.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
zaten cani sikilan herkes asker pilotlara saldiriyor.Cok ilginc degilmi,omrumuzun yarisindan fazlasi orduda her turlu hava sartalrainda gece gunduz ucmakla geciyor...ki dunyanin en iyi pilotlarini yetistiren ordudan bahsediyoruz..inanmayanlar gidip gezip arastirsinlar..bize neredeyse pilot degilsiniz diyecekler....sun expressden gelen kaba saba cevaplardan alimlarda cok kaliteli personel aldiklari belli.ben askerim zaten ayrilmiyorum..ayrilsamda girmeyecegim tek sirket sun express dir...Yaptiklari anlasma tekliflerini duydum..sadece cok sasirdim ve elestirdim..pilotlara sunduklari maddi imkanlari ele ayaga dusurmusler iyice..cok ayip..bu kafayla yonetilen sun express e allah kolaylik versin...saygilar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
askerde aynı parayı alıyorduk diyen arkadaş, askerde 7 milyarın üzerinde kazanan pilotlar var demek, pekala ne uçuruyorlar? aynı anda iki f-16 mı yoksa discovery uzay mekiği mi :) hayır bilmesek inanacağız da o açıdan. madem askerde aynı parayı alıyordun neden ayrıldın güzel kardeşim, uçsaydın ya askeriyede?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000