30 Aralık 2008, Salı 16:27:12

SunExpress İzmir'de yükseliyor...

SunExpress, 2008 yılında İzmir'den taşıdığı yolcu sayısını geçen yıla göre yüzde 20 artırarak 1 milyon 250 bine çıkardığını açıkladı.
  • HER ALANDA YABANCILAR HELE ALMANLAR İÇİMİZE YAVAŞ YAVAŞ GİRİYORLAR.BU SU ÖYLE AKIIIYİİİ,SİZDE ONA ÖYLEEE BAKIIIIIYİİİİİ.
  • Meyve veren ağacı taşlarlar... Olay bu kadar basit, adamlar kaliteli ve güvenilir bir imaj sergiliyor. Ama anlaşılan bu ülkeye fazla baksanıza herkes laf attığına göre...
  • yabancilara ic hatlarimizi peskes ceksinler sizde boyle aferim diyin. % 50 si ve yonetimi almanlarin olan bu sirket almanyada ic hat ucabiliyor mu bilen var mı. ucamaz cunki yarısı THY nin. siz hala aferin diyin
  • Türkiye'de yabancı olmayan büyük şirket kim? Sabancı,Koç,Vestelibir çok banka... Saymakla biter mi? Yani siz hepsine karşısınız öyle mi? SunExpress sayesinde sektöre kalite geldiğini kim inkar edebilir? Çalışanlar her kış ne olacak şirketimize diye fal mı baksın, Arap çöllerinde sürünsün mü? Yoksa bu iç hatları Worldfocus, Flay zihniyetinde şirketler ve patronlar mı yapsın? Amacınız ne?

SunExpress, 2008 yılında İzmir merkezli gerçekleştirdiği uçuşlarının operasyonel sonuçlarını açıkladı.

SunExpress Genel Müdürü Paul Schwaiger tarafından yapılan yazılı açıklamada, 2008'de, hedeflerinin de ötesinde sonuçlar elde ettiklerini belirterek, "2008 yılını şirket tarihinin rekorlarıyla kapatan SunExpress'in güçlü büyümesinde, iç hat uçuşlarımıza başladığımız ve 3 ana merkezimizden biri olan İzmir'den taşıdığımız 1 milyon 250 bin yolcunun payı büyük. İzmir operasyonumuz başladığından bu yana, 23 binden fazla seferde 2 milyon 856 bin yolcu taşıdık. Yatırımlarımıza devam ederek, İzmir'deki büyümemizi sürdürmeyi hedefliyoruz." dedi.

"FİLOMUZU 20 UÇAĞA ÇIKARACAĞIZ"

SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say ise İzmir'e en yaygın uçuş ağını sunan havayolu şirketi olduklarının altını çizerek şunları söyledi:

"Yurtiçinde 13, yurtdışında 10 şehre sefer düzenliyoruz. İzmir dış hat pazarında, 2008'de taşıdığımız 550 binin üzerinde yolcuyla yüzde 32 paya sahibiz ve pazar lideriyiz. İç hatlarda ise İstanbul ve Ankara'ya uçmadığımız halde, 2008 içinde 727 binin üzerinde yolcu taşıdık ve önceki yıla oranla yüzde 28 büyüme kaydettik. 2008 yılını gerek İzmir özelinde gerekse tüm Türkiye pazarında operasyonel rekorlarla tamamlayacağız. Bu yıl İzmir merkezli uçak sayımızı 5'e çıkardık. Birçok havayolu şirketi kış sezonunda uçuşlarını durdururken, 2008-2009 kış tarifesinde, yurtdışı uçuşlarımıza Viyana'yı ekledik, yurtiçinde Adana'ya her gün, günde 2 kere uçmaya başladık. Filomuzu da 20 uçağa çıkarma kararı aldık"

Sun Express'in yıl sonu tahminlerine göre şirket, İzmir'den başlattığı uçuşlarda 3. yılını geride bırakarak, İzmir'deki gelirlerini yüzde 24 artışla 95 milyon Avro'ya, uçuş sayısını da yüzde 18 artışla 10 bin 225'e yükseltti. SunExpress'in bu rakamlarla, 2008 yılında da İzmir'in toplam pazarında kurucu ortağı Türk Hava Yolları'nın ardından ikinciliğini, sadece dış hat pazarında ise yüzde 32 pay ile liderliğini koruduğu belirtildi.

SunExpress İzmir'de yükseliyor...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

SADE VATANDAŞ ~ 9 yıl önce
HER ALANDA YABANCILAR HELE ALMANLAR İÇİMİZE YAVAŞ YAVAŞ GİRİYORLAR.BU SU ÖYLE AKIIIYİİİ,SİZDE ONA ÖYLEEE BAKIIIIIYİİİİİ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pervane ~ 9 yıl önce
Meyve veren ağacı taşlarlar... Olay bu kadar basit, adamlar kaliteli ve güvenilir bir imaj sergiliyor. Ama anlaşılan bu ülkeye fazla baksanıza herkes laf attığına göre...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
wolf ~ 9 yıl önce
yabancilara ic hatlarimizi peskes ceksinler sizde boyle aferim diyin. % 50 si ve yonetimi almanlarin olan bu sirket almanyada ic hat ucabiliyor mu bilen var mı. ucamaz cunki yarısı THY nin. siz hala aferin diyin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SAW ~ 9 yıl önce
Türkiye'de yabancı olmayan büyük şirket kim? Sabancı,Koç,Vestelibir çok banka... Saymakla biter mi? Yani siz hepsine karşısınız öyle mi? SunExpress sayesinde sektöre kalite geldiğini kim inkar edebilir? Çalışanlar her kış ne olacak şirketimize diye fal mı baksın, Arap çöllerinde sürünsün mü? Yoksa bu iç hatları Worldfocus, Flay zihniyetinde şirketler ve patronlar mı yapsın? Amacınız ne?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000