04 Ağustos 2009, Salı 13:36:22

SunExpress İzmir’le Atina arasında direkt seferlere başlıyor.

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, 15 Ağustos 2009 tarihinden itibaren, İzmir’le Atina arasında direkt seferlere başlayacak...
  • yaşa be izmirli
  • Sunexpress'in izmir-atina seferi ile ilgili habere gelen yorumlara bakın ? :))) çok komiksiniz abi yaa.. Mr. Schweiger'e mail atalım da çorum - atina seferlerine de başlayalım bari :))
  • "Bir deli taş atmış, 40 akıllı çıkaramamış" lafı tam da bu durum için söylenmiş sanki...
  • atatürk ün ömrü hayatında gitmediği tek ildir çorum. bunların bide paşaları varmıs osmanlı zamanında ünlü. gelir coruma der ki size tren yolumu yapayım saat kulesimi? çorumlular düşünür ne yapcaz tren yolunu derler, hiç olmazsa arada saate bakarız deyip saat kulesi yaptırtırlar. saat kulesi hala durur corumda tren raylarıda hala yoktur bildiğim kadarıyla. böyle bir zihniyet malesef yasıyor hala anadoluda. kurtuluş savasında iç isyanların coğıunu bunlar cıkarmıslardır. izmir efelerini o zamanda sırtından vurmuslardır, şimdide vurmaya devam ederler. çekemezler yenilikleri, ilerici düşünceyi. modern toplumun varlığına inanmazlar. hiç çekmemişlerdir deniz kokusunu, tek güzel şeyleri leblebileridirç onlada bir yere kadar.

Türkiye’nin Ege kıyısındaki en büyük turizm ve endüstri merkezi İzmir ile Yunanistan’ın başkentini biribirine bağlayacak uçuşlar, haftada 2 gün, salı ve cumartesi günleri karşılıklı olarak gerçekleştirilecek.

SunExpress’in 4 Ağustos’ta Atina’ya düzenlediği özel uçuş öncesi konuşan Genel Müdür Paul Schwaiger, “Türkiye ile Yunanistan arasındaki kültürel, ticari ve turistik ilişkilerin uzun yıllara dayanan köklü bir geçmişi bulunuyor. Şirketimiz için yeni bir kilometre taşı olacağına inandığımız, güzel Ege’nin iki kıyısını, yaklaşık 20 yıllık bir aradan sonra direkt uçuşlarla birbirine bağlayan ilk havayolu olmaktan dolayı son derece mutluyuz. Bu candan karşılama ve destekleri için, Atina Havalimanı Genel Müdürü’ne ve ekibine teşekkür ediyoruz. Kendilerinin de desteğiyle, 20 yıllık tecrübemiz ve uluslararası pazardaki deneyimimizle, iki şehir arasındaki iş ve turizm potansiyelini büyütmeyi amaçlıyoruz.” dedi.

Atina Uluslararası Havalimanı Genel Müdürü Yiannis Paraschis de, “Atina için en dinamik pazarlardan biri olan İzmir’le, havalimanımız arasında uçuşların başlamasından dolayı çok memnunuz. Havalimanı yönetimimizin başarılı gelişim politikası sayesinde, Atina’yi İzmir’e bağlayan yeni hatla birlikte, bu yıl uçuş ağımıza 8. yeni destinasyonu eklemiş oluyoruz. SunExpress’e Atina Uluslararası Havalimanı’na hoşgeldin diyor; iki merkez arasındaki bağları daha da güçlendireceğine inandığımız bu önemli uçuşlarda başarılar diliyoruz.” dedi.

Salı ve cumartesi günleri düzenlenecek seferlerde, İzmir’den 12:15’te kalkan SunExpress uçağı 13:15’te Atina’ya varırken, dönüş uçuşları saat 14:00’te yapılacak.  SunExpress’in İzmir - Atina hattında bilet fiyatları, her şey dahil 49 Avro’dan başlıyor. Yolcular biletlerini, SunExpress’in www.sunexpress.com adresindeki internet sitesi, 444 0 797 numaralı çağrı merkezi ve acentelerinden satın alabiliyor.

SunExpress 1989 yılında, Türk Hava Yolları ve Lufthansa ortaklığında kuruldu. Şirket halen 3 merkezi İzmir, Antalya ve İstanbul Sabiha Gökçen’den yurtiçi ve yurtdışı tarifeli seferler düzenliyor. Halen 20 uçaklık bir filoyla hizmet veren SunExpress, Temmuz başında 6 yeni Boeing 737-800 uçağı sipariş etti. Sunxpress, yeni uçaklarla birlikte, 2010 sonu itibarıyla, tamamı Boeing 737-800’lerden oluşan 25 uçaklık bir filoya ve 4.725 koltuk kapasitesine sahip olacak.

SunExpress İzmir’le Atina arasında direkt seferlere başlıyor.

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 9 yıl önce
yaşa be izmirli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Sunexpress'in izmir-atina seferi ile ilgili habere gelen yorumlara bakın ? :))) çok komiksiniz abi yaa.. Mr. Schweiger'e mail atalım da çorum - atina seferlerine de başlayalım bari :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
"Bir deli taş atmış, 40 akıllı çıkaramamış" lafı tam da bu durum için söylenmiş sanki...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
atatürk ün ömrü hayatında gitmediği tek ildir çorum. bunların bide paşaları varmıs osmanlı zamanında ünlü. gelir coruma der ki size tren yolumu yapayım saat kulesimi? çorumlular düşünür ne yapcaz tren yolunu derler, hiç olmazsa arada saate bakarız deyip saat kulesi yaptırtırlar. saat kulesi hala durur corumda tren raylarıda hala yoktur bildiğim kadarıyla. böyle bir zihniyet malesef yasıyor hala anadoluda. kurtuluş savasında iç isyanların coğıunu bunlar cıkarmıslardır. izmir efelerini o zamanda sırtından vurmuslardır, şimdide vurmaya devam ederler. çekemezler yenilikleri, ilerici düşünceyi. modern toplumun varlığına inanmazlar. hiç çekmemişlerdir deniz kokusunu, tek güzel şeyleri leblebileridirç onlada bir yere kadar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000