15 Temmuz 2009, Çarşamba 09:27:39

SunExpress, yolcu sayısını artırdı

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, 2009 yılının ilk yarısına ait operasyonel sonuçlarını açıkladı.
  • masaallah deyin sadece almanlar kazanmiyor bu sirkette calisan turkler de var ekmek yiyen sigortasi zamaninda odenen mutlu mu mutluuuuuuu :)) sampiyon bellliiii
  • sevgili dostlar Sun expres dediğiniz şirket bildiğim kadarı ile yarısı Alman olan bir şirket .biz türkiyede neden iç hat uçuşlarını Almanlara açıyoruz bir türlü anlamıyorum,yolcu sayısı artıncada seviniyoruz almanlar daha çok kazanacak diye,Bir türk şirketi artaklı da olsa acaba almanyada iç hatta uçmasını izin verirlermi,düşünün lütfen.satgılarla
  • Milliyetçilik şimdi mi aklınıza geldi? Ülkemizde heryıl vergi rekoru kıran SunExpress gibi her açıdan katma değer katan firmaların daha da artması dileğiyle, çakma milliyetçilere günaydınlar ;-)
  • SunExpress Havayolu gerçekten hem milli ve hem de uluslararası platformda örnek alınabilecek, başarılı bir havayolu oldu. Yöneticilerini ve çalışanlarını gerçekten kutlamak gerekir. Kazasız, belasız ve emniyetli uçuşlar dilerim. Maşallah demeyi de ihmal etmeyelim lütfen.

İstikrarlı büyümesini sürdüren SunExpress, yılın ilk 6 ayında yolcu sayısını %34 artırarak 2.382.000’e çıkardı. Aynı dönemde gelirlerini %12.1’lik artışla 182.7 milyon Avro’ya yükselten SunExpress’in, uçuş sayısı %31.3 artışla 17.049’a, uçuş saati ise %21.1 artışla 41.137’ye ulaştı. Sektörde 20. yılını kutlayan SunExpress, Ocak - Haziran 2009 döneminde doluluk oranını da %1.8 puan artırarak, %76.8 doluluk oranıyla uçtu.

SunExpress’in 6 aylık sonuçlarını değerlendiren Genel Müdür Paul Schwaiger, “Bu yılın ilk yarısında operasyonumuzu, geçen yıla göre 2 uçak fazlasıyla, 19 uçaklık bir filoyla gerçekleştirdik. Filomuzda mütevazi bir kapasite artışı olmasına karşılık, böylesine önemli büyüme rakamları yakalayabildiğimiz için mutluyuz.” dedi. SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say ise “Şirket genelindeki büyümenin temelini, üç merkezimiz İzmir, Antalya ve İstanbul Sabiha Gökçen’de yürütülen sağlıklı iş modelimiz oluşturuyor. Yılın ilk 6 ayında, Türkiye’ye gelen turist sayısında bir miktar düşüş yaşandı. Ancak SunExpress olarak, Antalya, İzmir ve İstanbul Sabiha Gökçen’de, gerek iç hatlardaki güçlü performansımız, gerekse yurtdışı uçuşlarındaki rekabetçi iş modelimiz sayesinde, büyümemizi sürdürüyoruz.” diye konuştu.

SunExpress 1989 yılında, Türk Hava Yolları ve Lufthansa ortaklığında kuruldu. Şirket halen 3 merkezi İzmir, Antalya ve İstanbul Sabiha Gökçen’den yurtiçi ve yurtdışı tarifeli seferler düzenliyor. Halen 19 uçaklık bir filoyla hizmet veren SunExpress, Temmuz başında 6 yeni Boeing 737-800 uçağı sipariş etti. SunExpress, yeni uçaklarla birlikte, 2010 sonu itibarıyla, tamamı Boeing 737-800’lerden oluşan 25 uçaklık bir filoya ve 4.725 koltuk kapasitesine sahip olacak.

 

SunExpress, yolcu sayısını artırdı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 9 yıl önce
masaallah deyin sadece almanlar kazanmiyor bu sirkette calisan turkler de var ekmek yiyen sigortasi zamaninda odenen mutlu mu mutluuuuuuu :)) sampiyon bellliiii

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
sevgili dostlar Sun expres dediğiniz şirket bildiğim kadarı ile yarısı Alman olan bir şirket .biz türkiyede neden iç hat uçuşlarını Almanlara açıyoruz bir türlü anlamıyorum,yolcu sayısı artıncada seviniyoruz almanlar daha çok kazanacak diye,Bir türk şirketi artaklı da olsa acaba almanyada iç hatta uçmasını izin verirlermi,düşünün lütfen.satgılarla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Milliyetçilik şimdi mi aklınıza geldi? Ülkemizde heryıl vergi rekoru kıran SunExpress gibi her açıdan katma değer katan firmaların daha da artması dileğiyle, çakma milliyetçilere günaydınlar ;-)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
SunExpress Havayolu gerçekten hem milli ve hem de uluslararası platformda örnek alınabilecek, başarılı bir havayolu oldu. Yöneticilerini ve çalışanlarını gerçekten kutlamak gerekir. Kazasız, belasız ve emniyetli uçuşlar dilerim. Maşallah demeyi de ihmal etmeyelim lütfen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000