24 Kasım 2010, Çarşamba 10:05:57

SUNEXPRESS YENİ BİR ŞİRKET İÇİN DÜĞMEYE BASTI

THY ve Lufthansa’nın ortak havayolu şirketi SunExpress Almanya’da yeni bir havayolu şirketi kurmak için harekete geçti. Alman sivil havacılık kurumu LBA’ya başvuruda bulunan SunExpress yönetimi, yeni şirket ile Türkiye’nin yanısıra Mısır başta olmak üzere farklı destinasyonlara uçmayı planlıyor.
  • sunexpress kabin personeli gayet egitimlidir, %80 i üniversite mezunu ve çift dil bilmektedir sun express rumuzlu kişi.Şöyle ki: şirkete girmeden önce aldıkları egitimin yanısıra uçmaya başlamadan önce de 45 gün egitim alırlar, farklı konularda ki bunun içinde acil durum prosedürlerinden tutun da ilk yardıma kadar, iletişime kadar burada sayamadagım bir sürü konuda.Ayrıca hergün sınava tabi tutulurlar, belli bir notu tutturamayan arkadaslar malesef elenirler. Bunun yanısıra yılda bir kez de yenileme egitimleri alarak bilgilerini güncellerler ve yine sınava tabi tutulurlar. Dolayısıyla sunexpress ile uçup uçmamak size kalmış fakat, bilip bilmeden egitim almalılar şeklinde bir yorum yapamazsınız, zira egitimi kendiniz böyle alırsınız
  • Harekat yazan arkadas.Havada ne yasadigim ve bu sorun beni kapsar.Buraya gelince sunexpress d calisiyorsun belliki burasi bir yerleri koruma yeri degil.Yorum yapma yeri bende sunexpress ile ilgili yorumlarimi yazdim uctugum bir havayolu.Bneim yorumum kendine sana elstirmek düsmez ayrica.Sunuda belirteyimki biz ucak mühendisleri harekatcilarin ne is yaptigini cok iyi biliyoruz.Merak etme yani
  • SunEXpress 5-10 yil oncesine kadar sektorun oncusu idi ve projeleri taklit edilirdi. Ya simdi..Sirketin dustugu/ dusuruldugu hale bakin! Yillar once begenmedikleri SKY'i taklit etmeye basladilar. Bu size SUNEX'in nerelere dustugunu gostermiyor mu?
  • SunExpress rumuzlu kardeşim, havada ne yaşadığınla ilgili yorum yapmayacağım. Bizi bağlamaz. Beğenmediğin firmayı değiştirmek senin elinde zira alternatiflerin var. Eğitim konusuna gelince, bir harekatçının aldığı meslek eğitimini araştırsan dahi kavrayamazsın. ve havada güvenli bir şekilde uçuyorsan temeli harekattır,bunu da bilesin..
Sky Havayolları’nın ardından Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın yüzde 50’şer hissesine sahip oldukları özel havayolu şirketi SunExpress de Almanya’da yeni bir şirket kurmak için harekete geçti.
 
Alman sivil havacılık kurumu LBA (Luftfahrtbundesamt)’a gerekli izin başvurusunu yapan SunExpress yönetiminin yeni şirket ile Almanya’dan Türkiye’nin yanısıra Mısır başta olmak üzere farklı destinasyonlara da uçmayı planladığı belirtiliyor. SunExpress’in yeni şirketi ile 2011 yaz sezonunda  Frankfurt, Stuttgart, Düsseldorf, Münih ve Köln’den Türkiye’de sekiz ayrı noktaya uçmayı hedeflediği, Mısır uçuşlarının ise kış sezonundan itibaren başlatılabileceği ifade ediliyor. SunExpress'in yeni şirketi ile tur operatörlerinin de ihtiyacına cevap vermeyi planladığı belirtiliyor.
 
Financial Times gazetesinin Almanya baskısına konuşan SunExpress Genel Müdürü Paul Schwaiger, LBA nezdinde gerekli başvuruyu yaptıklarını doğruladı. Böylece hem maliyetleri düşürmeyi, hem de cirolarını artırmayı hedeflediklerini kaydeden Schwaiger, Almanya’da kuracakları şirket ile Almanya’daki rakipleriyle rekabet edeceklerini bildirdi.
 
SunExpress yönetiminden edindiği bilgilere göre, şirket, konu ile ilgili ayrıntılı açıklamayı Aralık ayının başlarında yapacak. Alman sivil havacılık kurumu LBA’ya Almanya’da yeni bir şirket kurmak için gerekli başvuruyu yapıklarını doğrulayan SunExpress yöneticileri, ayrıntılı açıklamanın daha sonra yapılacağını söylediler.
 
1989 yılında THY ve Lufthansa ortaklığı olarak kurulan SunExpress, halihazırda 25 uçaklık filosu ile hizmet veriyor. Yılda yaklaşık 7 milyon yolcu taşıyan SunExpress, geçen yıl 500 milyon avro ciro yapmıştı.
SUNEXPRESS YENİ BİR ŞİRKET İÇİN DÜĞMEYE BASTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Misafir ~ 8 yıl önce
sunexpress kabin personeli gayet egitimlidir, %80 i üniversite mezunu ve çift dil bilmektedir sun express rumuzlu kişi.Şöyle ki: şirkete girmeden önce aldıkları egitimin yanısıra uçmaya başlamadan önce de 45 gün egitim alırlar, farklı konularda ki bunun içinde acil durum prosedürlerinden tutun da ilk yardıma kadar, iletişime kadar burada sayamadagım bir sürü konuda.Ayrıca hergün sınava tabi tutulurlar, belli bir notu tutturamayan arkadaslar malesef elenirler. Bunun yanısıra yılda bir kez de yenileme egitimleri alarak bilgilerini güncellerler ve yine sınava tabi tutulurlar. Dolayısıyla sunexpress ile uçup uçmamak size kalmış fakat, bilip bilmeden egitim almalılar şeklinde bir yorum yapamazsınız, zira egitimi kendiniz böyle alırsınız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Harekat yazan arkadas.Havada ne yasadigim ve bu sorun beni kapsar.Buraya gelince sunexpress d calisiyorsun belliki burasi bir yerleri koruma yeri degil.Yorum yapma yeri bende sunexpress ile ilgili yorumlarimi yazdim uctugum bir havayolu.Bneim yorumum kendine sana elstirmek düsmez ayrica.Sunuda belirteyimki biz ucak mühendisleri harekatcilarin ne is yaptigini cok iyi biliyoruz.Merak etme yani

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
SunEXpress 5-10 yil oncesine kadar sektorun oncusu idi ve projeleri taklit edilirdi. Ya simdi..Sirketin dustugu/ dusuruldugu hale bakin! Yillar once begenmedikleri SKY'i taklit etmeye basladilar. Bu size SUNEX'in nerelere dustugunu gostermiyor mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
SunExpress rumuzlu kardeşim, havada ne yaşadığınla ilgili yorum yapmayacağım. Bizi bağlamaz. Beğenmediğin firmayı değiştirmek senin elinde zira alternatiflerin var. Eğitim konusuna gelince, bir harekatçının aldığı meslek eğitimini araştırsan dahi kavrayamazsın. ve havada güvenli bir şekilde uçuyorsan temeli harekattır,bunu da bilesin..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000