21 Kasım 2012, Çarşamba 17:25:07

SUNEXPRESS KÜÇÜLME KARARI ALDI

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan 5 uçakla operasyon yapan Sunexpress Havayolları, Sabiha Gökçen ofisini kapatma kararı aldı. Bu sürpriz kararın gerekçesi neydi, çalışanlara ne teklif edildi?
  • Asagida yazılanların ortak özeti SunExpress'in iyi yonetilmedigi seklinde ve tamamen doğrudur. Yıllardır pozisyonlarını koruyan bu aciz yoneticilerin stratejik hatalarından kaynaklanan zararları şirketin özverili çalışanları taktik başarılarla kapatmaya çalışıyor.... Bir Şirketin SAW gibi bir potansiyele sırtını dönmesi ancak stratejik başarısızlıkla açıklanabilir. O zaman insana sorarlar bir kaç sene önce neden kurdun SAW base'i diye. Sen burnunun ucunu goremezken Pegasus 2023 yılının planlarını yapıyor. Gecmis olsun;-((
  • Şirket yönetimi bir kaç yıl öncesine kadar Lufthansa ağırlıklıydı ve başarılıydı, THY kadrolaşmasının buraya sıçramasıyla SunExpress'in problemleri başladı.
  • geçen sene almanya base i actılar ve o kadar iyi anlattılar ki ole olcak böyle olcak bi sene gecti bir baktılar zarar ediyor almanya base.anadolu jet operasyonu için türkiuenin her yerine eleman almaya kalktılar sonra tek tek gaziantep elazığ.. gibi baseleri kapattılar.hiç bir türk kaptan anadolu sehirlerinde ucmayacagı için sirketi yabancı kaptanlarla doldurdular sonra o kaptanları cıkarmaya calısıyolar.gecen sene kar yapıldı dendi ama almanya base den dolayı pay dağıtılmadı.siz cok değerlisiniz denen ucucu personelin gözünün yasına bile bakılmıyo dogru düzgün bişeyleri beceremediklerinde kabin ekibine güleryüzlü olmalısınız deyip bunla övünüyolar ama o kurtarmıyo gecikmeleri hep kabin ekibi halletsin,kabin ekibine gecikme bile gecikme nedeni bildirilmesin sonra herkes farklı yalanlar ucak içerisinde.bu işi beceremediler olmadı yani.thy nin planı baska bişey becerememek baska bişey olmamıs bu iş yani
  • Bu kadar beceriksiz,teknik yönetim varken pegasus a geçişler son hız devam ederi.Son üç yılı üst yönetim incelerse,bağımsız denetçiler gelirse herşey ortaya çıkacaktır.Sona geliyor,koltuklar çok ısıntı,insanlar sizi sabırsızıkla bekliyorlar.

THY ile Lufthansa ortaklığındaki Sunexpress Havayolları, Sabiha Gökçen Havalimanı ofisini kapatma kararı aldı. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan 5 uçakla tarifeli iç hat seferleri yapan Sunexpress, önümüzdeki yaz aylarından itibaren buradaki uçak sayısını 2’ye düşürme kararı aldı.


Sabiha Gökçen Havalimanı’nda küçülme kararı alan Sunexpress, buradaki ofisini de kapattı. İstanbul ofisinde çalışan personeller Antalya’daki merkeze çağırıldı. Şirketin teklifini kabul etmeyen 12 kadar çalışan ile tazminatlar verilerek yolların ayrılmasına karar verildi.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki operasyonunu 2013 yaz sezonunda iki uçakla sürdürecek olan Sunexpress Havayolları’nın, İstanbul ofisini kapatma kararının altında yüksek kira giderinin olduğu da kaydedildi. Antalya’da Haziran ayında hizmete açtığı yeni genel müdürlük binası çatısı altında bütün çalışanlarını toplama kararı alan şirketin, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki ofise de yüksek kira ödediği ve bu yüzden ofisin kapatılmasından sonra Kurtköy bölgesinde havalimanı dışında bir ofis kiralayacağı bildirildi.

Havalimanındaki yüksek kira ücretlerinden şikayet eden bir Sunexpress yetkilisi, “ Sabiha Gökçen Havalimanı’nda küçülmeye gidiyoruz. Önümüzdeki yaz sezonundan itibaren bazı noktalara uçuşlarımızı iptal etti. Böyle olunca İstanbul’da idari personel ihtiyacımız da kalmadı. Havaalanında kira bedelleri çok yüksek. Şehir içinde bir ofis tutarak sadece uçucu ve teknik ekiplerin kullanımı için hazırlayacağız. Diğer çalışanlar ya Antalya’daki genel merkezimizde çalışmaya devam edecekler ya da tazminatları verilerek şirketle yollarını ayıracaklar” dedi.

Sunexpress Havayolları’nın, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki 5 uçağından ikisini yaz sezonunda İzmir’e, birini de Antalya’ya konuşlandıracağı öğrenildi.

©AirportHaber Özel

SUNEXPRESS KÜÇÜLME KARARI ALDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (49)

Havacı ~ 5 yıl önce
Asagida yazılanların ortak özeti SunExpress'in iyi yonetilmedigi seklinde ve tamamen doğrudur. Yıllardır pozisyonlarını koruyan bu aciz yoneticilerin stratejik hatalarından kaynaklanan zararları şirketin özverili çalışanları taktik başarılarla kapatmaya çalışıyor.... Bir Şirketin SAW gibi bir potansiyele sırtını dönmesi ancak stratejik başarısızlıkla açıklanabilir. O zaman insana sorarlar bir kaç sene önce neden kurdun SAW base'i diye. Sen burnunun ucunu goremezken Pegasus 2023 yılının planlarını yapıyor. Gecmis olsun;-((

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Şirket yönetimi bir kaç yıl öncesine kadar Lufthansa ağırlıklıydı ve başarılıydı, THY kadrolaşmasının buraya sıçramasıyla SunExpress'in problemleri başladı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sorularrr ~ 6 yıl önce
geçen sene almanya base i actılar ve o kadar iyi anlattılar ki ole olcak böyle olcak bi sene gecti bir baktılar zarar ediyor almanya base.anadolu jet operasyonu için türkiuenin her yerine eleman almaya kalktılar sonra tek tek gaziantep elazığ.. gibi baseleri kapattılar.hiç bir türk kaptan anadolu sehirlerinde ucmayacagı için sirketi yabancı kaptanlarla doldurdular sonra o kaptanları cıkarmaya calısıyolar.gecen sene kar yapıldı dendi ama almanya base den dolayı pay dağıtılmadı.siz cok değerlisiniz denen ucucu personelin gözünün yasına bile bakılmıyo dogru düzgün bişeyleri beceremediklerinde kabin ekibine güleryüzlü olmalısınız deyip bunla övünüyolar ama o kurtarmıyo gecikmeleri hep kabin ekibi halletsin,kabin ekibine gecikme bile gecikme nedeni bildirilmesin sonra herkes farklı yalanlar ucak içerisinde.bu işi beceremediler olmadı yani.thy nin planı baska bişey becerememek baska bişey olmamıs bu iş yani

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Duayen ~ 6 yıl önce
Bu kadar beceriksiz,teknik yönetim varken pegasus a geçişler son hız devam ederi.Son üç yılı üst yönetim incelerse,bağımsız denetçiler gelirse herşey ortaya çıkacaktır.Sona geliyor,koltuklar çok ısıntı,insanlar sizi sabırsızıkla bekliyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000